REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Čističky vzduchu, zvlhčovače i odvlhčovače chrání naše zdraví. Jak pomáhají?

Žijeme v době, kdy je řada z nás postižena nejrůznějšími alergiemi. To dokáže být v mnoha obdobích roku velice nepříjemné. Mohou to být například pyly, jarní trávy a různé další sezónní záležitosti. Ale také to mohou být problémy, které nás provází po celý rok. Za takové alergie mohou často například plísně, které se plíživě tvoří v interiéru za nábytkem a důvodem jejich vzniku je mimo jiné také třeba nesprávná vlhkost v místnosti.

Kdy použít odvlhčovač a kdy zvlhčovač?

Většina lidí samozřejmě bojuje v interiéru se zvýšenou vlhkostí, což je skutečně nejčastější problém. Právě to je ideální prostředí pro vznik plísní. Tady pomůže pohlcovač vlhkosti, který dokáže ze vzduchu přebytečnou vlhkost dostat. Měli bychom se ale určitě zamyslet také nad tím, proč tuto vlhkost v místnosti máme. Nejčastější důvody jsou:

  • Nedostatečné větrání
  • Nevhodné větrání

Mnoho lidí větrá velice málo nebo dokonce skoro vůbec, což je první problém. Druhý problém je potom ten, když sice větráme, ale ne tak, jak by to mělo být. Platí to zejména pro zimní období, kdy řada z nás nechá okna otevřená na ventilaci. Kvůli tomu trvá dlouho, než se vzduch v místnosti vymění, a přitom se z důvodu dlouhé doby větrání zbytečně zvyšuje vlhkost v místnosti. Nemluvě o tom, že je to velmi neekonomické, protože se prochlazuje zdivo a více protopíte. Proto pamatujte, že v zimě je potřeba větrat několikrát denně, ale nárazově, dokořán a na pár minut.

Pokud naopak máte problémy se suchým vzduchem, může být vaše tělo náchylnější na různé bakterie a víry, a to kvůli vysušené sliznici. Tady se samozřejmě hodí zvlhčovač vzduchu. Ten je tady rovněž od toho, aby zajistil optimální vlhkost v místnosti

Jak dále zlepšit kvalitu vzduchu?

Kvalitu vzduchu můžeme upravit ale také pomocí čističky. Právě čističky vzduchu bývají často doplněny o ionizátory, které mimo jiné dokáží likvidovat zárodky plísní. A plísně jsou tak likvidovány ještě předtím, než vůbec propuknou.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Problémy s kondenzací a plísněmi

V Žatci probíhá rozsáhlá rekonstrukce synagogy a sousedního rabinátu, foto Metrostav

Koupil synagogu a rabinát v Žatci a rozhodl se zlomit prokletí

Synagoga se i s rabínským domem promění v multifunkční kulturní prostor, který bude svou vnější podobou maximálně odpovídat původní stavbě z 19. století. Celou akci vede soukromý investor, který se snaží prolomit prokletí stavby.

Energie, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Jak uniká teplo z vašeho domu? Kladno na to má mapu

Mapa, která ukazuje míru úniků tepla z kladenských budov a technických objektů, je dokončena. Město podle ní bude plánovat opatření pro úsporu energií. Veřejnost si bude moci mapu prohlédnout na portálu města, termín ještě vedení Kladna upřesní. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí radnice Lucie Steinerová.

Seminář TZB-info: Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi

Seminář TZB-info: Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi

Neváhejte s přihlášením - na březnový termín zbývá už jen 5 volných míst - začínáme v pondělí 23. března. Intenzivní pětidenní vzdělávací seminář je zaměřen na technické, ekonomické a energetické aspekty správy nemovitostí. Účastníci obdrží Certifikát managera správy a provozu nemovitostí, který vydává TZB-info.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Velkokapacitní podzemní nádrže na dešťovou vodu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA