REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

KOMA MODULAR aneb čtvrtstoletí výroby modulárních domů

Společnost KOMA MODULAR působí na trhu modulární výstavby a architektury již 25 let. Díky ní se dnes běžně budují modulární školské stavby, sídla firem a různé objekty pro podnikání všeho druhu. Za čtvrtstoletí KOMA vyrobila tolik modulů, které by tvořily město pro 70 000 obyvatel.

Firma KOMA Modular je leader modulární výstavby v ČR a popularizátor této metody výstavby, organizuje odborné konference, workshopy a architektonické soutěže. Nejvíce se zviditelnila dodávkou, montáží a demontáží EXPO pavilonu 2015 v Miláně, který byl ohodnocen jako první EXPO pavilon za dob samostatné České republiky, a to bronzovou medailí za architekturu a metodu výstavby. Vzhledem k těmto úspěchům si KOMA pavilon ponechala a nyní ho přebudovává jako svou administrativní budovu, která bude součástí Centra modulární architektury ve svém sídle ve Vizovicích. Toto bude slavnostně otevřeno přesně 3 roky po zahájení výstavy EXPO v Miláně 1. 5. 2018. Firma je držitelem ocenění Firma roku 2015, Spolehlivá firma, Slušná firma, Exporté roku, Štika českého byznysu nebo Český lídr. Firma se taktéž umístila v každém ročníku Inovativní firma Zlínského kraje.

KOMA má ve svém výrobním portfoliu několik unikátních výrobků. Standardně dodává velkoprostorové moduly, které mohou být v nízkoenergetickém standardu, dokonce i s difúzně otevřenými stěnami, což je v modulární výstavbě unikát. Firma se důsledně zaměřuje na design jak svými výrobky, tak poskytováním lichoběžníkových City modulů nebo designového Lighthousu na akce s designovou náplní. S nadsázkou lze říci, že City moduly nechybí na žádné designové akci v Česku.

KOMA více jak 80 % svých výrobků dodává do zahraničí, hlavně do států Evropské unie. Výrobky KOMA Modular můžete vidět nejdále na východ v Mongolsku, na západ v Mexiku, na jih v Jihoafrické republice a na sever v Grónsku. Díky exportním aktivitám se v loňském roce firma umístila mezi největšími exportéry v Česku dvakrát na třetím místě, a to v kategorii Nárůst exportu 2014-2015 a Nejlepší exportéři dle hodnocení Bisnode. Za 25 let firma vyrobila tolik modulů, které by tvořily město pro 70 000 obyvatel.

Bytový dům v Paříži - 2015

KOMA Modular, jako společensky odpovědná firma, pomáhá výhodnou zápůjčkou City modulů na různé kulturní a designové akce, ale také dary jako například vybudováním bytového komplexu pro opuštěné ukrajinské matky s dětmi, které díky proruským separatistům přišly o manžele nebo podporou moldavských zemědělců dodávkou prodejních modulů. K těmto aktivitám lze přičíst i dodávku školy pro 600 dětí do zemětřesením postiženého italského města L´Aquila v roce 2009, která odolala i loňskému zemětřesení, kdy se o ní psalo jako o škole, která nadskočila, ale nespadla. V současné době KOMA vyrábí a dodává moduly pro největší čtyřpodlažní modulární budovu v Evropě do Paříže, která bude sloužit jako dlouhodobá ubytovna pro pařížské bezdomovce. Mezinárodní organizace Aurore, která je i investorem tohoto solidárního hotelu na Seině, pomáhá díky tomuto hotelu vracet pařížské lidi bez domova zpět do života.

KOMA MODULAR s.r.o.

logo
Sídlo firmy
Říčanská 1191
76312 Vizovice

telefon: +420 577 007 711
e-mail: info@koma-modular.cz

web: www.koma-modular.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Artinpark Trenčianské Teplice

Pop-up veřejný prostor

Rok 2018 nabídl celou řadu zajímavých kulturních akcí. Na mnohých z nich nechyběly CITY moduly, které se díky své variabilitě těší větší a větší oblíbenosti. Právě prostřednictvím designových City modulů pomáhá tvořit KOMA MODULAR pop-up veřejný prostor.

KOMA MODULAR a modulární svět

KOMA MODULAR a modulární svět

Ve světě si stále více progresivních investorů pořizuje objekt k podnikání, k ubytování, pro služby nebo pro vzdělávání uplatněním modulární výstavby, a to jak samotných objektů, tak modulárních flexibilních fasád. Tento způsob pořízení majetku získává stále větší oblibu i v našich krajích, protože reaguje na všechny…

461 Dean

Nejvyšší modulární budovy na světě

Modulární architektura nabízí širokou škálu možností. Stavby, které se svou výškou mohou rovnat i některým mrakodrapům, to dokazují. Jak vypadají nejvyšší modulární objekty na světě? A kde je najdete? Jak je na tom česká modulární výstavba?

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA