REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Designblok více o tématu

Na Designbloku představí nové brože či náušnice inspirované podmořským světem

Mořský svět se stal ústředním motivem letošní kolekce šperků a doplňků z vysloužilých elektrozařízení značky Trash Made. Ta se již posedmé zúčastní mezinárodní přehlídky designu a módy - Designblok 2016, která se letos uskuteční od 27. do 31. října v Praze. Expozice Trash Made návštěvníkům představí nejen nové brože z drátů nebo náušnice z LCD fólií, ale i čerstvou novinku - vizitkáře z hliníkových chladičů.

Značka šperků a bytových doplňků vyrobených z recyklovaných materiálů Trash Made na letošním ročníku mezinárodní přehlídky Designbloku představí několik novinek. „Prezentovat budeme například nové brože z barevných drátů ve tvaru mořských koníků z mé vlastní tvorby nebo brože ze zelených desek tištěných spojů, které jsou dílem Jany Chaklosh,“ uvedla za tvůrce Linda Čihařová, která se na letošní kolekci Trash Made nejvíce podílela. „Dalšími novinkami jsou kromě broží i náušnice z LCD Fresnelových fólií ve tvaru Medúz nebo nové vizitkáře z hliníkových chladičů,“ dodala Čihařová.

Pro letošní ročník Designbloku se umělkyně navrhující pro značku Trash Made nechaly inspirovat mořem. „Tématika moře a jeho života se nám líbí kvůli tomu, že jde o nekonečnou studnici inspirace tvarů i barev, ale i proto, že právě mořský svět, ač není tolik na očích, je velmi ohrožen znečišťujícími vlivy člověka,“ upřesnila Linda Čihařová s tím, že smyslem letošní kolekce je upozornit na krásu a především na křehkost přírody. „Prostřednictvím kolekce se snažíme připomenout také smysl recyklace, proč to děláme a jak je důležité vědomě zacházet se všemi druhy odpadů, nejen s elektroodpadem,“ doplnila umělkyně.

Oproti předchozím ročníkům bude letošní kolekce šperků a bytových doplňků z recyklovaných materiálů více korespondovat s expozicí a bude mít výraznější jednotné téma. Při výrobě doplňků navíc designérky použily nový materiál. „Jedná se o matné bílé fólie z LCD monitorů, ze kterých je vyrobeno čtyřdílné svítidlo ProMedúzu (4Jellyfish),“ vysvětlila Linda Čihařová.

Projekt Trash Made byl poprvé představen veřejnosti na Designbloku v roce 2009. Na projektu, který zaštiťuje společnost REMA Systém, se v současnosti podílí skupina umělců v čele s designérkami Annou Kozovou, Janou Chaklosh a Lindou Čihařovou. S výrobou pomáhají i lidé z chráněných dílen, kteří mají díky Trash Made možnost uplatnit a rozvinout svou zručnost.

 

Sdílet / hodnotit tento článek

Další kapitoly tématu „Designblok

  1. Téma a vizuál Designblok 2016
  2. Designblok představil hlavní hvězdy osmnáctého ročníku
  3. Designblok 2016 otevře zážitkovou krajinu Designérii a interaktivní instalace
  4. Mladí evropští designéři na Designblok 2016
  5. Na Designbloku představí nové brože či náušnice inspirované podmořským světem
  6. Designblok uvede 17 módních přehlídek
  7. Designblok ocenil nejlepší projekty. Absolutní vítězem je Maxim Velčovský
  8. VIDEO: Design v interaktivní krajině - ohlédnutí za Designblok 2016

Přečtěte si více k tématu Designblok

ROZHOVOR: Jak se na svět dívá designér Petr Novague

ROZHOVOR: Jak se na svět dívá designér Petr Novague

„Design je klíčová vlastnost produktu, zajišťuje mu odlišnost od konkurence, náskok, výhodu, “ říká Petr Novague, jeden z hlavních představitelů českého designu. Získal za svoji práci již mnohá ocenění. Jak sám tvrdí, ocenění získávají produkty, nikoli designéři. Posledním úspěchem je Reddot award, který získaly ...

Téma a vizuál Designblok 2016

Téma a vizuál Designblok 2016

Pražský týden designu a módy představil vizuál k letošnímu ročníku. Zachycuje tváře předních českých designérů a osobností spojených s Designblokem. Nadcházející ročník přehlídky se uskuteční 27. - 31. října 2016 v prostoru Výstaviště Praha Holešovice a jednotícím tématem je pro tento rok Sport.

Mladí evropští designéři na Designblok 2016

Mladí evropští designéři na Designblok 2016

Designblok ve spolupráci s EUNIC Cluster ČR uvede třetí ročník mezinárodní soutěže Designblok Diploma Selection, která nabízí tvorbu nejtalentovanějších diplomantů z Evropy. Představí se celkem 24 produktových designérů a 13 módních návrhářů. Vítězové získají 1000 EUR a možnost samostatné prezentace na příštím ročníku ...

REKLAMA