Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Nová administrativní budova TRIMARAN PRAHA aspiruje na LEED PLATINUM

Nová originální administrativní budova TRIMARAN PRAHA byla cíleně plánována jako objekt šetrný k životnímu prostředí a aspiruje na získání nejvyšší kategorie LEED PLATINUM certifikátu.

Budova TRIMARAN PRAHA skýtá mnoho zajímavého pro milovníky umění i moderního funkčního vzhledu, jakož i příznivce udržitelného stavění. Její součástí je i moderní multifunkční CUBEX CENTRUM PRAHA, které služby objektu vhodně rozšiřuje a doplňuje. I když interiér CUBEX CENTRA PRAHA navrhl jiný architekt než projekt TRIMARAN PRAHA, vytvářejí spolu jedinečný harmonický a funkční celek.

Název budovy vychází z půdorysu objektu, který připomíná loď. Půdorys sleduje tvar písmena E, které tvoří tři křídla propojená příčným traktem a zelené střechy dvou atrií mezi jednotlivými křídly tak tvoří příjemnou oázu a krásně upravenou odpočinkovou zónou pro klienty objektu.

Světla jsou nápaditě začleněna do designových sádrokartonových podhledů

Při vstupu dovnitř nás obklopí čisté bílé linie zpestřené lokálními barevnými prvky. Je nesmírně příjemné, že sádrokarton Knauf se zde v rukách architektů, kteří se na stavbě podíleli, nestal jen funkčním, ale i významným designovým a uměleckým prvkem v interiéru. O akustickou pohodu se zde starají děrované akustické desky Knauf Cleaneo na stropech, osvětlení foyer je esteticky začleněno do sádrokartonových vzhledových prvků pod stropem nebo v podhledech.

Architektonické pojetí interiéru odkazuje na český kubismus

Název CUBEX i jeho logo jsou inspirovány českým kubismem a celý prostor vyplňují prvky připomínající tento světově unikátní architektonický styl. Od prolamovaných ploch na zdech a konstrukcí stropních podhledů přes jedinečně koncipované barové a registrační pulty až po detaily v tomto stylu. Na rozdíl od přilehlých prostor je multifunkční sál založen na maximální jednoduchosti hladkých stěn. Jeho kouzlo začíná pohledem na strop. V prvcích mřížky, která je volnou obdobou prolamovaných ploch stěn, je zabudované osvětlení, které může měnit barvu podle požadavku klienta. Kouzlo multifunkčního prostoru je postaveno na individuálně programovatelné audiovizuální technice, která začíná již ve vstupní hale a vede vás světelnými efekty přes foyer přímo do sálu, kde show pokračuje. Promítat se dá na všechny stěny sálu pomocí individuálně vytvořených scénářů a možnosti jsou takřka neomezené.

Ve stropních lištách je skryté 325 metrů dlouhé osvětlení hlavního sálu, které dokáže nasvítit prostor podle přání klienta

Kvalitní odhlučnění hlavního sálu s akustickými konstrukcemi Knauf

To vše odděluje od okolních prostor výkonná sádrokartonová akustická stěna W145, která má kvůli výšce CW profily spojené speciálními MW spojkami. Opláštění je jak jinak než masivní, z každé strany Knauf RED Piano 15 + 15 + 18 mm. Vzduchová neprůzvučnost činí 70 dB. Důvody pro její použití byly dva. Tím prvním byla nízká hmotnost ve srovnání s betonem, druhým kvalitní odhlučnění přilehlých kancelářských prostor od akcí v sále. O akustiku stropů se v sale stará podhled Knauf D112 s dvojitým opláštěním deskami Knauf DIAMANT.

Prolamované plochy stěn ze sádrokartonu jsou inspirovány českým kubismem

Funkční estetika díky sádrokartonovým deskám KNAUF

Celá budova TRIMARAN PRAHA včetně prostor CUBEX CENTRA PRAHA je obrazem jednoduchého, vzdušného, a přitom funkčního designu, mnoha neotřelých vizuálních i technických nápadů a nepřeberných možností změny vzhledu pomocí audiovizuálních úsporných digitálních technologií.

Sádrokartonové konstrukce suché výstavby Knauf se výrazně podílejí na tom, že celkově prostory působí moderně, čistě a vysoce funkčně. Pro zalomené kubistické plochy se sádrokarton ukázal jako ideální materiál. Neplní tady totiž jen ryze účelovou roli, ale stal se i důležitým designovým a uměleckým prvkem, který výrazně dotvořil charakter interiéru tohoto nového objektu.

Barevně výrazné odpočinkové niky kontrastují s bílošedou barvou stěn a originálně řešeným bílým stropem

Celkem se spotřebovalo cca 1100 m2 akustických děrovaných desek Knauf CLEANEO, 2500 m2 akustických sádrokartonových desek Knauf DIAMANT a 14 500 m2 standardních desek Knauf WHITE, impregnovaných desek Knauf GREEN a speciálních sádrokartonových desek se zvýšenými protipožárními a akustickými vlastnostmi Knauf RED Piano.

Více o akustických vlastnostech sádrokartonu na zesilteticho.cz

Akustický comfort Knauf

Investor HARRO DEVELOPMENT PRAHA s.r.o., dceřiná společnost S+B GRUPPE AG
Generální dodavatel S+B Plan & Bau Prag spol. s r.o.
Architekt Projekt TRIMARAN PRAHA Architekt Prof. Dipl.-Ing. Ernst Hoffmann, Rakousko Mag.Arch. Martin Tröthan, Rakousko
Architekt CUBEX CENTRUM Praha 4a architekti, s.r.o. Ing. arch. Peter Hudák, Česká Republika Ing. arch. Jan Burček, Česká Republika

Knauf Praha s.r.o.

logo
Mladoboleslavská 949
197 00 Praha 9 - Kbely

telefon: 272 110 111
zelená linka: 844 600 600
e-mail: info@knauf.cz

web: www.knauf.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Knauf Tmelení - Perfektní povrchy v kvalitě Q1-Q4

Knauf Tmelení - Perfektní povrchy v kvalitě Q1-Q4

Perfektně hladkých povrchů dosáhnete pouze v případě, že použijete kvalitní materiál a správnou techniku. Knauf nabízí optimálně sladěné techniky tmelení pro každý úkol.

Žhavý tip pro příjemně chladivé klima v místnostech

Žhavý tip pro příjemně chladivé klima v místnostech

Počasí v České republice v poslední době připomíná spíše středozemní než středoevropské klima. Zabudované klimatizace jsou v kancelářích, nákupních centrech, restauracích i v autech již většinou běžné, ale v našich zeměpisných šířkách platí doma stále tak trochu za luxus. Takže, pokud trvají tropické teploty déle,…

Nový moderní nemocniční objekt byl postaven ve standardu pasivní budovy

Nový moderní nemocniční objekt byl postaven ve standardu pasivní budovy

Nový moderní nemocniční objekt II. interní kliniky Fakultní nemocnice Olomouc byl navržen a postaven ve standardu pasivní budovy. Energetická náročnost objektu je desetkrát nižší než u jiných budov nemocnice. Jedná se o vůbec první stavbu tohoto typu v České republice. Autorem projektu je firma Adam Rujbr Architects.…

Zdroj: Knauf

Odborné semináře a praktická školení Knauf pro rok 2019

Na rok 2019 pro vás společnost Knauf připravila odborné semináře a praktická školení zaměřená na Systémy suché výstavby - základní školení, tmely a sádrové omítky, suché podlahy, a nově na lepení a spárování. Cílem je seznámit účastníky s materiály Knauf a jejich použitím. Účastník získá po absolvování Knauf…

Ukázka realizace suché podlahy F146. Ideální řešení pro novostavby i pro rekonstrukce

Ukázka realizace suché podlahy F146. Ideální řešení pro novostavby i pro rekonstrukce

Suchou podlahu Knauf F 146 s úspěchem uplatníte prakticky ve všech prostorách včetně bytových koupelen a chodeb. Je vhodná i pro systémy podlahového vytápění. Je ideálním řešením pro rychlou konstrukci podlahy, zejména u rekonstrukcí bytů, starých domů, ale velmi dobře se hodí pro novostavby.

Rychlost stavby a kvalita použitých materiálů v difúzně uzavřené dřevostavbě

Rychlost stavby a kvalita použitých materiálů v difúzně uzavřené dřevostavbě

Sádrokartonová deska Knauf TOPAS ve fasádě dřevostavby má velký potenciál a přináší nemalé výhody. Difúzně uzavřenou dřevostavbu realizovala firma Vladimír Mrštný, suchá výstavba a jako zpracovatel se o kvalitě materiálu a rychlosti výstavby předčila u novostavby rodinného domku nedaleko Hradce Králové.

Genius loci Malého Versailles

Genius loci Malého Versailles

Nedaleko centra Karlových Varů, a přitom uprostřed zeleně, stojí nově zrekonstruovaný hotel s restaurací známý jako Malé Versailles. Historie stejnojmenné restaurace sahá až do konce 18. století a dlužno dodat, že svého času patřila k nejoblíbenějším ve městě. Zub času se však postaral o to, že její sláva postupně…

Pohled za oponu multikina Chodov: Jak se řeší akustika promítacích sálů?

Pohled za oponu multikina Chodov: Jak se řeší akustika promítacích sálů?

Nejnovější multikino v Praze s 18 kinosály najdete nyní v OC Chodov. Kina zde nejsou v jedné rovině, jak jsme u většiny podobných zařízení zvyklí, ale rozkládají se hned ve čtyřech patrech nad sebou, od nejmenších pro VIP zákazníky, až po největší kina v nejvyšším podlaží. Běžný návštěvník však nikdy neuvidí to, co…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA