REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Podpora MMR v oblasti snížení energetické náročnosti bydlení má lepší podmínky

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vyhlásilo novou výzvu „Energetické úspory v bytových domech II“, která přináší výhodnější podmínky a vyšší podporu pro žadatele. K dispozici je 3,5 miliardy korun, většinou z evropských fondů.
Podpora MMR v oblasti snížení energetické náročnosti bydlení má lepší podmínky

Jedná se například o zateplení obvodových konstrukcí. Žadatelé mohou žádosti o podporu podávat od 15. července 2016 do 30. listopadu 2017.

„Podporována je řada aktivit, které je možné kombinovat, a tím pádem zvýšit jejich efektivnost. Konkrétně se může jednat o zateplení obvodových konstrukcí spolu s výměnou zdroje tepla nebo instalaci dalších systémů pro získání energie," uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Plánujete využít podporu?
 
100%
 
 

Podpora je určena pro bytové domy v ČR s výjimkou Prahy, kde bude podporu pro podobná opatření poskytovat program Nová zelená úsporám. Bytovým domem se rozumí dům se čtyřmi a více byty, ve kterém více než polovina podlahové plochy odpovídá požadavkům na bydlení a je k tomu určena. Žadateli mohou být vlastníci bytových domů (s výjimkou fyzických osob nepodnikajících) a společenství vlastníků.

Minimální výše příspěvku na jeden projekt je 300.000 korun, maximální 90 milionů. Projekty s celkovými výdaji do pěti milionů korun musí být dokončeny do 30. září 2019. Projekty nad touto finanční částku mají na dokončení o rok více.

Ve srovnání s již vyhlášenou výzvou na energetické úspory, u které bude příjem žádostí ukončen 25. července, je hlavní pozitivní změnou pro žadatele zvýšení podpory z 25,5 procenta na 30 procent u projektů, které dosáhnou na úsporu energie od 20 do 40 procent. Projekty, které přesáhnou 40 procent energetických úspor, mohou získat podporu 40 procent místo původních 32,3 procenta.

Podrobnější informace o dotacích na zateplování a úsporách v bytovkách najdete v článku na TZB-info.cz.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška