REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Obliba plechových střešních krytin na českém trhu roste. Jak se vyznat v zárukách?

Hlavními kritérii při jejich výběru obvykle bývá nejen estetičnost, ale i dlouhá životnost a nenáročná údržba. A s ohledem na to, že střecha domu je investice téměř na celý život, také patřičná záruka. Právě to však s sebou může nést úskalí.

Jak má laik postupovat, aby se na záruku na vybranou střešní krytinu mohl opravdu spolehnout, popisuje Petra Ždánská, marketingová manažerka společnosti Lindab - předního světového designéra, výrobce a prodejce střešních krytin a okapových systémů z prvotřídní švédské oceli.

„V první řadě je potřeba udělat si srovnání, jak dlouhou záruku na příslušnou plechovou střešní krytinu výrobci poskytují. Obecně platí, že deklarované záruky se pohybují od 10 do 60 let. To ale nestačí. Je nutné se především pečlivě podívat na to, co všechno záruka obnáší. Často totiž ani zdaleka nepokrývá nejčastější problémy, s nimiž se lze u tohoto typu střech setkat,“ komentuje Petra Ždánská. „Když je střešní krytina opravdu kvalitní, nemusí se její výrobce bát poskytnout na ni záruku opravdu velkorysou – a to jak do délky trvání, rozsahu i do plnění. Například Lindab v letošním roce své záruky upravil ve prospěch zákazníků. Na vybrané materiály pro falcované střešní krytiny záruka dosahuje až 40 let a zahrnuje mimo jiné nestejnoměrnou barevnost plochy krytiny, změnu jejího odstínu nebo klempířských prvků více než připouští norma, defekt povrchové úpravy prasknutím nebo odloupnutím i lokální korozivní projevy v ploše krytiny nemající souvislost se zjevnými vnějšími vlivy. Navíc Lindab celou délku záruční doby rozdělil na dvě části.  Projeví-li se vada v prvním období, je plnění opravdu velkorysé – Lindab na své náklady vymění poškozenou část krytiny včetně demontáže a montáže, nebo krytinu opraví lokálním či celoplošným nátěrem. Ve druhém období poskytne finanční kompenzaci za komponent, na němž se vada objevila, či bezplatně dodá opravnou barvu. Délka těchto období se u jednotlivých výrobků a povrchových úprav mírně liší a hovoří jasně pro kvalitnější povrchy, jako jsou Premium Mat, Elite, Alu PVDF a Durafrost.“

Nadstandardní záruku si Lindab může dovolit poskytovat i díky tomu, že všechny jeho materiály pro plechové střešní krytiny i okapový systém Rainline a Magestic procházejí náročnými zátěžovými testy ve vlastním výzkumném centru v mateřském Švédsku – jak ve Förslöv, tak i v testovací oblasti Kvarnvik v zóně Bohus-malmön s velmi agresivním vlhkým prostředím plným soli z nedalekého moře. V poskytovaných dlouhých zárukách se tak odrážejí mnohaleté zkušenosti Lindabu, který letos slaví 60 let od svého založení.

Tipy Petry Ždánské, jak se vyznat v zárukách

  1. Pečlivě zvažte, zda krytina, kterou kupujete, odpovídá prostředí, v jakém stojí váš dům. Podle toho vyberte krytinu ve třídě korozní agresivity C1-C5.
  2. Zkontrolujte záruční dobu na střešní krytinu, odpovídající prostředí vašeho domu.
  3. Přečtěte si pozorně pravidla a podmínky záruky a ujistěte se, že není nic, na co by se záruka nevztahovala. Každý seriózní výrobce střešní krytiny a okapů by měl přesně definovat, co je předmětem záruky a jaké v dané situaci poskytne řešení – od opravy zboží až po jeho výměnu za nové.
  4. Součástí záručních podmínek by měla být pravidla péče o výrobek a pokyny pro jeho skladování před montáží, na které se záruční podmínky odkazují.
  5. Platí heslo „dvakrát měř, jednou řež“: v případě pochyb či dotazů k poskytované záruce ještě raději před objednáním a montáží střešní krytiny vše zkonzultujte s jejím dodavatelem či montážní firmou.

Lindab střešní krytiny

logo
Lindab Sales CZ s.r.o.
Logistická 102
27351 Pavlov

telefon: 724 089 836
e-mail: info@lindab.cz

web: www.lindabstrechy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Střešní systém Lindab SolarRoof

Střešní systém Lindab SolarRoof

Elegantní střecha, která vyrábí elektřinu. Neviditelně! Střešní systém Lindab SolarRoof má v sobě již integrované vysoce účinné solární panely vyrábějící elektřinu. Splňuje tak nejen požadavky na ekologicky udržitelnou výstavbu a úsporu nákladů, ale také na estetičnost.

Co se sněhem na střechách? Radí odborník z Lindabu

Co se sněhem na střechách? Radí odborník z Lindabu

Na nejčastější otázky majitelů domů, jak si poradit s bílou zimou, aby sníh na střechách neznamenal nebezpečí, odpovídá Petr Kulhavý, technický manažer společnosti Lindab - předního světového designéra, výrobce a prodejce střešních krytin a okapových systémů z prvotřídní švédské oceli.

Okapy Lindab lze vybírat na nové webové stránce

Okapy Lindab lze vybírat na nové webové stránce

Okapový systém Lindab Rainline je již léta nejprodávanější na českém trhu. Má totiž univerzální využití na různé budovy a hodí se prakticky ke všem typům střech. Společnost Lindab, přední světový designér, výrobce a prodejce střešních krytin z prvotřídní švédské oceli, pro svůj okapový systém vytvořila novou…

Lindab radí: Nezapomeňte připravit svou střechu na zimu!

Lindab radí: Nezapomeňte připravit svou střechu na zimu!

Majitelé mnoha nemovitostí si myslí, že postavením nového domu či rekonstrukcí toho stávajícího mají na spoustu let po starostech. Je to pravda jen částečně: pokud podcení průběžnou údržbu, mohou brzy řešit velké problémy.

Připravte se na sucho i prudké lijáky. Nepodceňujte kvalitní odvodnění střech

Připravte se na sucho i prudké lijáky. Nepodceňujte kvalitní odvodnění střech

V posledních letech čelíme extrémním povětrnostním jevům, projevujícím se mimo jiné změnami v množství a rozložení srážek. Dlouhá období sucha se střídají s prudkými lijáky a bouřkami, které naše domy často nacházejí nepřipravené a zanechávají za sebou citelné ztráty včetně těch finančních. Na intenzivnější a často…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA