REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

VIDEO: Jak svépomocně namontovat obložkovou zárubeň?

Namontovat obložkovou zárubeň není žádná velká věda. Pokud přece jenom máte obavy, můžete se obrátit na nás a my Vám radi provedeme odbornou montáž. Podívejte se na istruktážní video.
VIDEO: Jak svépomocně namontovat obložkovou zárubeň?

Vyberte si k vašim interiérovým dveřím obložkové zárubně kvalitních a známých značek Erkado, Verte a Intenso. Připravili jsme pro vás bohatý výběr povrchových fólií od čistě bílé, až po nejtmavší odstíny v podobě dezénu Wenge. Snadno si tak vyberete dekor, který vám bude vyhovovat dle vašich požadavků do bytu nebo komerčního prostoru.

Důležitým aspektem obložky je její rozměr a orientace - tedy směr jakým budete dveře otevírat. Podstatným parametrem je i rozsah regulace, aby vaše nové zárubně dobře sedly do určeného stavebního otvoru. Obložkové zárubně dodáváme v rozměrech 60, 70, 80, 90 cm, na všechny je dodací lhůta 6 až 8 týdnů se zárukou 2 roky. Samozřejmostí je u nás i vysoká kvalita použitého materiálu.

Zárubně jsou vyrobeny z kvalitních desek, které jsou potaženy velmi odolným povrchem. Tyto desky s dřevěným vzhledem  jsou označovány jako MDF desky. Povrchová  úprava se liší v závislosti na použité technologii. Samotná obložková zárubeň nestačí. Celá kompletní sestava se skládá z dalších prvků, které jsou: spojovací komponenty důležité ke spojení dílů zárubně (MDF desek), panty (závěsy) a protiplech, který je nepostradatelnou součástí každých dveří.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Doporučené rozměry dveří a směr jejich otevírání

Doporučené rozměry dveří a směr jejich otevírání

Rozměry a směr otevírání patří k základním charakteristikám dveří. Zde jsou představené obecné specifikace, vždy ale bude záležet na konkrétním řešení v dané dispozici, možnostech prostoru, představě architekta a požadavcích klienta.

Levné dveře do interiéru, které mají styl

Levné dveře do interiéru, které mají styl

Chystáte se na výměnu interiérových dveří, ale váš rozpočet je omezený? Hledáte levné dveře, které budou kvalitní, stylové a nadčasové? Z jakých materiálů, dekorů a provedení můžete vybírat?

Zárubně a dveřní pouzdra: Jaké jsou doporučené stavební otvory

Zárubně a dveřní pouzdra: Jaké jsou doporučené stavební otvory

Zárubně, lidově „futra“, umožňují uchycení dveřního křídla do stavebního otvoru. Možností jak to provést je více a každý z nich vyžaduje jinou stavební přípravu. Proto už při vytváření hrubé stavby je nutné mít v projektu specifikaci, jaké zárubně, potažmo jaké dveře budou v otvoru osazené. Dodatečné změny a bourání…

Jaké máme varianty otevírání dveří?

Jaké máme varianty otevírání dveří?

Jak se dveře otevírají? Otáčením, posouváním, skládáním… Téměř všechny zde představené způsoby otevírání dveří lze vyrobit jako jednostrannou nebo oboustrannou variantu (se dvěma křídly). Dvoukřídlé dveře se používají při šířkách větších než 1,2 metru. Takové jsou pak buď symetrické či asmymetrické.