REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Jak lepit velkoformátovou keramiku? Spolehněte se na produkty PCI

Značka PCI aktivně sleduje vývoj v obkladačské branži a pružně na něj reaguje. S rostoucími požadavky na lepení velkoformátové keramiky vyvíjí i speciální lepidla určená právě pro lepení takto náročných prvků jak v interiéru, tak i v exteriéru.

Když jsme před devíti lety z výstavy CERSAI v italské Boloni přivezli první vzorky v té době “velkoformátových“ obkladů (rozměr 60 x 60 cm, pozn. autora), naši řemeslníci to komentovali slovy: „Tak tohle se tady u nás nikdy neujme!“. Během následujících dvou let však museli svůj názor přehodnotit a dnes jsou nuceni pracovat s formáty mnohonásobně většími, a to až do formátů 150 x 300 cm nebo dokonce až 150 x 400 cm. Takto velké formáty vyžadují nejen jinou technologii zpracování včetně speciálního nářadí, ale samozřejmě též naprosto odlišná lepidla od těch, na která jsme byli zvyklí a která stačila pro klasické formáty do rozměru 30 x 30 cm.

Důležitými vlastnostmi lepidel určených pro lepení velkých formátů jsou jejich schopnost dokázat vytvrdnout rovnoměrně v celé ploše bez přístupu vzduchu, zajistit podlepení keramiky v celé její ploše a v případě kladení velkých formátů v exteriéru i splnit veškeré nároky na teplotní změny. Při požadavku lepení velkoformátových obkladů na stěny je navíc velmi důležité, aby došlo k zafixování mnohdy těžkého prvku na stěně, bez nežádoucího sjíždění.

Značka PCI má ve svém portfoliu hned několik produktů, které byly navrženy právě pro lepení velkoformátové keramiky s důrazem na splnění všech požadovaných parametrů.

Základním lepidlem pro formáty do velikosti 40 x 40 cm na podlahách jak v interiérech, tak i na balkónech, je cementové lepidlo pro kladení do fluidního lože PCI Pericol® Fluid. Pro formáty bez omezení plochy keramiky má PCI hned dvě speciální lepidla. K lepení keramiky na stěny je to speciální lepidlo PCI Nanolight®, které je uzpůsobeno pro lepení těžkých a rozměrově objemných keramických prvků. Tímto lepidlem v bílé variantě (PCI Nanolight® White) je rovněž možné lepit skleněný obklad bez omezení velikosti plochou. Pro lepení velkoformátové keramiky na podlahy, bez omezení rozměrem, je v našem portfoliu vyhrazeno lepidlo PCI Nanoflott® light.

Pokud byste chtěli ve venkovním prostředí lepit větší formáty a to až do velikosti 75 x 150 cm, značka PCI vám to ráda umožní. Můžete totiž bez obav sáhnout po naší vlajkové lodi PCI Flexmörtel® S2.

Pokud chcete realizovat krásné a moderní prostory s využitím velkoformátové keramiky bez obav a s komfortem, spolehněte se na produkty PCI, stejně tak, jako na náš profesionální tým.

Využijte možnosti odborného proškolení práce s keramikou nestandardních rozměrů. Tým našich špičkových odborníků připravuje pro nadcházející školicí sezónu 2017 sérii zbrusu nových školení.  

Více podrobností.

BASF Stavební hmoty Česká republika, s.r.o.

logoK Májovu 1244
573 01 Chrudim IV

telefon: +420 469 607 111
e-mail: pci-cz@basf.com

web: www.pci-cz.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Systémové řešení balkónů a lodžií - pro dokonalý vzhled a dlouhodobou funkčnost

Systémové řešení balkónů a lodžií - pro dokonalý vzhled a dlouhodobou funkčnost

Opravy balkónových a lodžiových konstrukcí jsou jednou ze základních součástí revitalizace bytových domů. Poškození bývá často rozsáhlé a mívá vliv i na statické vlastnosti a funkčnost objektu. Opravy pak bývají často podceňovány, přičemž balkóny a lodžie jsou z hlediska povětrnosti a s přihlédnutím k užívání nejvíce ...

PCI unikátní systém pro obkládání skleněnými prvky

PCI unikátní systém pro obkládání skleněnými prvky

Skleněná mozaika a obklady ze skla, to jsou prvky, které se v současné době čím dál více objevují v designérských návrzích, jak pro kuchyně a koupelny, ale třeba i jako prvky doplňující velkoformátové dlažby v reprezentačních prostorech.

REKLAMA