Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Vytápění pasivních domů krbovými vložkami od firmy BeF Home

Čím víc se snižuje energetická náročnost domů, tím více se do interiérů vrací krby na dřevo, které mají optimalizovaný výkon. Do těchto domů jsou určené speciální řady pasivních krbových vložek.

Pasivní domy mají ze své podstaty velmi nízké nároky na vytápění. S nadsázkou řečeno, dokáže je vytopit i žárovka. V našich klimatických podmínkách se ale v zimě bez zdroje tepla neobejdou. Pro vytápění pasivních budov, ve kterých se provádí tzv. Blower Door test, což je test zjišťující těsnost pláště, byly stvořeny řady teplovzdušných a teplovodních pasivních krbových vložek.

U teplovzdušných vložek řady BeF Passive každého zákazníka určitě osloví velice nízká spotřeba paliva, která se třeba u modelu BeF Passive 6 zastavila na hodnotě 1,15 kg/h. Exkluzivní teplovzdušná řada průhledových vložek BeF Double Feel Passive poskytuje dvojí požitek z pozorování živého ohně.S ohledem na svoji hloubku jsou nenáročné prostorově, což oceníte především v moderních interiérech.

BeF Therm Passive je teplovzdušná řada jak v klasickém, tak rohovém provedení a disponuje hlubším topeništěm oproti BeF Passive. Nejnovější teplovzdušná řada BeF Twin II Passive s průhledovým prosklením je skvělým řešením, které propojuje hned dvě místnosti. Tyto krby jsou rovněž uzpůsobené na zadní přikládání.

BeF Aqualite Passive je z řady teplovodních pasivních vložek, jejíž předností je také to, že již v základu je vybavena trojsklem. BeF Twin Aquatic II Passive se zajímavým průhledovým provedením, efektivně osazeným teplovodním výměníkem, variabilitou otevírání i možností přikládat z technických místností se řadí do teplovodních pasivních vložek.

Potřebujete poradit s výběrem krbové vložky pro pasivní nebo nízkoenergetický dům? Rádi vám budeme k dispozici.

www.krby-bef.cz

 

BeF Home, s.r.o.

logo
Kotvrdovice 277
679 07 Kotvrdovice

telefon: +420 516 428 240
e-mail: info@bef.cz

web: www.krby-bef.cz/cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: BeF Home

Vybíráme teplovodní krbovou vložku, 2. část

V pokračování si představíme modely teplovodních krbů BeF Home. Vysvětlíme si rozdíly mezi jednotlivými typy a modelovými řadami a ukážeme si, pro jaké instalace se hodí nejvíc. Určitě si nejprve přečtěte 1. díl .

Zdroj: BeF Home

Vybíráme teplovodní krbovou vložku, 1. část: Výkon vložky a obestavba

Vzhledem k rostoucím cenám energií a nejistotě s dostupností zemního plynu se stále více zákazníků rozhoduje pro topení dřevem. Teplovodní krbová vložka umožňuje efektivně využít energii z hoření a vytápět interiér nejen sáláním prostřednictvím krbového skla, ale i natápěním vody v otopné soustavě. V prvním díle…

Zdroj: BeF Home

Krbová vložka si může rozumět i s dřevostavbou

Krbová vložka a obecně živý oheň se staly postrachem pasivních a nízkoenergetickcýh domů a dřevostaveb. Neprávem: při výběru správné krbové vložky nebo kamen můžete mít i v moderní novostavbě kvalitní živý oheň bez kompromisů a omezení a s integrací do systémů chytré správy domu.

BeF Therm Passive: správná volba pro vytápění nízkoenergetických a pasivních domů

BeF Therm Passive: správná volba pro vytápění nízkoenergetických a pasivních domů

Vytápění dřevem je ekologické a ekonomické. Čím více se snižuje energetická náročnost domů, tím více se do interiérů vrací krbové vložky nebo kamna na dřevo, které mají optimalizovaný výkon. Samostatnou kategorii tvoří krbové vložky, které jsou určené primárně do pasivních a nízkoenergetických domů.

Průhledové krbové vložky jsou aktuálním trendem pro váš dům

Průhledové krbové vložky jsou aktuálním trendem pro váš dům

Růst zájmu o dřevo v posledních letech vede také k rozšiřujícím se nabídkám výrobců kamen a krbových vložek. Aktuálním trendem jsou průhledové krbové vložky BeF Home. Tato varianta je v současné době u našich zákazníků velice žádaným a populárním sortimentem.