Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

PCI unikátní systém pro obkládání skleněnými prvky

Skleněná mozaika a obklady ze skla, to jsou prvky, které se v současné době čím dál více objevují v designérských návrzích, jak pro kuchyně a koupelny, ale třeba i jako prvky doplňující velkoformátové dlažby v reprezentačních prostorech.

Lepení skleněných obkladů má však svá pravidla, která je nutné dodržet, aby se celé dílo zdárně podařilo.

Kombinace vlastností skla, jako je nenasákavost, křehkost a jeho průhlednost, vyžadují vhodnou volbu produktů, které podtrhnou vlastnosti tohoto nadčasového materiálu.

Společnost PCI, jako lídr ve světě stavební chemie má ve svém portfoliu mnoho systémů, nejen pro lepení skleněných prvků. Dnes bychom vás však rádi informovali právě o tomto systému.

Již při přípravě podkladu je třeba klást důraz na velkou rovinnost stěn pod skleněné dlaždice, nebo na dokonalé vyhlazení profilů, které budou následně obloženy skleněnou mozaikou. K tomu se z portfolia PCI nejlépe hodí vyrovnávací hmota PCI Pericret®. PCI Pericret® je vlastně modelářskou hmotou, pomocí které je možné, v krátké době, docílit dokonalého vyhlazení plochy, nebo vytvarování detailů.

Ve vlhkých provozech, jako jsou koupelny nebo bazény, je nutné na vyrovnaný povrch nanést ochrannou izolační vrstvu PCI Lasoflex® (alternativně PCI Seccoral® 1K, PCI Seccoral® 2K Rapid).

Pro lepení skla vždy doporučujeme použít bílé lepidlo, které odráží světlo pronikající obkladem a dává tak možnost projasnění celé plochy bez ztráty barevnosti obkladu. Speciálně určeným lepidlem pro skleněné obklady je v našem portfoliu PCI Nanolight® White, které splňuje všechny požadavky pro lepení skleněných obkladů. Toto bílé cementové lepidlo s lehčenými plnivy s nanotechnologií (souborem speciálních přísad, které zajistí kompaktnost lepidla a tím maximální přilnutí k podkladu i lepenému obkladu) zajistí maximální výsledek. Navíc lehčená plniva umožní větší pokrytí (až o 30%) plochy lepidlem, než je tomu u běžných cementových lepidel.

Dokonalost celému povrchu pak dodá spárovací hmota, která rovněž musí splňovat ty nejvyšší nároky na užitnost a design. Portfolio společnosti PCI zahrnuje speciální cementovou spárovací hmotu PCI Nanofug® Premium, která je velmi vhodná také pro úzké spáry, jaké se v dnešní době u skleněných obkladů vyžadují. PCI  Nanofug® Premium je vyvinuta s ohledem na požadavky našich zákazníků, kteří vyžadují barevnou, velice odolnou spáru se snadným čištěním. Samozřejmostí u tohoto produktu je vysoká ochrana vytvrzené spáry proti plísním. Nanotechnologie zaručuje nenasákavost spáry, její dokonalé přilnutí k podkladu a v neposlední řadě zamezení ulpívání nečistot ve spáře.

Pro pružné spáry okolo sanitárních prvků nebo pro dilatační spáry doporučujeme PCI Silcofug® E. Tento acetátový silikon se zvýšenou přídržností k podkladu je dostupný v celé barevné škále spárovací hmoty PCI Nanofug® Premium. Pokud byste však chtěli zažít maximálně komfortní práci s pružným tmelem, můžete využít nový materiál PCI Silcofug® N. PCI Silcofug® N na bázi silikon-kaučuku je neutrální a prakticky bez zápachu, což řemeslníci ocení převážně při pracích ve stísněných prostorech.

Systém PCI pro lepení obkladových prvků ze skla rovněž zahrnuje speciální hmoty pro lepení tohoto materiálu v chemických provozech, bazénech se slanou vodou a termálních lázních. V těchto případech však prosím kontaktujte náš technický servis, který vám navrhne to nejlepší řešení.

Systémové skladby PCI garantují maximální užitnou hodnotu a tím funkčnost a krásu celého díla po dlouhá léta.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Jak lepit velkoformátovou keramiku? Spolehněte se na produkty PCI

Jak lepit velkoformátovou keramiku? Spolehněte se na produkty PCI

Značka PCI aktivně sleduje vývoj v obkladačské branži a pružně na něj reaguje. S rostoucími požadavky na lepení velkoformátové keramiky vyvíjí i speciální lepidla určená právě pro lepení takto náročných prvků jak v interiéru, tak i v exteriéru.

REKLAMA