REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak lepit velkoformátovou keramiku? Spolehněte se na produkty PCI

Značka PCI aktivně sleduje vývoj v obkladačské branži a pružně na něj reaguje. S rostoucími požadavky na lepení velkoformátové keramiky vyvíjí i speciální lepidla určená právě pro lepení takto náročných prvků jak v interiéru, tak i v exteriéru.

Když jsme před devíti lety z výstavy CERSAI v italské Boloni přivezli první vzorky v té době “velkoformátových“ obkladů (rozměr 60 x 60 cm, pozn. autora), naši řemeslníci to komentovali slovy: „Tak tohle se tady u nás nikdy neujme!“. Během následujících dvou let však museli svůj názor přehodnotit a dnes jsou nuceni pracovat s formáty mnohonásobně většími, a to až do formátů 150 x 300 cm nebo dokonce až 150 x 400 cm. Takto velké formáty vyžadují nejen jinou technologii zpracování včetně speciálního nářadí, ale samozřejmě též naprosto odlišná lepidla od těch, na která jsme byli zvyklí a která stačila pro klasické formáty do rozměru 30 x 30 cm.

Důležitými vlastnostmi lepidel určených pro lepení velkých formátů jsou jejich schopnost dokázat vytvrdnout rovnoměrně v celé ploše bez přístupu vzduchu, zajistit podlepení keramiky v celé její ploše a v případě kladení velkých formátů v exteriéru i splnit veškeré nároky na teplotní změny. Při požadavku lepení velkoformátových obkladů na stěny je navíc velmi důležité, aby došlo k zafixování mnohdy těžkého prvku na stěně, bez nežádoucího sjíždění.

Značka PCI má ve svém portfoliu hned několik produktů, které byly navrženy právě pro lepení velkoformátové keramiky s důrazem na splnění všech požadovaných parametrů.

Základním lepidlem pro formáty do velikosti 40 x 40 cm na podlahách jak v interiérech, tak i na balkónech, je cementové lepidlo pro kladení do fluidního lože PCI Pericol® Fluid. Pro formáty bez omezení plochy keramiky má PCI hned dvě speciální lepidla. K lepení keramiky na stěny je to speciální lepidlo PCI Nanolight®, které je uzpůsobeno pro lepení těžkých a rozměrově objemných keramických prvků. Tímto lepidlem v bílé variantě (PCI Nanolight® White) je rovněž možné lepit skleněný obklad bez omezení velikosti plochou. Pro lepení velkoformátové keramiky na podlahy, bez omezení rozměrem, je v našem portfoliu vyhrazeno lepidlo PCI Nanoflott® light.

Pokud byste chtěli ve venkovním prostředí lepit větší formáty a to až do velikosti 75 x 150 cm, značka PCI vám to ráda umožní. Můžete totiž bez obav sáhnout po naší vlajkové lodi PCI Flexmörtel® S2.

Pokud chcete realizovat krásné a moderní prostory s využitím velkoformátové keramiky bez obav a s komfortem, spolehněte se na produkty PCI, stejně tak, jako na náš profesionální tým.

Využijte možnosti odborného proškolení práce s keramikou nestandardních rozměrů. Tým našich špičkových odborníků připravuje pro nadcházející školicí sezónu 2017 sérii zbrusu nových školení.  

Více podrobností.

PCI

logo
Master Builders Solutions CZ s.r.o.
K Májovu 1244
573 01 Chrudim IV

telefon: +420 469 607 111
e-mail: pci-cz@pci-group.eu

web: www.pci-cz.cz/cz/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Systémové řešení balkónů a lodžií - pro dokonalý vzhled a dlouhodobou funkčnost

Systémové řešení balkónů a lodžií - pro dokonalý vzhled a dlouhodobou funkčnost

Opravy balkónových a lodžiových konstrukcí jsou jednou ze základních součástí revitalizace bytových domů. Poškození bývá často rozsáhlé a mívá vliv i na statické vlastnosti a funkčnost objektu. Opravy pak bývají často podceňovány, přičemž balkóny a lodžie jsou z hlediska povětrnosti a s přihlédnutím k užívání nejvíce…

PCI unikátní systém pro obkládání skleněnými prvky

PCI unikátní systém pro obkládání skleněnými prvky

Skleněná mozaika a obklady ze skla, to jsou prvky, které se v současné době čím dál více objevují v designérských návrzích, jak pro kuchyně a koupelny, ale třeba i jako prvky doplňující velkoformátové dlažby v reprezentačních prostorech.

REKLAMA