REKLAMA

Nejen lidé, ale i předměty komunikují přes internet

Ovládání věcí na dálku pomocí Internetu je dnes běžnou realitou. Tzv. Internet věcí (Internet of Things) je trendem v oblasti kontroly a komunikace předmětů běžného využití mezi sebou nebo s člověkem.
Nejen lidé, ale i předměty komunikují přes internet

Všichni mluví o tzv. „internetu věcí“, víme ale, co tento fenomén znamená a jaký bude mít vliv na obor vytápění, chlazení a klimatizace? 

V tomto scénáři nejsou „jen“ lidé, kteří komunikují přes internet pomocí notebooků, iPadů nebo mobilních telefonů, ale komunikují i každodenně používané předměty jakéhokoli druhu. Například balkónové dveře mohou použít tuto snadnou a ekonomicky příznivou cestu k tomu, aby oznámily systému klimatizace, že jsou otevřené. LED světlo by dokázalo detekovat přítomnost osoby v místnosti (a umožnilo by tedy komukoli používat systém alarmu).

Najdou se nějaké oblasti, ve kterých je internet věcí již nyní realitou?

Internet věcí přichází a sehrává stále důležitější roli prakticky v každém odvětví. Nicméně existují platformy a specifická místa pro tento fenomén, typickou ukázkou je Facebook či Twitter. Ty primárně obsahují komunikaci mezi věcmi – a obvykle bezdrátovou.

Současní zákazníci jsou někdy stále ještě skeptičtí ohledně online připojení k systémům topení

Každý zákazník by měl mít možnost rozhodnout se podle sebe. Ale je pravdou, že v řadě případů se z technologických vymožeností přinášejících značné výhody stala masová záležitost. V případě, kdy kotel připojený k internetu, je schopen bezpečně a spolehlivě ušetřit více peněz a energie a současně nabídnout pohodlnější způsob ovládání systému vytápění, pak lze předpokládat, že takový systém se stane široce užívaným. 

Jaký má internet věcí význam pro odvětví vzduchotechniky a klimatizace?

Složitost moderních systémů vzduchotechniky a klimatizace se velmi rychle zvyšuje, protože se zvětšuje počet firem zabývajících se výrobou, obnovou, ukládáním a dodávkou energie. Tato situace může zákazníky, projektanty a instalatéry rychle zavalit. Internet věcí nabízí snadný a ekonomicky výhodný způsob přesného řízení těchto vysoce účinných systémů.

Hoval spol. s r.o.

logoRepublikánská 45
31204 Plzeň

telefon: +420 377 261 002
e-mail: info@hoval.cz

web: www.hoval.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Získejte prémii až 9000 Kč! Šťavnatá jarní akce na střešní okna FAKRO

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist