REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Lindab jede na vlně růstu, v ČR plánuje investice do výroby téměř 40 mil. Kč

Švédský mezinárodní koncern Lindab International AB, který působí ve 32 zemích včetně České republiky, se chystá v nejbližší době investovat do automatizace výrobních procesů ve svém areálu v Praze-Ruzyni 1,47 mil. EUR (téměř 40 mil. Kč).

Přední světový výrobce a prodejce vzduchotechniky a dalších stavebních komponent z tenkostěnné oceli, lehkých střešních krytin, fasádních a okapových systémů tak navazuje na loňské investice ve výši 745 000 EUR (přes 20 mil. Kč). Zatímco v roce 2015 je realizoval za podpory švédské mateřské firmy, ty nadcházející již zajistí samostatně český Lindab s. r. o., který při tom využije řadu tuzemských subdodavatelů.

Koncern Lindab jede i v České republice na vlně růstu, kterou nastartovala jeho nová strategie přijatá pro roky 2015-2020. V ní je jedním z cílů stát se komplexním výrobcem a dodavatelem vzduchotechniky a řešení vnitřního klimatu a výrazně tak posílit svou pozici na tomto trhu. Tuzemským investicím Lindabu nahrává i celkově dobrá kondice české ekonomiky a pokračující chuť Čechů utrácet.

Areál Lindabu v Praze – Ruzyni.

Karel Kleinmond, jednatel společnosti Lindab s. r. o. v České republice, k plánovaným investicím uvedl: „Automatizaci a robotizaci výrobních procesů v našem výrobním areálu na Karlovarské v Praze 6 považujeme za nezbytný krok k tomu, abychom byli stále průkopníkem nových řešení, dokázali zvyšovat výrobní kapacity a reagovat tak na rostoucí poptávku. V souladu s naší korporátní vizí zároveň chceme dosahovat ještě větších úspor, které mají příznivý vliv na životní prostředí: díky automatizaci a robotizaci snížíme zmetkovitost na naprosté minimum a zredukujeme tak náklady na materiál.“

Investiční náklady, které český Lindab v nejbližší době plánuje, budou co do výše investice téměř rovnoměrně rozděleny mezi tři projekty - všechny z oblasti vzduchotechniky. Jde o robotické linky, na nichž se vyrábějí T-kusy a lisovaná i segmentová kolena a jejich příslušenství. Díky nim se výrobní kapacity zvýší v průměru o 15 %. Všechny tři uvedené projekty hodlá Lindab realizovat postupně v horizontu zhruba 10 nadcházejících měsíců. Na ně navážou další investice. Celkové investiční náklady českého Lindabu do projektů automatizace v období let 2015 – 2020 dosáhnou ke 100 mil. Kč.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA