Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Tepelná čerpadla Vaillant se již rok vyrábějí v německém Remscheidu

V minulém roce na jaře začala skupina Vaillant Group vyrábět tepelná čerpadla v německém Remscheidu, kde je i hlavní sídlo firmy.

Tepelná čerpadla Vaillant využívají energii pro vytápění budov z okolního životního prostředí a patří k nejprogresivněji se rozvíjejícímu produktovému segmentu skupiny Vaillant Group. Přesun výroby tepelných čerpadel do Remscheidu z Gelsenkirchenu je součástí postupné revitalizace výrobní sítě a rozvojových aktivit skupiny. Tento závod v centrále společnosti se soustředí na vysoce efektivní technologie a výrobky, jejichž výroba vyžaduje odborné know-how. Oficiální uvedení nové linky tepelných čerpadel se uskutečnilo již před rokem, 24. března 2017.

Dr. Carsten Voigtländer, výkonný ředitel Vaillant Group při uvádění nové výrobní linky do provozu uvedl: "Rozšiřování a vývoj v oblasti tepelných čerpadel je již dnes jednou z rozhodujících oblastí růstu naší rodinné společnosti. Soustředíme se více na obnovitelné zdroje energie. Vedle našeho tradičního a hlavního sortimentu účinných plynových kotlů se snažíme být také špičkou v mezinárodní konkurenci na trhu s tepelnými čerpadly."

Tepelné čerpadlo Vaillant flexoTHERM exclusive - instalace v interiéru rodinného domu

Vzhledem k vysoké poptávce funguje výroba tepelných čerpadel v německém závodě naplno. Tepelná čerpadla se odsud vyváží kromě České republiky také do Rakouska, Belgie, Nizozemí nebo třeba Skandinávie. V České republice prodává značka Vaillant tepelná čerpadla již od roku 2007. V produktovém portfoliu firmy jsou tepelná čerpadla v provedení země/voda, vzduch/voda i voda/voda.

Novinkou, která se dostala na trh koncem loňského roku, je závěsné tepelné čerpadlo geoTHERM VWS 36/4.1. Toto tepelné čerpadlo se vyznačuje především kompaktním provedením, neboť je stejně velké jako některé závěsné kondenzační kotle značky Vaillant. Součástí výrobku jsou řízená vysoce účinná oběhová čerpadla topení a nemrznoucí směsi. Funkce Sound Safe System zajišťuje nízkou hlučnost do 44 dB (A). K regulaci topného systému slouží ekvitermní regulátor multiMATIC 700. A v ceně tohoto tepelného čerpadla je i 10letá záruka na kompresor.

Odborná porota soutěže o nejlepší exponát veletrhu Aquatherm 2018 navíc toto tepelné čerpadlo letos v březnu ocenila zlatou medailí. Porota pozitivně zhodnotila právě kompaktnost produktu i vysokou úroveň technického a inovativního řešení.

Tepelná čerpadla Vaillant

logo
Plzeňská 188
252 19 Chrášťany

telefon: 281 028 011
e-mail: vaillant@vaillant.cz

web: www.vaillant.cz/pro-zakazniky/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Tepelná čerpadla aroTHERM split

Tepelná čerpadla aroTHERM split

Tepelná čerpadla Vaillant aroTHERM split nabízí cenově efektivní řešení pro vytápění při výstavbě nových domů či rekonstrukcích. Současně také splňují veškeré požadavky v oblasti energetické účinnosti. Technologie split – tedy propojení chladivového okruhu mezi venkovní a vnitřní jednotkou – umožňuje rychlou…

Vytápění domu s velmi malou tepelnou ztrátou a nedostatkem technických prostor

Vytápění domu s velmi malou tepelnou ztrátou a nedostatkem technických prostor

Od tepelného čerpadla pro takové objekty se očekávají vlastnosti, které budou těmto specifikům odpovídat: malé zástavbové rozměry, minimalizace vnitřního a zejména venkovního akustického hluku, nízký topný výkon a vysoká účinnost při dostupných pořizovacích nákladech. Právě tepelné čerpadlo AQ17I tyto nároky naplňuje…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

HELUZ zavádí výhodné FIRST MINUTE ceny na nákup cihel, zdroj Heluz

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Letní akce s chladničkami LG, foto LG Eletronics CZ

Letní akce s chladničkami LG

Letní akce s chladničkami LG

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA