REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Odvlhčovače a zvlhčovače vzduchu dokáží zajistit zdravý vzduch v interiéru

Když máme v interiéru nevhodnou vlhkost vzduchu, ať už je vzduch příliš vlhký nebo naopak příliš suchý, může to být zdrojem řady zdravotních obtíží. Při vysoké vlhkosti vzduchu, která je zpravidla nejčastějším jevem, vznikají nebezpečné plísně. Ty mohou svými póry uvolňovanými do prostoru dráždit naše dýchací cesty.

Příliš suchý vzduch také není zdraví zvlášť prospěšný, protože například nadměrně vysušuje sliznice dýchacích cest. Ty jsou potom náchylnější na bakterie a viry.

Odvlhčovač toho umí více

Výběr vhodného přístroje na odvlhčení vzduchu je potřeba začít u rozměru místnosti. Jedině tak zajistíte optimální chod odvlhčovače. Přestože odvlhčovač patří mezi přístroje, který dokáže odebrat ze vzduchu nadbytečnou vlhkost, má také i další schopnosti. Některé z odvlhčovačů nabízejí vlastnosti jako je:

  • Ionizace vzduchu
  • Čištění vzduchu

Odvlhčovač snižuje relativní vlhkost vzduchu, ale právě s přidanou ionizací je schopen také neutralizovat zárodky plísní. Pak také můžete pořídit odvlhčovač, který zároveň funguje jako čistička vzduchu. Takový přístroj nabízí dvě funkce v jednom a je schopen odfiltrovat prach, póry plísní, pyly, ale také nepříjemné pachy jako je třeba cigaretový kouř.

Čističky vzduchu jsou toho všeho schopny díky důmyslné filtraci. Obsahují třeba HEPA filtr, který je právě zodpovědný za zachycení mikročástic. Jelikož se jedná o důmyslný filtr, je schopen odstranit i ty nejjemnější částice, které mohou dráždit alergiky.

Jak na suchý vzduch?

Zatím jsme se bavili pouze o nadměrné vlhkosti. Ta však rozhodně není v domácnostech jediným problémem. Jak jsme si již řekli v úvodu, zdravotní problémy může způsobit i suchý vzduch. Proto jsou tady zvlhčovače vzduchu. Ty přidáním potřebné vlhkosti do vzduchu, který dýcháme, umějí předcházet zdravotním rizikům se suchým vzduchem spojených.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Alergie a bydlení

Foto: Takeshi Noguchi

Bydlení jako v oříšku. Pasivní dům dle německé školy a japonské filosofie

V určitý moment možná dosáhnete poznání, že není až tak podstatná rozlehlost vašeho obydlí, jako to, co se vlastně nachází v těsném okolí vašeho domu a celoživotního prostoru k obývání. A tehdy nejspíš přijdete na chuť konceptu, za kterým už dlouho stojí japonský architekt Tono Mirai, jeden ze skalních zastánců…

Zdroj: lboro.ac.uk

Okna plná vody snižují energetickou náročnost domů

Cirkulující voda místo klimatizace. Nápad, který pochází z přírody. Podobně jako voda cirkuluje v oceánech z míst teplejších do míst chladnějších a vyrovnává tak teplotní rozdíly na planetě nechávají výzkumníci cirkulovat vodu po budově. Voda tak vyrovnává teplotní rozdíly, ochlazuje přehřívaná místa a vyhřívá místa…

Pasivní dům šetří energii. Nebojte se ho

Pasivní dům šetří energii. Nebojte se ho

Kam se vydáme? Zaklínadlo „pasivní dům“ nás přeneslo k trochu snovému řešení vašeho domu. Ale to, o čem někdy sníme, nemusí být nutně nereálné. Určitě se vám někdy stalo, že vás sen leckdy vyděsil svojí skutečností a byli jste rádi za probuzení. V našem případě je tomu právě naopak.

Fasáda z jihu Zdroj: Ekodům z.s.

Slaměný rodinný dům Na palouku v Davli postavili svépomocí

Dům Na Palouku v Davli navrhl a postavil pro sebe a svou rodinu sám projektant Jiří Ryšavý. Téměř pasivní moderní dřevostavba rodinného domu z přírodních materiálů je zateplená z exteriéru slámou a v detailech dřevovláknitou izolací. Konstrukčním systémem je nosný dřevěný skelet zavětrovaný z interiéru OSB deskami. V…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA