REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Pohledový beton pro Archeopark Pavlov

Pro nový archeologický park v Pavlově dodal CEMEX beton a speciální produkty. Bezbariérový objekt využívá v maximální míře pohledový beton s otiskem nehoblovaných prken, což vyžadovalo zvýšené nároky na návrh receptury a dodržování technologických postupů při výrobě a ukládání betonu.

U hlavního vstupu jsou monolitické stěny z bílého betonu, které přechází do prefabrikovaných dílců. Ty jsou rovněž vyrobeny z bílého betonu a mají v sobě otvory připomínající kly mamutů. Použití bílého betonu bylo zvoleno se záměrem vizuálního propojení nové stavby s okolními skalnatými útvary pálavského pohoří, které je tvořeno ze světlého vápence. Velký důraz byl u pohledových konstrukcí kladen na dodržení stejného odstínu. Každodenní přítomnost technologa na stavbě byla nutností.

Dalšími speciálními produkty, které naše společnost dodávala ve větších objemech na tuto stavbu, byly cementové samonivelační potěry a pěnobetony, které byly použity ve skladbě podlahových konstrukcí.  

Archeopark Pavlov je nominován na hlasování veřejnosti v soutěži Stavba roku 2016. Pokud se vám tato stavba z pohledového betonu líbí, hlasujte, prosím. Děkujeme.

CEMEX Czech Republic, s.r.o.

logoLaurinova 2800/4
155 00 Praha 5 - Stodůlky

telefon: +420 257 257 400
e-mail: info@cemex.cz

web: www.cemex.cz, www.podlaha.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Pěnobeton Poroflow izoluje, vyplňuje i vyrovnává

Pěnobeton Poroflow izoluje, vyplňuje i vyrovnává

Ten, kdo nechce investovat značné peníze do podlahových vyrovnávacích vrstev, volí jednoduché řešení - pěnobeton Poroflow. Poroflow je litá vyrovnávací a izolační směs na bázi pěnobetonu, jde o ...

REKLAMA