REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Skryté zárubně J.A.P. zprostředkují designově čistý dveřní průchod

Jde o novinku na českém trhu v podobě tří modelových řad skrytých zárubní, které sladí dveře otočné i posuvné v rámci jejich zárubní. Pro skryté zárubně J.A.P. není problém ani šikmý strop.

A díky tomu, že jsou určené jak pro dveře otočné, tak i posuvné do stavebního pouzdra, dokonale oba zmíněné typy otevírání dveří sladí právě z pohledu zárubní. Skryté zárubně AKTIVE jsou absolutně neviditelné a nechají vyniknout dveřnímu křídlu.

Na začátku letošního roku jsme představili na českém trhu novinku v podobě tří modelových řad skrytých zárubní, které sladí dveře otočné i posuvné v rámci jejich zárubní. Ti, kteří mají rádi klasiku, se našli v modelu LATENTE, kde klasická dřevěná obložka přesně lícuje se zdí. Pokud si potrpíte na moderní řešení zárubní, ale nechcete se alespoň jemného orámování dveří vzdát, můžete volit typ EMOTIVE, kdy je zárubeň nahrazena tenkým hliníkovým rámečkem. A nakonec je tu model skrytých zárubní AKTIVE – to je vysoce designová varianta, která postrádá obložku úplně. Jde o minimalistické řešení, jež umí vyvolat velkolepé emoce,“ vysvětluje na úvod pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která se výrobou dveřních systémů zabývá, a pokračuje: „Zejména skryté zárubně EMOTIVE a AKTIVE jsou pro svůj moderní design a funkčnost ve všech detailech předurčeny pro ty, kteří mají vysoké nároky na bydlení a od dveřních systémů očekávají, že splní mnoho požadavků. Tedy budou mít skvělý vzhled, univerzální použití pro všechny typy dveří z hlediska jejich materiálového zpracování, nebude problém s atypickými rozměry, včetně řešení pro půdní prostory. A v neposlední řadě je nepřekvapí ani požadavek na sladění vícero dveří z pohledové strany, které se ale otevírají každé na jinou stranu.

EMOTIVE - otočné dveře master s otevíráním z a do místnosti

SKRYTÝM ZÁRUBNÍM J.A.P. JE SMĚR OTEVÍRÁNÍ DVEŘÍ… JEDNO! Jak už bylo naznačeno, skryté zárubně nenabízejí jen sladění dveří z hlediska jejich obložky. Právě u skrytých zárubní pro otočné dveře mají v J.A.P. absolutní novinku. Tam, kde chcete mít vedle sebe dvoje dveře, které se otevírají každé na jinou stranu, skryté zárubně EMOTIVE a AKTIVE oceníte také. A proč? „Standardní věcí je, že dveře, které se v zárubni otevírají každé na jinou stranu (tedy jedny otevíráme k sobě a druhé od sebe), spolu z čelní pohledové strany nelícují. Oproti tomu u novinky skrytých zárubní AKTIVE a EMOTIVE pro jednokřídlé otočné dveře je jedno, zda dveře otevíráme „do“ nebo „z“ místnosti – z pohledové strany vypadají stejně a opět lícují s příčkou, která může být zděná i ze SDK profilů,“ dodává pan Petr Paksi z J.A.P.

Skryté zárubně AKTIVE jsou určené pro otočné bezpolodrážkové dveře o tloušťce 40mm, které otevíráme k sobě (klasicky) a pro otočné dveře s polodrážkou 15 mm, které budeme otevírat od sebe (reverzně).

Skryté zárubně EMOTIVE jsou kompatibilní s dveřmi otočnými o tloušťce 62mm, nebo s celoskleněnými dveřmi. Dveře, která budeme otevírat klasiky k sobě i reverzně od sebe budou mít polodrážku 15 mm.

Skrytá zárubeň AKTIVE bez nadpraží.

Dveře až do stropu

Ve skrytých zárubních AKTIVE a EMOTIVE lze mít dveře plné dřevěné, prosklené i celoskleněné,“ říká pan Petr Paksi z J.A.P. a pokračuje: „Designovou čistotu samotných dveří i skrytých zárubní neruší ani závěsy – použité jsou totiž speciální skryté 3D seřiditelné závěsy. Systém navíc dovoluje kombinaci s moderně vysokými dveřmi. Standardní čistý průchod je 1970 a 2100 mm. Atypické rozměry se ale pohybují od 1975 až do 3700mm! Dveřní křídla se pak stávají skutečnou dominantou celého prostoru, a to i z toho důvodu, že je můžete mít bez horního nadpraží – tedy od podlahy až do stropu.

Pro skryté zárubně J.A.P. není problém ani šikmý strop.

Řešení půdních prostor

Samozřejmě, ne vždy je koncepce prostoru, kam chceme skryté zárubně umístit, ideální. Velký problém, který mohl omezovat ve výběru dveřních systémů, představovaly půdní prostory se skosenou střechou. Záměrně používám minulý čas, protože i tato potíž je vyřešena. Skryté zárubně pro otočné dveře můžete zabudovat i do jakýchkoliv šikmých prostor,“ vysvětluje pan Petr Paksi z J.A.P a dodává: „Slíbili jsme obrovskou variabilitu skrytých zárubní, a proto nesmíme opomenout další designový detail. Ve standardu je skrytá zárubeň v provedení eloxovaný hliník, vy si ji ale můžete nechat opatřit jakoukoliv barvou ze vzorníku RAL."

JAP FUTURE s.r.o.

logo
Nivky 67
750 02 Přerov

telefon: 581 587 811
e-mail: jap@japcz.cz

web: www.japcz.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Hra na schovávanou

Hra na schovávanou

Oblíbená dětská kratochvíle může být inspirací pro interiérový design. Schovat dveřní zárubeň do příčky je v současnosti velkým trendem, ale možnosti bezobložkového řešení jsou daleko širší!

REKLAMA