REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Inoutic radí s výběrem vchodových dveří

Při výběru výběru dveří zvažte pečlivě několik následujících hledisek. V době dovolených je velmi důležitá bezpečnost, v průběhu celého roku by se mělo hledět na tepelně či zvukově izolační vlastnosti a v neposlední řadě zde máme samotný vzhled dveří.

Bezpečnost

ČSN EN 1627 stanovuje třídy bezpečnosti podle odolnosti proti vloupání. Zásadní přitom je se dodavatele zeptat, zda deklarovanou třídu bezpečnosti splňuje celý výrobek (okno/dveře), a ne jen některá z jeho částí (profil, sklo, kování). I pouhou výměnu oken a dveří je vhodné konzultovat s projektantem. Je-li v projektu jasně stanoveno, jakou bezpečnostní třídu mají otvorové výplně splňovat, je pak pro dodavatele mnohem snazší patřičný výrobek doporučit.

Za „bezpečnostní dveře“, tj. dveře se zvýšenou odolností proti vloupání miniminálně v bezpečnostní třídě RC 2, a za zabezpečená okna, minimálně ve stejné třídě, můžete u českých pojišťoven získat výraznou slevu na ročním pojistném domácnosti. Okna a dveře s profily Inoutic tuto třídu bezpečnosti při dodržení certifikovaného postupu výroby splňují.

Vchodové dveře s profily Inoutic Prestige

Design

Vstupní dveře s PVC profily jsou běžně k dostání v klasické variantě, tj. s rovným křídlem. Existuje však i designově pokročilejší varianta dveří s tzv. překryvnou výplní, např. Inoutic Eforte. Ta odpovídá současnému trendu pohledově hladkých ploch bez odskoků. Jak název napovídá, výplň překrývá na vnější straně dveří profil. Venkovní strana dveří je díky tomu hladká a tloušťka výplně je širší. Pokud vybereme výplň s dobrými tepelněizolačními vlastnostmi, budou takové dveře mít i menší energetické ztráty.

Design u vchodových dveří je dán právě zvolenou výplní – může jí být sklo, sklolaminát, plast, hliník aj. Dodavatelé dveří se vždy snaží postihnout co nejširší výběr výplní a nabídka bývá hodně podobná.  Vhodnou kombinaci výplní by měl doporučit prodejce podle požadavků zákazníka na vzhled a tepelněizolační vlastnosti.

Tepelná nebo zvuková izolace?

Norma říká, že minimální hodnota součinitele tepelné prostupnosti Ud by měla být 1,7 W/m2K, doporučená hodnota pro dveře oddělující vytápěný prostor od venkovního je 1,2 a dveře pasivních domů se musí vejít do hodnoty 0,9 W/m2K. Pokud plánujeme stavbu v pasivním standardu, musíme upřednostnit vynikající tepelněizolační vlastnosti. Ty jdou ale do určité míry proti zvukověizolačním schopnostem dveří (zatímco teplotu izolují vzduchové „kapsy“ mezi skly, hluk naopak izoluje silné sklo).

U vchodových dveří se však nepředpokládá, že by měly oddělovat hojně užívaný obytný prostor od venkovního – obvykle vedou do předsíně nebo na chodbu, takže standardní hlukový útlum by měl být ve většině případů plně dostačující. Výjimky samozřejmě mohou existovat, ale pokud budeme chtít od vchodových dveří nadstandardní neprůzvučnost, musíme se smířit s horšími tepelněizolačními vlastnostmi.

Deceuninck, spol. s r.o.

logo
Tuřanka 115 - areál Slatina
627 00 Brno - Slatina

telefon: +420 547 427 777
e-mail: info@deceuninck.cz

web: www.deceuninck.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Deceuninck

Sloučení výrobků Inoutic a Deceuninck pod jednu značku Deceuninck

Inoutic se mění na Deceuninck. Proces rebrandingu začne v těchto dnech a bude plně dokončen do stavebního veletrhu Fensterbau Frontale v roce 2020. Tímto rozhodnutím tak zahajuje rebranding značky Inoutic ve všech šestnácti zemích střední a východní Evropy, kde je značka zastoupena.

Terasy z materiálu Twinson odolaly působení požáru

Terasy z materiálu Twinson odolaly působení požáru

Kromě designu je právě odolnost proti požáru jedním z hlavních kritérií při návrhu povrchů plochých střech. Terasy z materiálu Twinson odolají sálavému teplu i odletávajícím jiskrám a brání tak šíření požáru.

Jak správně zazimovat terasu z kompozitu?

Jak správně zazimovat terasu z kompozitu?

Konec grilovací sezóny je tady. Jak zazimovat terasu z kompozitu, aby byla stejně krásná i příští rok? Na rozdíl od dřevěných teras, jsou terasy z kompozitních (WPC - Wood Polymer Composites) materiálů na údržbu nenáročné.

Topná sezona začala. Rosí se vám okna?

Topná sezona začala. Rosí se vám okna?

Když pomineme fakt, že pohled na orosená okna příliš nenadchne, nastává otázka, jestli lze kondenzaci považovat jen za „kosmetickou“ vadu, nebo závažný problém. Odpověď je nasnadě, všude tam, kde se dlouhodobě koncentruje vlhkost, hrozí riziko vzniku plísní.

Bezúdržbové terasy Terrace Massive Pro

Bezúdržbové terasy Terrace Massive Pro

Terasy Terrace Massive Pro jsou nejen bezúdržbové, ale dokonce odolné vůči mastným skvrnám. Přitom si zachovávají přirozený vzhled dřeva, který zústane svěží po celé roky.

Designově dokonalá fasáda s hliníkovými obklady Premium

Designově dokonalá fasáda s hliníkovými obklady Premium

Společnost Inoutic uvádí na trh hliníkové fasádní obklady Premium s integrovaným systémem odvětrávání, které jsou vhodné nejen pro moderní novostavby, ale díky své barevné variabilitě i pro rekonstrukce starších objektů se zateplenou i nezateplenou fasádou.

Nový bezbariérový práh Easystep

Nový bezbariérový práh Easystep

Prahy Easystep zapuštěné do podlahy nepředstavují žádnou překážku pro odrážedla, chodítka, invalidní vozíky apod.

Plastové profily Inoutic Eforte jsou pro svůj design a tepelněizolační vlastnosti vhodné i dřevostaveb. Vzorová pasivní dřevostavba Lucern v Levíně u Berouna.

Praktické rady při výběru oken

Plánujete novostavbu nebo rekonstrukci starého domu a společně s projektantem přemýšlíte, jaké okenní profily zvolit? Jak se ale vyznat v široké nabídce oken, navíc pokud každý dodavatel vám tvrdí něco jiného? Přinášíme praktické informace pro základní orientaci v problematice oken.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA