Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

ECOAIR Design Ecowatt pro odvětrání koupelen a sociálních zařízení

Malé radiální ventilátory ECOAIR Design Ecowatt jsou vhodné pro velmi náročné interiéry a architektonická řešení. Jejich montáž se provádí na stěnu nebo do podhledu, v horizontální i vertikální poloze. Každé balení obsahuje také čtyři výměnné barevné proužky určené ke sladění designu s interiérem místnosti.

Díky svým vlastnostem a unikátní konstrukci jsou malé radiální ventilátory ECOAIR Design Ecowatt ideálním řešením pro odvětrání koupelen, sociálních zařízení a místností vyžadujících trvalé větrání.

Ventilátory jsou standardně vybaveny EC motorem s vysokou účinností a velmi nízkou spotřebou, která nepřesahuje hodnotu 7 W. Díky unikátní konstrukci motoru a oběžného kola s dopředu zahnutými lopatkami se ventilátory ECOAIR Design Ecowatt vyznačují extrémně nízkou hladinou hluku, která je nižší než 35 dB (A). Této hodnoty je dosaženo konstrukcí skříně ventilátoru, vybavené gumovými silentbloky, které absorbují vibrace a tlumí emitovaný hluk.

Skříň ventilátoru je vyrobena z bílého ABS plastu (Akrylonitrilbutadienstyren, amorfní termoplastický průmyslový kopolymer, který je odolný vůči mechanickému poškození). Pod čelní mřížkou skříně ventilátoru je kovový filtr, který zajišťuje ochranu motoru a oběžného kola před prachem a nečistotami.

Ventilátory jsou předurčeny pro trvalý provoz při nastaveném konstantním průtoku vzduchu, který automaticky přizpůsobuje svůj výkon dle daných podmínek vzduchotechnické instalace. Ventilátory umožňují přepnutí do tzv. “BOOST“ režimu, který nárazově zvýší větrací množství vzduchu na maximální hodnotu. Ventilátory ECOAIR Design Ecowatt jsou dodávány ve variantách s integrovaným vlhkostním senzorem, s časovým doběhem nebo tahovým vypínačem. Označení variant dle tabulky níže.

Varianty ventilátorů ECOAIR Design Ecowatt:

Každé balení obsahuje čtyři výměnné barevné proužky určené ke sladění designu s interiérem místnosti.

Novinkou je odlehčená verze ECOAIR LC Ecowatt s přerušovaným provozem a ještě nižší spotřebou. To vše s možností plynulého nastavení výkonu ventilátoru. LC varianta je bez možnosti režimu větrání na konstantní průtok vzduchu.

Instalace

Ventilátory je možné instalovat na stěnu nebo do podhledu, přičemž vzduch je odváděn přímo skrz zeď, nebo přes odvodní potrubí. Výrobek obsahuje sadu pro snadnou montáž, která spočívá v uchycení ventilátoru pomocí 4 hmoždinek a šroubů.

Ve výrobním závodě jsou ventilátory s vlhkostním senzorem přednastaveny na hodnotu 60% relativní vlhkosti a časový doběh na hodnotu jedné minuty. Tyto hodnoty lze nastavit dle individuálních požadavků dané instalace. Regulace konstantního průtoku se provádí přepnutím DIP mikropřepínačů na desce tištěného spoje ventilátorů v rozmezí 15, 22, 30, 36, 45 nebo 54 m3/h.

Elektrické zapojení

Ventilátory jsou určeny pro napájecí napětí 230V-50/60Hz a jsou vybaveny dvojí izolací (Třída II). A z tohoto důvodu není třeba uzemnění. Krytí ventilátoru je IPX4. Napájecí kabel musí být do ventilátoru zaveden kabelovou průchodkou. Při instalaci je nutné postupovat podle schéma zapojení platného pro daný typ ventilátoru.

Údržba

Ventilátory vyžadují pouze pravidelné čištění pomocí hadříku lehce napuštěného šetrným detergentem.
Integrovaný filtr je vhodné kontrolovat a čistit podle potřeby, která se může lišit podle místa a způsobu instalace.

Příslušenství

K ventilátorům typu ECOAIR Design Ecowatt je možné použít bohaté příslušenství jako například fasádní mřížky, žaluziové klapky, těsné klapky, dveřní mřížky pro přívod vzduchu nebo flexibilní hadice různého provedení.

Ventilátory ECOAIR Design Ecowatt jsou vyráběny podle přísných standardů kvality stanovených mezinárodní normou ISO 9001. Všechny součásti výrobku jsou odzkoušeny a každý jednotlivý výrobek prochází na konci výrobního procesu testováním.

Ventilátor ECOAIR Design Ecowatt je špičkovým výrobkem ve své kategorii, který byl oceněn ČESTNÝM UZNÁNÍM na soutěži GRAND PRIX u příležitosti konání výstavy FOR ARCH, FOR THERM 2016 v Praze.

Ventilátor ECOAIR DESIGN ECOWATT naleznete v aplikaci ARVent, která Vám umožní simulaci 3D produktů v reálném čase.

ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

logo
Boleslavova 53/15
140 00 Praha 4

telefon: 326 90 90 30, 326 90 90 17, 15
e-mail: elektrodesign@elektrodesign.cz

web: www.elektrodesign.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Tiché úsporné ventilátory k odvětrávání rodinných domů

Tiché úsporné ventilátory k odvětrávání rodinných domů

Ventilátory CAB Ecowatt od ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s  r. o. jsou úsporné zvukově izolované radiální potrubní ventilátory, které jsou určeny zejména k odvětrávání rodinných domků, sociálních zařízení, kanceláří a provozoven.

Větrání okny nebo řízené větrání?

Větrání okny nebo řízené větrání?

V domácnostech většina lidí spoléhá na větrání okny nebo pro dosažení úspor nevětrá vůbec. Může se zdát, že větrání okny je nejekonomičtější způsob větrání bez nutnosti jakýchkoliv počátečních investic. Z hlediska provozních nákladů se však jedná o nejdražší způsob větrání.

REKLAMA