Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Pěnobeton Poroflow izoluje, vyplňuje i vyrovnává

Ten, kdo nechce investovat značné peníze do podlahových vyrovnávacích vrstev, volí jednoduché řešení - pěnobeton Poroflow. Poroflow je litá vyrovnávací a izolační směs na bázi pěnobetonu, jde o homogenní směs cementu a vzduchových pórů.

Poroflow umožňuje snadné a rychle provedení tepelné izolace a vyrovnání jakéhokoliv podkladu bez ohledu na velikost a rozsah nerovností nebo výskytů instalačních rozvodů. Tento pokrokový materiál dodávaný až na stavbu společností CEMEX snadno zalije nové rozvody trubek v podlaze nebo vyplní podlahovou konstrukci nad klenbovým stropem. Hlavně ale vytvoří kompaktní, rovnou, pevnou a nestlačitelnou vrstvu beze spár, která bude dobrým základem pro další materiály. Poroflow je navíc prodyšný, takže vlhkost, která uvnitř domu běžně vzniká, neuzavře v konstrukci.

Dobrá izolace

Pěnobeton Poroflow (CEMEX) disponuje nízkým součinitelem tepelné vodivosti (λ= 0,069 W/m.K), takže kombinací vhodných materiálů se směsí Poroflow lze dosáhnout velmi dobrých izolačních i akustických vlastností. Pěnobeton navíc vykazuje výbornou požární odolnost. Je proto vhodný i do prostor s požadavkem na zvýšenou požární ochranu.

Hladké a lehké vyrovnání

Pěnobeton Poroflow spolehlivě zalije i rozvody velkých rozměrů a zároveň vytvoří rovnou plochu, na kterou stačí jednoduše položit tepelnou izolaci z deskového polystyrenu. Na této vrstvě může být snadno realizována litá podlaha. Pěnobeton lze také využít při vyrovnávání lokálně snížených podlah, například z důvodu svažitosti terénu, nebo povrchu tvořeného starým osekaným betonem. Takový podklad může vzniknout například při vysekávání starých dlažeb.

Historické klenby potřebují lehký Poroflow

Pěnobeton se značným podílem vzduchových pórů a objemovou hmotností již od 300 kg/m3 je ze statického pohledu ideálním řešením realizace podlahové konstrukce tvořené v nejspodnější vrstvě cihelnou klenbou. Poroflow (CEMEX) může také nahradit v klenbách stávající sypké směsi. Nízká hmotnost snižuje zatížení a vysoká soudržnost pomáhá roznášet tlakové namáhání do větší plochy. Výplň ze směsi Poroflow je stabilní, nesesedá a nemění svůj objem v závislosti na tloušťce. Díky použití pěnobetonu Poroflow je navíc minimalizován pohyb řemeslníků v oblasti klenby.

Zvýšení o patro opět zvládne Poroflow

Cestou ke zvětšení stávajícího prostoru k bydlení je navýšení domu o patro. Původně střešní konstrukce se tak stává podlahovou. Aby přistavěné patro příliš nezatížilo původní střechu, ale zároveň se podklad vyrovnal, využívá se stále častěji pěnobeton i v tomto typu realizací. Poroflow lze aplikovat na jakkoliv nerovný podklad, třeba i s pevně držícími zbytky původní střešní izolace.

Poroflow dodává společnost CEMEX až na stavbu, čerpání je možné provádět až do vzdálenosti 200 metrů nebo do výšky až 100 metrů. Více informací a kontakty na technické poradce hledejte na www.cemex.cz.

CEMEX Czech Republic, s.r.o.

logo
Laurinova 2800/4
155 00 Praha 5 - Stodůlky

telefon: +420 257 257 400
e-mail: info@cemex.cz

web: www.cemex.cz, www.podlaha.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Pohledový beton pro Archeopark Pavlov

Pohledový beton pro Archeopark Pavlov

Pro nový archeologický park v Pavlově dodal CEMEX beton a speciální produkty. Bezbariérový objekt využívá v maximální míře pohledový beton s otiskem nehoblovaných prken, což vyžadovalo zvýšené nároky na návrh receptury a dodržování technologických postupů při výrobě a ukládání betonu.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

HELUZ zavádí výhodné FIRST MINUTE ceny na nákup cihel, zdroj Heluz

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Letní akce s chladničkami LG, foto LG Eletronics CZ

Letní akce s chladničkami LG

Letní akce s chladničkami LG

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA