REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Nástěnný plynový kondenzační kotel pro náročný provoz

Plynové kotle patří mezi osvědčené standardy v oblasti bydlení i větších objektů, se kterými se dlouhodobě počítá i v klimato-energetické strategii České republiky. Oblíbenou verzí jsou kotle závěsné, ze kterých se případně skládají i kaskády s většími součtovými výkony a větším poměrným rozsahem regulace výkonu. Obvyklá praxe se ustálila na hodnotě do 4 kotlů v kaskádě.
Nástěnný plynový kondenzační kotel pro náročný provoz

S tlakem 8 bar robustnější než ostatní

Plynový závěsný kondenzační kotel THISION© L EVO, který dodává společnost BRILON a.s., svou robustností vykrývá prostor mezi odlehčenými verzemi kotlů pro rodinné domy a stacionárními kotly pro průmysl. Značka ELCO založená v roce 1928 patří k vedoucím producentům tepelné techniky a s výrobou průmyslových kotlů má dlouhou zkušenost. Robustnost kotle THISION© L EVO dokazuje jeho pracovní tlak až 8 bar, který je v tomto druhu kotlů unikátní.

 Pohled pod plášť kotle odhaluje teplosměnný výměník, který je v celé délce od vstupu otopné vody do kotle až po její výstup z kotle jen z jednoho materiálu, z ušlechtilé oceli s vysokou odolností proti korozi. Pohled pod plášť kotle odhaluje teplosměnný výměník, který je v celé délce od vstupu otopné vody do kotle až po její výstup z kotle jen z jednoho materiálu, z ušlechtilé oceli s vysokou odolností proti korozi.

Unikátní konstrukce kotle

Technik u kotle THISION© L EVO na první pohled ocení kotlové těleso z ušlechtilé oceli s vysokou odolností vůči korozi a velkoplošný plochý diskový hořák. Na druhý pohled ho zaujme materiálová jednotnost výměníku kotle z dvojité spirály tvořené žebrovanou trubkou z ušlechtilé oceli, která plynule navazuje na hladkou trubku, rovněž z ušlechtilé oceli, která prochází víky z hliníkové slitiny až k přípojům, kde opouští plášť kotle. Jednotnost kovového materiálu ve styku s otopnou vodou garantuje vysokou odolnost vůči korozi a dlouhou životnost. Neboť použití různých kovových materiálů je vždy spojeno s nebezpečím koroze.

Výměník

Otopná voda protéká výměníkem odspoda nahoru. Neusnadňuje tak usazování vodního kamene, jak k tomu může docházet v jiných typech kotlů s vodorovnou osou výměníku, kde voda teče několikrát nahoru a zase dolů a v dolní části se pak výměník může propálit. Další výhodou je velmi nízká hydraulická ztráta a nároky na oběhové čerpadlo.

Hořák

Hořák musí spálit zemní plyn s co nejnižšími emisemi. Oxidy uhlíku řeší dokonalé směšování plynu se vzduchem v komoře hořáku, jeho velká plocha a elektronikou řízený spalovací proces. Současné stále přísnější emisní požadavky jsou i v oblasti emisí oxidů dusíku NOx. U nich kotel dosahuje mimořádně nízké hodnoty 30 mg/kWh, která s rezervou splňuje i budoucí požadavky na Ekodesign výrobků.

Elektronika pomáhá provozovateli

V kotli je instalován standardní systém založený na platformě Siemens LMS 14. Provozovatel může snadno využít řízení kotle přes internet. Samozřejmostí je regulace více kotlů pospojovaných do kaskády.

Výkon kotlů THISION© L EVO lze regulovat od 15 kW jednoho výkonově nejmenšího kotle až po 550 kW doporučených 4 kotlů u největší řadyVýkon kotlů THISION© L EVO lze regulovat od 15 kW jednoho výkonově nejmenšího kotle až po 550 kW doporučených 4 kotlů u největší řady

Energetická efektivnost kotlů

Mnoho laiků je přesvědčeno, že kondenzace, tedy využití veškeré energie ze spálení zemního plynu, závisí jen na teplotě otopné vody vystupující z kotle. Tak tomu ale není, primární je teplota zpátečky. Kotel THISION© L EVO umožňuje provoz při rozdílu teplot mezi zpátečkou a přívodem až 30 stupňů. Takže k částečné kondenzaci může docházet dokonce i při výstupní teplotě z kotle 80 °C, neboť zpátečka může mít teplotu 50 °C a při této teplotě již k částečné kondenzaci dochází. Tento stav by sice nebyl ideální, ale dokazuje, že i ve starších otopných soustavách, pro provoz kondenzačních kotlů méně příznivých, při vhodném způsobu řízení provozu, má instalace kondenzačních kotlů THISION© L EVO smysl ve zvýšeném využitím zemního plynu a má ekonomický přínos.

Příslušenství

Společnost Brilon a.s. jako systémový dodavatel tepelné techniky má ve svém sortimentu ke kotli THISION© L EVO příslušenství, jako jsou spalinové systémy, zásobníkové ohřívače vody atp. Investorům poradí a projektantům a realizačním firmám poskytuje plnou technickou podporu.

Brilon a.s.

logo
Sezemická 6, hala A3
193 00 Praha 9

telefon: +421 226 21 21 21
e-mail: info@brilon.cz

web: www.brilon.cz, www.kondenzacni-kotle.cz, www.thision.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Společnosti Brilon a.s. si pro vás připravila soutěž „Vyhraj tuhle káru“, aneb jeden ze 100 topenářů vyhraje auto za téměř 1 milion korun. Dodávku pro řemeslníky Peugeot Expert s profesionální vestavbou Sortimo. Podmínkou je minimálně 20 nainstalovaných kondenzačních kotlů Intergas za rok.

Proč plynový kondenzační kotel Intergas od nás?

Proč plynový kondenzační kotel Intergas od nás?

Projekt Intergas pro nás má od spuštění za sebou více než rok. Zásadní pro přijetí topenářské firmy do projektu je její zájem o instalaci kotlů Intergas. Tedy na základě toho, že si již ověřila, že zákazníci tyto kotle chtějí a že s kotli nemá instalační, záruční a pozáruční problémy.

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA