REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Vytápění domu s velmi malou tepelnou ztrátou a nedostatkem technických prostor

Od tepelného čerpadla pro takové objekty se očekávají vlastnosti, které budou těmto specifikům odpovídat: malé zástavbové rozměry, minimalizace vnitřního a zejména venkovního akustického hluku, nízký topný výkon a vysoká účinnost při dostupných pořizovacích nákladech. Právě tepelné čerpadlo AQ17I tyto nároky naplňuje na 100 % a představuje tak ideální řešení pro vytápění a ohřev teplé vody v nízkoenergetických domech.

Nové tepelné čerpadlo země-voda AquaMaster17I je určené pro vytápění moderních rodinných domů. Nová výstavba je často charakterizována následujícími trendy: velmi nízkou tepelnou ztrátou objektů v řádu jednotek kW, vysokou hustotou zástavby a vět­ším či menším nedostatkem prostor pro tech­nické zázemí. Společnost MasterTherm má dlouholeté zkušenosti s vyspělými zahranič­ními trhy, kde se tyto trendy projevují ještě silněji než v ČR.

Tepelné čerpadlo bylo vyvíjeno s ohledem na požadavky zahra­ničních partnerů z vyspělých západních trhů. Jednoznačnou pre­ferencí bylo zařízení země-voda, které na rozdíl od vzduchového tepelného čerpadla dosahuje výrazně vyšší účinnost vytápění, podstatně vyšší spolehlivost, delší životnost a zejména eliminuje jakýkoli venkovní hluk, což je pro hustou zástavbu zásadní. Proto zákazníci v západní Evropě upřednostňují tato tepelná čerpadla i pro vytápění domů s velmi malou tepelnou ztrátou. Jednotka si vystačí s kolektorem v podobě vrtu s hloubkou již od 50 metrů.

Specifickou vlastností zařízení je možnost zabudování do ku­chyňské linky nebo skříňové sestavy. Tento požadavek vychází ze zkušeností z některých trhů, kde v novostavbách často zcela chybí technické prostory a zařízení TZB jsou běžně instalována do obytných pro­stor (kuchyně, pracovna, hala apod.). Mi­mořádná péče byla věnována hlukovým parametrům. Pružné uložení komponentů v kombinaci s účinným odhlučněním skříně v podobě protihlukové izolace a tlumící hmoty zajišťuje extrémně tichý provoz.

Tepelné čerpadlo AQ17I je vybaveno vy­soce účinným 2rotačním kompresorem s proměnným řízením topného výkonu (in­verter) a vyspělou regulací expanzního ventilu. Koeficient COP v režimu B0W35 dosahuje výborné hodnoty 4,3. Velice nízký je objem chladiva - pouhých 0,75 kg.

Obdobně jako ostatní tepelná čerpadla Master Therm je jednot-ka vybavena regulací topných okruhů již v základní ceně (2 topné okruhy + ohřev TUV) a možností připojení k internetu s prodlouženou zárukou na 7 let a servisním dohledem výrobce.

Tepelné čerpadlo země-voda AquaMaster17I představuje uni­kátní zařízení s proměnným výkonem, originální konstrukcí, vy­spělou technikou a moderní regulací za příznivou pořizovací cenu a je ideálním zdrojem tepla pro novostavby.

Master Therm tepelná čerpadla s.r.o.

logo
Okrajová 187
25301 Chýně

telefon: 311 516 567
e-mail: info@mastertherm.cz

web: mastertherm.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Jak vytápět garáž nebo jiný prostor ve vašem domě?

Jak vytápět garáž nebo jiný prostor ve vašem domě?

V klasickém interiéru jistě řešíte vytápění pomocí radiátorů, podlahového řešení, nebo jiných variant. Co ale v případě, že chcete vytápět také garáž nebo dílnu, kam klasické rozvody tepla nevedou? V tomto případě nabízíme topidla , která jsou jedním z nejlepších řešení, které lze zvolit. Jaké jsou možnosti?…

Tepelná čerpadla MasterTherm ovládejte odkudkoliv na světě on-line

Tepelná čerpadla MasterTherm ovládejte odkudkoliv na světě on-line

Nově vyvinutá technologie připojení tepelných čerpadel Master Therm k internetu přináší celou řadu významných výhod. Tepelné čerpadlo můžete ovládat přes internet pomocí tabletu nebo chytrého telefonu. Navíc nyní již bez potřeby statické IP adresy.

Zdroj: Fotolia.com - axynia

Příklad výpočtu návratnosti investice vrtu pro tepelná čerpadla - II.

Co se týče pořizovacích nákladů, patří vrty pro tepelná čerpadla k zařízením s vyšší pořizovací hodnotou. Kdo je nemůže zaplatit v hotovosti, uvažuje o úvěru, a to stojí další peníze. Vašemu účtu by však mělo být jedno, zda splácíte úvěr, nebo platíte např. distributorovi plynu.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Společnost HELUZ opět vyhlásila tradiční fotografickou soutěž! Své snímky…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA