REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Bezpečná manipulace s materiálem a zajištění nákladu

Efektivně fungující sklad stojí na perfektně zvládnuté logistice. Stejná pravidla platí také pro výrobní či stavební provoz. Klíčovou podmínkou toho, aby vše fungovalo bez zbytečných prostojů, je také bezpečnost. Pokud ve skladu, v provozu či na staveništi dochází k manipulaci s materiálem, je nutné zajistit, aby probíhala bez komplikací, prostojů, zbytečné námahy a hlavně bezpečně. Je tedy nezbytné věnovat zvýšenou pozornost zajištění nákladu.
Zdroj: www.kaiserkraft.cz

V této oblasti může být velmi užitečná spolupráce se specialisty, jakými jsou například odborníci na efektivní manipulaci ve skladu ze společnosti KAISER+KRAFT, která patří mezi přední zásilkové B2B obchody s profesionálním vybavením pro provoz, sklad a kancelář.

Materiál v pohybu

Přemisťování objemných těžkých břemen či technických zařízení patří k základním pracovním úkonům v každém skladu, provozu či na stavbě. Manipulaci s materiálem ulehčí dopravní přístroje a vozíky. K nejjednodušším – určeným pro ulehčení manuální manipulace s těžkými předměty při jejich přesunech z místa na místo – patří například rudly, kolečka, dopravní plošiny a podvozky.

Pro uložení drobných součástí, nářadí a spotřebního materiálu, které v průběhu práce potřebujete mít po ruce, slouží prostorově úsporné pohyblivé montážní vozíky. Jsou flexibilní a poskytnou vám spoustu místa pro bezpečné a přehledné uložení všeho, co při práci potřebujete. Ušetří vám tím hodně zbytečného pohybu po pracovišti – to prospívá efektivitě výrobních procesů.

Pro přesuny zboží a materiálů jsou vhodné například etážové vozíky. Umožňují přehledné uspořádání přepravovaných předmětů do několika polic. Z nabídky etážových vozíků si můžete vybrat z mnoha různých provedení, velikostí a stupňů zatížitelnosti. Speciální variantou etážových vozíků jsou vychystávací vozíky s různými variantami příslušenství pro použití na mnoho způsobů.

Pokud práce vyžaduje montáž, demontáž nebo drobnou údržbu, velmi praktickým pomocníkem jsou také dílenské nástrojové vozíky, které jsou konstruované tak, abyste mohli přehledně uložit nářadí a montážní materiál, který k výkonu práce potřebujete.

Plošinové vozíky jsou dalším užitečným pomocníkem pro práci s materiálem v podobě těžkých břemen. Ulehčí vám práci s balíky, spisy, zbožím i těžkými stroji. Pokud potřebujete přepravovat velmi těžká břemena, plošinový vozík je možné vybavit elektromodulem, který minimalizuje manuální úsilí obsluhy na minimum.

Přepravu nebezpečných látek v sudech vyřeší speciální inteligentní produkty pro manipulaci se sudy. Zjednoduší jejich nakládku i vykládku, zvedání, přemisťování, sklápění, otáčení i vyprazdňování. Pro zajištění ochrany životního prostředí a bezpečnosti pracovníků jsou neocenitelným pomocníkem.

Pro ulehčení administrativní práce ve skladu či v provozu slouží kancelářské vozíky, které usnadní práci se spisy a složkami.

Synergickým spojením logistiky a ekologie při manipulaci s materiálem na pracovišti jsou dopravní vozíky EUROKRAFT ACTIVE GREEN z ekologických materiálů. U KAISER+KRAFT s nimi kromě příznivé ekologické bilance získáte i desetiletou záruku.

Manipulace s břemeny, nakládka a vykládka materiálů

Abyste mohli materiál na pracovišti přesouvat, musíte jej na přepravní zařízení bezpečně naložit. K tomu slouží zvedací technika a pomůcky pro zajištění nákladu, které jsou zárukou bezpečných a bezproblémových pracovních procesů při manipulaci s nákladem.

V nabídce KAISER+KRAFT najdete široký výběr vázacích prostředků – stahovacích a nosných popruhů, vázacích řetězů, kruhových smyček, zvedacích pásů, nosných svorek či závěsných háků. Využít můžete také sítě pro přepravu nákladu.

Ke zvedání břemen slouží jeřáby, lanové navijáky, podavače, magnety pro zvedání břemen, pružinové, pákové, elektrické a různé jiné kladkostroje, vidlicové zdvižné vozíky, minilifty, stohovače a mnoho dalších zvedacích přístrojů.

Zajištění nákladu

Podmínkou toho, aby se náklad dostal z bodu A do bodu B zcela bezpečně a bez poškození, je jeho zajištění. KAISER+KRAFT nabízí pro zajištění nákladu mnoho užitečných pomůcek. Vyberte si z nabídky protiskluzových rohoží, zajišťovacích klínů a popruhů či sítí pro zajištění nákladu.

Nechte si poradit od expertů

Pro správnou volbu prostředků, zařízení a výbavy pro manipulaci s břemeny, zajištění nákladu a bezpečnou přepravu materiálu je nutné vzít v úvahu mnoho různých faktorů. Například některé vlastnosti vázacích prostředků se můžou měnit podle venkovních podmínek – počasí, teploty či vlhkosti vzduchu. Na nosnost může mít vliv také úhel sklonu, silný vítr a mnoho dalších faktorů – proto je velmi užitečné konzultovat výběr zařízení a pomůcek s odborníky. Pokud v tomto oboru nemáte zkušenosti, poraďte se se zkušenými experty z KAISER+KRAFT, kteří vám s výběrem poradí.

Kaiser+Kraft,spol. s r.o.

logo
U garáží 1611/1
170 00 Praha 7 - Holešovice

telefon: 800 950 950
zelená linka: 800 950 950
e-mail: kaiserkraft@kaiserkraft.cz

web: www.kaiserkraft.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: www.kaiserkraft.cz

Skladujete nebezpečné látky na pracovišti?

Pracujete s nebezpečnými látkami? Pak je zřejmě také skladujete na pracovišti a měli byste dbát na striktní dodržování bezpečnostních předpisů. Bezpečné skladování nebezpečných látek na pracovišti vyžaduje znalost předpisů a splnění mnoha podmínek, které nařizuje legislativa.

Zdroj: kaiserkraft.cz

Při práci ve výškách pamatujte na zásady bezpečné práce a dodržování předpisů

Práce ve výškách je riziková, proto je povinností každého zaměstnavatele udělat maximum pro zajištění bezpečnosti pracovníků. Základem je správný výběr profesionálního vybavení a pomůcek pro práci ve výškách. Žebříky, schůdky, schody, pracovní plošiny i lešení musí být stabilní, ergonomické a bezpečné při nášlapu.

REKLAMA