REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Mezinárodní koncern Lindab: čisté tržby v roce 2015 vzrostly o 8 % na 801 mil. EUR

Švédský mezinárodní koncern Lindab International AB, který působí ve 32 zemích včetně České republiky, zveřejnil své ekonomické výsledky za uplynulý rok.

Přední světový výrobce a prodejce vzduchotechniky a dalších stavebních komponent z tenkostěnné oceli, lehkých střešních krytin, fasádních a okapových systémů zaznamenal celkový nárůst čistých tržeb na zhruba 801 mil. EUR (7,589 mld. SEK), což znamená 8% zvýšení oproti roku 2014. Provozní zisk koncernu před úroky a zdaněním (EBIT) dosáhl vloni zhruba 48,9 mil. EUR (463 mil. SEK).

Na této vlně růstu jede také Lindab v České republice, který se do roku 2020 chystá investovat do automatizace a robotizace výrobních procesů ve svém výrobním areálu v Praze - Ruzyni mnoho desítek mil. Kč.

Koncernu Lindab se zúročuje jeho nová strategie přijatá pro roky 2015 - 2020, v níž je jedním z cílů stát se komplexním výrobcem a dodavatelem vzduchotechniky a řešení vnitřního klimatu a výrazně tak posílit svou pozici na tomto trhu. V rámci tohoto cíle Lindab na začátku roku 2015 dovršil akvizici renomované italské společnosti MP3, specializující se na kompletní vzduchotechnické systémy včetně požární ochrany. V průběhu roku pak získal francouzskou firmu Nather, orientující se na výrobky a řešení v oblasti ventilačních systémů obytných budov, a pokračoval akvizicí slovinské společnosti IMP Klima, která obohatí Lindab o technologicky vyspělé ventilační výrobky a periferní zařízení.

Výrobky všech tří nově získaných společností jsou již v nabídce českého Lindabu, kterou bude prezentovat začátkem března ve své expozici na pražském mezinárodním odborném veletrhu Aqua-therm.

LINDAB STAVBY

logo
Logistická 102
27351 Pavlov

telefon: +420 724 089 836
e-mail: petr.hynst@lindab.com

web: www.lindabstavby.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat