REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Rychlost stavby a kvalita použitých materiálů v difúzně uzavřené dřevostavbě

Sádrokartonová deska Knauf TOPAS ve fasádě dřevostavby má velký potenciál a přináší nemalé výhody. Difúzně uzavřenou dřevostavbu realizovala firma Vladimír Mrštný, suchá výstavba a jako zpracovatel se o kvalitě materiálu a rychlosti výstavby předčila u novostavby rodinného domku nedaleko Hradce Králové.

Dřevostavba byla postavena s pomocí kompletního systému suché výstavby Knauf. Podlahová plocha domku s elektrickým podlahovým vytápěním činí přes 103 m2. Jednou z výhod je i cena domu na klíč, která se včetně základové desky vešla do 3 milionů korun.

Knauf TOPAS nyní i jako plášťová deska obvodových stěn pod zateplovací systém

Deska Knauf TOPAS je speciální sádrokartonová plášťová deska s kontrolovanou hmotností, s vysokou pevností jádra, protipožární, impregnovaná se sníženou absorbcí vody H2 a vyšší odolností povrchu. Kromě velmi snadné manipulace na stavbě, je také jednoduše  zpracovatelná. Ideální je pro zhotovení příček a předsazených či šachtových stěn, u kterých se vyžaduje vysoká únosnost pro zavěšené předměty prostřednictvím hmoždinek. Původně se deska Knauf TOPAS používala díky své pevnosti zejména v interiérech, kde bylo potřeba zavěsit nějaké těžké předměty, například kuchyňskou linku. Od roku 2017 má však deska Knauf TOPAS certifikaci i pro použití jako plášťová deska pro obvodové stěny či v ocelových skeletových konstrukcích. Desky Knauf TOPAS (DFH2EIR) je možné použít také jako podklad pro zateplovací systém, nebo ke zhotovení stěnových a stropních konstrukcí v rodinných domech, garážích či průjezdech krytých systémy ETICS apod.

Interiér, Knauf Topas

Konstrukční řešení stěn u dřevostavby

„Na prvním domě, a dodám, že to byl můj vlastní, jsme si vyzkoušeli, jak se s deskou Knauf TOPAS výborně pracuje. Tím, jak je lehká, ale dostatečně pevná, je bezkonkurenční.

Pracnost je daleko menší, na řezání nepotřebujete speciální stroj, prostě se s ní velmi dobře dělá,“ řekl nám v této souvislosti pan Vladimír Mrštný. Konstrukce dřevostavby je složena (z vnitřku): deska TOPAS 12,5 mm je připevněna na KVH hranol 60/40 mm (instalační předstěna s rozvodem instalací), následuje parotěsná zábrana, tepelná izolace Knauf Naturoll 035 tloušťky 160 mm, znovu navazuje opláštění deskou TOPAS, na kterou je přímo aplikovaná vrstva tepelné izolace EPS 70 F tloušťky 160 mm, a vše je zakončeno silikonovou točenou omítkou 1,5 mm silnou. Celková tloušťka nosné obvodové stěny je tedy 40 cm. Vnitřní stěny jsou konstruovány podobným způsobem.

Naopak vnitřní nenosné příčky o tloušťce 125 mm jsou zhotoveny ze sádrokartonových desek Knauf White. V koupelně, kde je stabilní vlhkost, byly zase použity impregnované desky Knauf GREEN (12,5 mm). Na běžné podhledy v kuchyni a na chodbách se opět využily standardní desky Knauf White o tloušťce 12,5 mm. Strop, například v obývacím pokoji, je řešen jako měkký lehký s deskami Knauf White na CU a CD profilech s izolací a parotěsnou zábranou. Díky poměrně silné izolaci v interiérových příčkách (8 cm) nebylo v případě tohoto domu zapotřebí řešit speciálně akustiku. Firma používá celý systém Knauf včetně profilů, tmelů a potřebných penetrací. Všechny desky jsou tmeleny stěrkovou hmotou Knauf Uniflott.

Knauf Topas, kuchyň

Rychlost byla stěžejní

U podobných rodinných domů, jakou je dřevostavba z Hradce Králové, je podle slov pana Mrštného důležitá rychlost stavby, kvalita použitých materiálů, pečlivá příprava a to, že se nic nepodcení. Domek je tedy osazen například okny s trojskly, střešní krytinou Bramac, elektrickým podlahovým vytápěním apod. Z hlediska tepelné spotřeby domu jsou zkušenosti z první zimy víc než pozitivní.

Knauf Praha s.r.o.

logo
Mladoboleslavská 949
197 00 Praha 9 - Kbely

telefon: 272 110 111
zelená linka: 844 600 600
e-mail: info@knauf.cz

web: www.knauf.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Nový moderní nemocniční objekt byl postaven ve standardu pasivní budovy

Nový moderní nemocniční objekt byl postaven ve standardu pasivní budovy

Nový moderní nemocniční objekt II. interní kliniky Fakultní nemocnice Olomouc byl navržen a postaven ve standardu pasivní budovy. Energetická náročnost objektu je desetkrát nižší než u jiných budov nemocnice. Jedná se o vůbec první stavbu tohoto typu v České republice. Autorem projektu je firma Adam Rujbr Architects.…

Zdroj: Knauf

Odborné semináře a praktická školení Knauf pro rok 2019

Na rok 2019 pro vás společnost Knauf připravila odborné semináře a praktická školení zaměřená na Systémy suché výstavby - základní školení, tmely a sádrové omítky, suché podlahy, a nově na lepení a spárování. Cílem je seznámit účastníky s materiály Knauf a jejich použitím. Účastník získá po absolvování Knauf…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA