REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Co voda v životě člověka a planety znamená? Oslavte Světový den vody s Hellstein

V roce 1993 Valné shromáždění OSN vyhlásilo 22. března Světovým dnem vody, abychom si připomínali, co voda v životě člověka a planety znamená, a jak bychom o ni měli pečovat. Oslavte tento svátek s Hellstein, českým výrobcem unikátních domácích a průmyslových čističek odpadních vod, které vodě vrací život

Bez vody nelze žít. Je naprosto nepostradatelnou životodárnou tekutinou, bez níž se neobejdou lidé, zvířata, ani příroda. S opakujícím se suchem, které je důsledkem klimatické změny, význam vody, jejího užívání a ochrany neustále roste. Na to bychom měli velmi dobře pamatovat.

Až 70 % zemského povrchu tvoří voda, z toho necelá 3 % je voda pitná, vhodná k zavlažování, energeticky nebo jinak pro člověka využitelná. Vůbec si neuvědomujeme, že tak malé množství vody má uspokojit základní potřeby více než 7 miliard lidí na celé Zemi.

V našich podmínkách bereme vodu jako naprostou samozřejmost, proto s ní často plýtváme. Stačí přeci otočit kohoutkem a napustíme si libovolné množství vody k pití, sprchujeme se nekonečně dlouhou dobu, dáme si koupel ve vaně nebo spláchneme na toaletě. Přesto velká část světové populace trpí extrémním nedostatkem pitné vody a podle odhadů se situace jen tak nezlepší. Jsou totiž regiony, kde je voda na příděl nebo se musí recyklovat. Lidé kvůli tomu žijí ve špatných hygienických podmínkách, které ohrožují jejich zdraví a život.

Světový den vody s Hellstein

Recyklujme vodu, příroda to ocení

V České republice každý z nás denně spotřebuje v průměru asi sto litrů vody, zatímco v rozvojových zemích je to jen litrů deset. Na spotřebě se podílí úřady, školy, nemocnice, průmyslové podniky a další zařízení, která používáním vodu znečistí. Její likvidace něco stojí a je také zátěží pro přírodu. V posledních letech navíc dochází k nesnesitelným vedrům doprovázených extrémním suchem a nedostatkem vláhy. Trpí tím hlavně krajina, a především úroda, a dokonce i na zalévání nezbývá než natočit vodu z kohoutku. Spotřeba vody nadále roste, a proto bychom měli intenzivně hledat způsoby, jak odpadní vodu recyklovat a využívat ji jako užitkovou třeba právě na zálivku.

V dnešní době takové metody naštěstí známe. Domácí a průmyslové čistírny od společnosti Hellstein jsou důkazem, že to jde. Česká rodinná firma na našem trhu vyvíjí a dodává jednoduché zařízení, které pracuje samostatně a stabilně bez další potřebné péče. Přečištěná voda pak dosahuje takových kvalit, že s ní můžeme bez problémů například zalévat, uchovat na horší časy a zbytečně nečerpat pitnou vodu. Můžeme ji také nechat zasáknout do půdních vrstev nebo vypustit do říček, rybníků a jiných povrchových vod.

Slavte s Hellstein a soutěžte o tablet Lenovo

„Oživování vody a její návrat přírodě je pro naši firmu Hellstein naprosto zásadní. Proto se i my připojíme k oslavám Světového dne vody. Zveme všechny zájemce do našeho centra v Šenově u Ostravy na den otevřených dveří, v jehož průběhu vám rádi moderní technologie čištění odpadních vod představíme,“ zve Rostislav Hellstein z dodavatelské společnosti. Pro návštěvníky bude připraveno pohoštění. Kromě může každý soutěžit o drobné dárky.

Přijďte oslavit tento svátek s námi. Jste srdečně zváni!

Hellstein spol. s r.o.

logo
Sídlo společnosti
Vlčovice 11
74221 Kopřivnice

telefon: +420 556 840 540
e-mail: obchod@hellstein.cz

web: hellstein.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Jak vybrat ideální stavební pozemek | Ideal Domy Plzeň

Stavíte rodinný dům? Zahrňte domácí čističku do projektu

Pustit se do stavby vlastního domu je opravdu velké životní rozhodnutí, splněný sen a především významná investice. Na cestě k novému domovu stojí množství překážek. Odpovězte si ihned na otázky, na jakém pozemku bude dům stát, jak bude velký a kolik lidí v něm bude bydlet. Na tom všem závisí nákup domácí čističky…

Světový den vody s Hellstein

Světový den vody s Hellstein

Dne 22. března si celá planeta připomněla Světový den vody. Naše firma Hellstein jako přední výrobce ekologických čistíren pro domácnosti i průmyslové závody nemohla u oslav chybět.

Nejúčinnější ekologická technologie na čistění odpadních vod pro domácnosti

Nejúčinnější ekologická technologie na čistění odpadních vod pro domácnosti

Hellstein vyvíjí a vyrábí vlastní zařízení, které nevyžaduje žádnou údržbu. Snižuje tak roční náklady domácností o desítky tisíc korun a přečištěnou vodu lze navíc bez problémů znovu využít. A kdo nevěří, ať se přijede podívat do skladů v Šenově nebo v Kolíně, kde se každý může přesvědčit a nechat si navrhnout…

Nákup moderní čistírny odpadních vod nebyl nikdy tak snadný

Nákup moderní čistírny odpadních vod nebyl nikdy tak snadný

Hellstein spouští internetovou prodejnu. Představujeme vám novou internetovou prodejnu, ve které pořídíte veškerá čistící zařízení od Hellstein pro domácnost i průmyslovou výrobu, příslušenství a doplňkové služby, včetně objednávky řešení na klíč. Pro naše nové zákazníky jsme připravili velkou celoroční soutěž o…

Běžná domovní čistírna STMH pro odchov rybí násady

Běžná domovní čistírna STMH pro odchov rybí násady

V roce 2008 byla firmou Hellstein vyprojektována a následně postupně ve vlastní režii zprovozněna firemní pilotní polo-intenzívní linka odchovu pstruha duhového a sivena amerického na uzavřeném vodním okruhu s doplňováním chovné vody z vlastní studny.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA