REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Pop-up veřejný prostor

Rok 2018 nabídl celou řadu zajímavých kulturních akcí. Na mnohých z nich nechyběly CITY moduly, které se díky své variabilitě těší větší a větší oblíbenosti. Právě prostřednictvím designových City modulů pomáhá tvořit KOMA MODULAR pop-up veřejný prostor.

Veškerá diskuse o využití městského veřejného prostoru často záleží na lidech s rozhodovací pravomocí. Oni také mají určité představy o světě, o životě ve městech, o dopravních prostředcích, atd... je možné jim představit teorii, ale stejně ji často interpretují k "obrazu svému". KOMA MODULAR o tématu nediskutuje, KOMA ho realizuje.

Stává se již pomalu tradicí, že koncem dubna zaplaví CITY moduly Zlín v rámci projektu Zlin Design Week, pořádaného studenty tamní Univerzity Tomáše Bati. Ani letos tomu nebylo jinak a moduly nabídly zázemí pro nejrůznější umělecké instalace a prezentace designových značek. Ve stejnou dobu putovaly tři moduly do Olomouce na mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů AFO, po celý květen sloužilo devět modulů netradiční ostravské pop-up expozici Sdílko. Patrová sestava Minilighthouse pak oživila Václavské náměstí během hudebního festivalu Pražské jaro.

Slovácké léto Uherské Hradiště

Největší akcí letošního jara byl však pro CITY moduly filmový festival ve Zlíně. Na přelomu května a června bylo možné vidět v centru Zlína 39 modulů včetně designových dílniček či sestavy Lighthouse, která poskytla zázemí České televizi.

Léto toho samozřejmě nabídlo ještě mnohem více. CITY moduly zavítaly například do Karlových Varů, a přestože se jedná o město lázeňské, rozhodně zde nerelaxovaly. V rámci proslulého filmového festivalu totiž znovu sehrály důležitou roli jakožto dům České televize. Nechyběla však ani sestava pro BMW s designovými obklady z Cetrisu a překližky, kterou navrhlo studio Olgoj Chorchoj.

BMW na FFI Karlovy Vary

Lighthouse se mezitím přestěhoval na Slovácké léto do Uherského Hradiště. Další moduly si užívaly prázdnin na náměstí v Otrokovicích a v Kroměříži, na Lipně či v Praze. Nechyběly ani na Colours of Ostrava nebo na Barum Rally Zlín a zavítaly také za hranice – čtyři do Trenčianských Teplic, další do Aquaparku Bešeňová a do Tatralandie.

Ani podzim ale nezůstal pozadu. V Praze u Anděla poskytly moduly výstavní prostor pro vzpomínku padesátiletého výročí okupace armádami Varšavské smlouvy a objevily se také na Designbloku – největší designové akci ve střední Evropě.

ZFF Zlín

Na svátek světla již tradičně zazářily na pražském Signal Festivalu, ale nově rovněž na akci Světlo Valmez.

V rámci největšího filmového festivalu dokumentárních filmů v Evropě s názvem Ji-Hlava oživil Lighthouse historické náměstí v Jihlavě, no a v říjnu CITY moduly opět zamířily do hlavního města, kde byly součástí oslav sta let od vzniku Československa. Zde při příležitosti zmíněného jubilea uspořádal ČRo na Václavském náměstí v Praze výstavu nazvanou Schody času, která prostřednictvím deseti dekád připomněla jak historii naší země, tak podíl rozhlasu.

AFO Olomouc

Zima se jako obvykle ponese ve znamení vánočních trhů, a vy tak budete moci společně se City moduly nasávat sváteční atmosféru například v Brně, ale také v dalších městech po celé republice.

KOMA MODULAR s.r.o.

logo
Sídlo firmy
Říčanská 1191
76312 Vizovice

telefon: +420 577 007 711
e-mail: info@koma-modular.cz

web: www.koma-modular.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

461 Dean

Nejvyšší modulární budovy na světě

Modulární architektura nabízí širokou škálu možností. Stavby, které se svou výškou mohou rovnat i některým mrakodrapům, to dokazují. Jak vypadají nejvyšší modulární objekty na světě? A kde je najdete? Jak je na tom česká modulární výstavba?

Solidární hotel

Společnost DOSTING se mění na KOMA FACADE

Společnost DOSTING s. r. o., specialista při realizaci prosklených a provětrávaných fasád, hliníkových výplní stavebních otvorů a střešních světlíků, vstoupila koncem roku 2016 do firmy KOMA. KOMA se tak rozrostla na pět společností – KOMA MODULAR, KOMA RENT, KOMA SLOVAKIA a KOMA SPACE.

Prezentace BMW na FFKV 2016

Pop-up architektura ožívá i díky City modulům

Architektura se mění v zážitek, který v sobě snoubí účelnost s uměleckou instalací. Důkazem toho je i několik zajímavých Pop-up realizací společnosti KOMA MODULAR, které byly k vidění na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. City moduly zde sloužily jako zázemí pro Českou televizi i prostor pro…

KOMA restaurace se šatnami pro zaměstnance - rok výstavby 2013

KOMA MODULAR aneb čtvrtstoletí výroby modulárních domů

Společnost KOMA MODULAR působí na trhu modulární výstavby a architektury již 25 let. Díky ní se dnes běžně budují modulární školské stavby, sídla firem a různé objekty pro podnikání všeho druhu. Za čtvrtstoletí KOMA vyrobila tolik modulů, které by tvořily město pro 70 000 obyvatel.

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA