REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Nejvyšší modulární budovy na světě

Modulární architektura nabízí širokou škálu možností. Stavby, které se svou výškou mohou rovnat i některým mrakodrapům, to dokazují. Jak vypadají nejvyšší modulární objekty na světě? A kde je najdete? Jak je na tom česká modulární výstavba?

Nejvyšší modulární budovy na světě

Modulární architektura nabízí širokou škálu možnosti. Stavby, které se svou výškou mohou rovnat i některým mrakodrapům, to dokazují. Jak vypadají nejvyšší modulární objekty na světě? A kde je najdete? Jak je na tom česká modulární výstavba?

Nejvyšší modulární budova na světě – 461 Dean

Vůbec nejvyšší modulární stavbou světa je první výškový modulární bytový dům v Brooklynu v New Yourku. Má 32 pater a je 109 metrů vysoký. V domě se nachází 363 apartmánů ve 23 různých typech. Budova je složena z 930 modulů a navrhla ji firma Shop Architects. Na této stavbě se pracovalo 4 roky, což bylo o 2 roky víc, než se původně očekávalo. Taková výstavba řeší enormně vysokou poptávku po městském bydlení v New Yourku, a tak se plánuje, že budou v této oblasti stejným způsobem vybudovány ještě další objekty.

Appex house

Nejvyšší modulární budova v Evropě – Apex House

Také v Londýně vznikla vysoká modulární budova, jen o něco málo nižší než ta v New Yourku. Jedná se o prostory určené pro studentské bydlení. Druhá nejvyšší budova na světě je vysoká 90 metrů, má 29 pater a 560 pokojů. Její návrh pochází z dílny firmy HTA Architects a její stavba trvala pouhých 12 měsíců. Na tomto příkladu jasně vidíme jednu z nesporných výhod modulární výstavby – rychlejší výstavba se zachováním stejné kvality.

Appex house

Výšková modularita v České republice

Firma KOMA MODULAR, která na sebe hlavně upozornila dodávkou modulárního českého pavilonu pro EXPO 2015 v Miláně, také řeší vícepodlažní modulární stavby. Jako český leader v oboru je i průkopníkem vícepodlažních modulárních budov.  Za první vlaštovku můžeme považovat čtyřpodlažní modulární solidární hotel pro mezinárodní humanitární organizaci Aurore v Paříži. Hotel má navíc na střeše hřiště. Budova je vytvořena dle návrhu architektonické kanceláře Moonarchitectures a dodána ve spolupráci s francouzským developerem Serie Flex. Budova je vytvořena z 226 modulů, převážně půdorysných rozměrů 11 x 2,5 m o celkové ploše 5.160 m2. Firma KOMA si uvědomuje potřebu výstavby malometrážních bytových domů, proto je připravena dodávat tyto objekty až do šesti podlaží.

 

KOMA MODULAR s.r.o.

logo
Sídlo firmy
Říčanská 1191
76312 Vizovice

telefon: +420 577 007 711
e-mail: info@koma-modular.cz

web: www.koma-modular.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Artinpark Trenčianské Teplice

Pop-up veřejný prostor

Rok 2018 nabídl celou řadu zajímavých kulturních akcí. Na mnohých z nich nechyběly CITY moduly, které se díky své variabilitě těší větší a větší oblíbenosti. Právě prostřednictvím designových City modulů pomáhá tvořit KOMA MODULAR pop-up veřejný prostor.

Solidární hotel

Společnost DOSTING se mění na KOMA FACADE

Společnost DOSTING s. r. o., specialista při realizaci prosklených a provětrávaných fasád, hliníkových výplní stavebních otvorů a střešních světlíků, vstoupila koncem roku 2016 do firmy KOMA. KOMA se tak rozrostla na pět společností – KOMA MODULAR, KOMA RENT, KOMA SLOVAKIA a KOMA SPACE.

Prezentace BMW na FFKV 2016

Pop-up architektura ožívá i díky City modulům

Architektura se mění v zážitek, který v sobě snoubí účelnost s uměleckou instalací. Důkazem toho je i několik zajímavých Pop-up realizací společnosti KOMA MODULAR, které byly k vidění na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. City moduly zde sloužily jako zázemí pro Českou televizi i prostor pro…

KOMA restaurace se šatnami pro zaměstnance - rok výstavby 2013

KOMA MODULAR aneb čtvrtstoletí výroby modulárních domů

Společnost KOMA MODULAR působí na trhu modulární výstavby a architektury již 25 let. Díky ní se dnes běžně budují modulární školské stavby, sídla firem a různé objekty pro podnikání všeho druhu. Za čtvrtstoletí KOMA vyrobila tolik modulů, které by tvořily město pro 70 000 obyvatel.

REKLAMA