REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Suchá podlaha F146 – ideální řešení pro novostavby i pro rekonstrukce

Suchou podlahu Knauf F 146 s úspěchem uplatníte prakticky ve všech prostorách včetně bytových koupelen a chodeb. Je vhodná i pro systémy podlahového vytápění. Je ideálním řešením pro rychlou konstrukci podlahy, zejména u rekonstrukcí bytů, starých domů, ale velmi dobře se hodí pro novostavby.

Kromě rychlosti, která je nejpodstatnější, vyniká podlaha Knauf F 146 jednoduchou montáží, přispívá ke snížení kročejového hluku, nehoří a dobře akumuluje teplo. Jako finální nášlapnou vrstvu lze na podlahu Knauf F 146 použít všechny typy plovoucích podlah, dále koberce, PVC, marmolea a pochopitelně i dlažbu.

Využijte aktuální akci u Knauf "TMEL NA PODLAHY ZDARMA“

Zapojit se může každý, kdo v termínu 10. 7. - 30. 9. 2017 zakoupí suché podlahy Knauf F 146 na plochu max. 500 m2 ve stavebninách na území ČR s akčním letákem. Získejte tmel FUGENFÜLLER LEICHT zdarma. Další informace a pravidla akční nabídky na akce podlahy.

Co potřebujete?

Do nákupního košíku materiálu je potřeba zahrnout především desky Knauf F 146, dále tmel Knauf FUGENFÜLLER LEICHT, tmel Knauf UNIFLOTT, systémový obvodový pásek z minerální vlny pokud je podklad dřevěný, po podsyp prodyšnou vrstvu  - geotextilie, vlnitý papír v roli, podsyp pro potřebnou podkladovou vrstvu a hřebíčky nebo sponky. K montáži budete potřebovat nářadí, to znamená vodováhu, odlamovací nůž, kbelík na rozdělávání tmelu, rozdělávací nerezovou lžičku, nerezové zubaté hladítko (zub 4 mm), metr, pilu ocasku, kladívko, gumovou palici a brusnou mřížku včetně brousku na sádrokarton.

Montáž suché podlahy Knauf F 146 je snadná!

Nejprve je důležité změřit rovinnost podkladu a podle ní pak zvolit skladbu podlahy s vyrovnávacími vrstvami – nebo bez nich.

Pokud je podklad nerovný, lze pod suchou podlahu Knauf F 146 aplikovat vyrovnávací podsyp. Pod něj je nutno položit separační vrstvu z netkané geotextilie. Snížení kročejového hluku se dosáhne položením kročejové izolace – dřevovláknité podlahové desky tl. 10 až 20 mm na podsyp pod podlahu. Pro zateplení stropní konstrukce lze položit podlahu Knauf F 146 na EPS 150 S v tloušťce do 10 cm uložený na vyrovnávacím podsypu nebo na rovném podkladu. Pokud je podklad rovný lze vyrovnávací podsyp i s podkladní vrstvou vynechat.

Lepená nášlapná vrstva na bázi dřeva má max. doporučenou tloušťku 14 mm. Při pokládce tenkovrstvých nášlapných vrstev je doporučeno podlahu celoplošně přestěrkovat, aby se zamezilo prokreslení spár do tenké krytiny. Použít lze např. sádrovou nivelační stěrku Knauf BP 4, která je vhodná nejen pro povrchovou úpravu suchých sádrokartonových či sádrovláknitých podlah, ale také pro případné vyrovnání podkladu v tloušťkách od 2 do 25 mm. Určená je pouze pro vnitřní použití.

Knauf Praha s.r.o.

logoMladoboleslavská 949
197 00 Praha 9 - Kbely

telefon: 272 110 111
zelená linka: 844 600 600
e-mail: info@knauf.cz

web: www.knauf.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie Pracovní návody a postupy si přečtěte

Jak se staví srub svépomocí

Jak se staví srub svépomocí

Pro mnoho lidí je ztělesněním stavby z přírodních materiálů srub. Ponechme nyní stranou, zda se do našeho prostředí takový typ domu hodí či nikoli, věřme, že i taková místa se najdou. Podívejme se, ...

Fotogalerie: Rozvody větrání v podlaze

Fotogalerie: Rozvody větrání v podlaze

Součástí moderního bydlení a moderního stavění obecně je zajišťování zdravého vnitřního prostředí v budovách nuceným větráním. Při trendu utěsňování obálky budov z důvodu energetických úspor nelze ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist