REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Designblok více o tématu

Designblok ocenil nejlepší projekty. Absolutní vítězem je Maxim Velčovský

Designblok v neděli 30. října 2016 ocenil nejlepší projekty a tvůrce osmnáctého ročníku. Ceny Designbloku byly rozdány v jedenácti kategoriích. Absolutním vítězem se stal Maxim Velčovský. Během slavnostního předávání byl tradičně podpořen také charitativní projekt. Vladimír Šmicer letos předal šek rodině Jakuba, který trpí vzácnou chorobou.

Maxim Velčovský pro letošní Designblok vytvořil gigantické Slunečnice, které se vznášejí nad střední halou. Inspiroval se typicky českým kutilstvím i Přemkem Podlahou. Speciální lustry zhotovené z plastových kýblů dotvářely krajinu Designérie ve střední hale Průmyslového paláce. Jako mimořádně povedená byla hodnocena také prezentace značky Lasvit v holešovickém showroomu. Tvorbu Maxima Velčovského mohli návštěvníci zhlédnout také v Art House, kde se tradičně představují projekty na pomezí umění a designu a Velčovský v něm vystavil lustr Memento Mori, který vyrobila značka Lasvit. V Superstudiu byl k vidění návrh okna, pro českou značku JANOŠÍK OKNA-DVEŘE.

Kromě vyhlašování Cen byl během slavnostního večera předán šek charitativnímu projektu, který Designblok každoročně podporuje. Letos jím je rodina pětiletého Jakuba, který trpí vzácným Toriello-Carey syndromem a příspěvek použije pro nákup rehabilitačních pomůcek. Charitativní fotbalový zápas se odehrál dopoledne, kdy proti sobě nastoupil tým Designbloku, složený z designérů a účastníků, tým Erste Premier, zástupce generálního partnera a týmů Real Top Praha a Divadlo Verze. Do charitativního zápasu se zapojili Jaromír Bosák, Jakub Štáfek, Ladislav Hampl, Thomas Zielinsky, Igor Chmela nebo David Prachař. Rodičům Jakuba předal šek fotbalista Vladimír Šmicer a na závěr večera zahrála skupina Republic of Two, koncert ve spolupráci s Radiem 1.

Nelepší diplomové práce na Designbloku – bioplastové brýle i lavička pro veřejný prostor

V sobotu byli oceněni také vítězové mezinárodní soutěže Desigblok Diploma Selection, která je spolupořádaná EUNIC Cluster ČR. Mezinárodní porota složená ze zahraničních kurátorů a galeristů zvolila z 37 diplomových vítězem projekt Plastic! Vlasty Kubušové a Vereny Michels, které se zaměřily na možností obnovitelných zdrojů a vyrobily kolekci brýlí z bioplastu. Mezi módními kolekcemi zvítězila Jorike Tenberger z Holandska a jako nejlepší česká diplomová práce byl zvolen návrh lavičky pro veřejný prostor Eduarda Herrmanna z pražské UMPRUM.

tenenbergen jorike

Vítězové Cen Designbloku 2016:

 1. Nejlepší nový nábytek: Vrtiška Žák, kolébka TUTU pro Devoto
 2. Nejlepší kolekce bytových doplňků: LLEV, kolekce Moon
 3. Nejlepší kolekce svítidel: BOMMA, kolekce Soap a Phenomena
 4. Nejlepší kolekce šperků: ZORYA, kolekce Cluster, Formula a Graft
 5. Nejlepší nový výrobek: LLEV, kolekce Moon
 6. Nejlepší prototyp designéra: Michal Strach, projekt Lupus in Fabula
 7. Nejlepší instalace výrobce: Nespresso
 8. Nejlepší instalace designéra a designérského studia: Beldafactory
 9. Nejlepší školní prezentace: ČVUT, Ústav průmyslového designu, koncept Tram 1926
 10. Speciální cena za mimořádný počin mimo kategorie: Maxim Velčovský, objekty Slunečnice
 11. Nejlepší vystavená módní kolekce: Daria Makeeva, Kapsulní kolekce ve spolupráci s  Mariou Makeeva
 12. Hlavní cena Designbloku: Maxim Velčovský, objekty Slunečnice, lustr Memento Mori v Art House, okno pro JANOŠÍK OKNA DVEŘE i celkovou prezentaci showroomu Lasvit

Sdílet / hodnotit tento článek

Další kapitoly tématu „Designblok

 1. Téma a vizuál Designblok 2016
 2. Designblok představil hlavní hvězdy osmnáctého ročníku
 3. Designblok 2016 otevře zážitkovou krajinu Designérii a interaktivní instalace
 4. Mladí evropští designéři na Designblok 2016
 5. Na Designbloku představí nové brože či náušnice inspirované podmořským světem
 6. Designblok uvede 17 módních přehlídek
 7. Designblok ocenil nejlepší projekty. Absolutní vítězem je Maxim Velčovský
 8. VIDEO: Design v interaktivní krajině - ohlédnutí za Designblok 2016

Přečtěte si více k tématu Designblok

ROZHOVOR: Jak se na svět dívá designér Petr Novague

ROZHOVOR: Jak se na svět dívá designér Petr Novague

„Design je klíčová vlastnost produktu, zajišťuje mu odlišnost od konkurence, náskok, výhodu, “ říká Petr Novague, jeden z hlavních představitelů českého designu. Získal za svoji práci již mnohá ocenění. Jak sám tvrdí, ocenění získávají produkty, nikoli designéři. Posledním úspěchem je Reddot award, který získaly ...

Téma a vizuál Designblok 2016

Téma a vizuál Designblok 2016

Pražský týden designu a módy představil vizuál k letošnímu ročníku. Zachycuje tváře předních českých designérů a osobností spojených s Designblokem. Nadcházející ročník přehlídky se uskuteční 27. - 31. října 2016 v prostoru Výstaviště Praha Holešovice a jednotícím tématem je pro tento rok Sport.

Mladí evropští designéři na Designblok 2016

Mladí evropští designéři na Designblok 2016

Designblok ve spolupráci s EUNIC Cluster ČR uvede třetí ročník mezinárodní soutěže Designblok Diploma Selection, která nabízí tvorbu nejtalentovanějších diplomantů z Evropy. Představí se celkem 24 produktových designérů a 13 módních návrhářů. Vítězové získají 1000 EUR a možnost samostatné prezentace na příštím ročníku ...

REKLAMA
REKLAMA