REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Větrání okny nebo řízené větrání?

V domácnostech většina lidí spoléhá na větrání okny nebo pro dosažení úspor nevětrá vůbec. Může se zdát, že větrání okny je nejekonomičtější způsob větrání bez nutnosti jakýchkoliv počátečních investic. Z hlediska provozních nákladů se však jedná o nejdražší způsob větrání.

Energie, která byla předána vzduchu pomocí otopné či chladicí soustavy se okamžitě ztrácí otevřením okna. Navíc vlivem různých klimatických podmínek (silný vítr) větráme zbytečně moc a někdy zase (bezvětří, shodné teploty venkovního a vnitřního vzduchu) téměř vůbec. Vzduch, který proniká otevřeným oknem, obsahuje i částice prachu, pylů, umožnuje vlétnutí dotěrného hmyzu, popř. může lákat i zloděje.

Pokud chceme větrat dle skutečné potřeby, je nutné větrat řízeně. Řízené větrání dávkuje vzduch v množství potřebném pro dodržení limitů koncentrace oxidu uhličitého a relativní vlhkosti v uzavřených prostorech a není ovlivňováno klimatickými podmínkami. Nejčastěji používané jsou lokální ventilátory nebo přívodní a odvodní jednotky. Provozní náklady těchto zařízení bez zpětného získávání tepla z odpadního vzduchu jsou z důvodu nutnosti dohřevu či dochlazení přívodního vzduchu na interiérovou teplotu vyšší. Úspora energie v tomto případě spočívá pouze v automatické minimalizaci potřebného množství dohřívaného či dochlazovaného vzduchu.

Chcete se dozvědět více? Přečtěte si článek na TZB-info

ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

logo
Boleslavova 53/15
140 00 Praha 4

telefon: 326 90 90 30, 326 90 90 17, 15
e-mail: elektrodesign@elektrodesign.cz

web: www.elektrodesign.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Tiché úsporné ventilátory k odvětrávání rodinných domů

Tiché úsporné ventilátory k odvětrávání rodinných domů

Ventilátory CAB Ecowatt od ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s  r. o. jsou úsporné zvukově izolované radiální potrubní ventilátory, které jsou určeny zejména k odvětrávání rodinných domků, sociálních zařízení, kanceláří a provozoven.

ECOAIR Design Ecowatt pro odvětrání koupelen a sociálních zařízení

ECOAIR Design Ecowatt pro odvětrání koupelen a sociálních zařízení

Malé radiální ventilátory ECOAIR Design Ecowatt jsou vhodné pro velmi náročné interiéry a architektonická řešení. Jejich montáž se provádí na stěnu nebo do podhledu, v horizontální i vertikální poloze. Každé balení obsahuje také čtyři výměnné barevné proužky určené ke sladění designu s interiérem místnosti.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Geberit

Spokojený zákazník důvěřuje originálu Geberit

Výherní akce Nabídka 2021 až do listopadu 2021

REKLAMA
REKLAMA