REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak funguje nová generace kondenzačních kotlů a vzduchotechniky Hoval?

Všechny výrobky Hoval jsou nyní vybaveny novou regulační technikou TopTronic® E, která pracuje automaticky a s předstihem. Propojuje všechny komponenty a informuje o externích faktorech, jako je vývoj počasí. Tím snižuje spotřebu energie a zvyšuje uživatelský komfort.

Inteligentní regulace TopTronic® E zná předpověď díky rozhraní pro připojení na internet. Sladí tak například kondenzační kotel podle prognózy počasí z MeteoNews. Pokud je ráno ještě zima, dodá teplo. Pokud bude kolem poledne tepleji, sníží provoz s předstihem, přesně podle ohlášeného vývoje počasí.

V případě kombinace kondenzačního kotle se solárním zařízením je nová regulace schopná upřednostnit solární systém před spotřebou plynu či oleje díky předpovědi počasí. Hoval TopTronic® E zohledňuje hodnoty slunečního záření také u velkých, jižně nasměrovaných okenních ploch, aby se dosáhlo co možná nejlepšího prostorového klima.

Praktické ovládání v obývacím pokoji

Ovládací přístroj s identickým dotykovým displejem lze umístit do prostoru v budově, což je velmi praktické. Regulační technika Hoval TopTronic® E je integrována do zdroje tepla.

Uživatelé mají veškeré vytápěcí zařízení, jakož i úsporu energií a svůj komfort, plně ve svých rukou. Během prvotní instalace nabídne asistent uvedení do provozu výběr z několika řečí a následně provede prvotními nastaveními. Kdo chce být informován na první pohled a ve stručnosti, rozhodne se pro jednoduché zobrazení. Kdo je spíše technicky zaměřený typ, může si před ovládacím zařízením připadat jako v kokpitu elektronického auta.

Komfort dálkového ovládání pomocí mobilního telefonu

Program se může ovládat také na dálku pomocí smart phone aplikace, která je dostupná pro iOS a Android, již brzy také pro WindowsPhone. Kdo vlastní rekreační domek, dostane díky aplikaci údaje o počasí v místě pro rekreaci. To umožní nastavit před odjezdem teplotu vytápění na požadovanou úroveň. Lze jednoduše kombinovat úspory energie s komfortem.

Smart phone aplikace

Čeká vás přestavba bytového domu?

Inteligentní regulaci TopTronic® E je přirozeně možné zabudovat do stávajících zdrojů tepla Hoval, tak, aby spolu mohly všechny komponenty snadno komunikovat. Nová regulační technika má navzájem přesně zharmonizované komponenty a zapadá do celkového systému. To uspoří až 15 procent energie a redukuje ekologickou stopu. Celková úspora je podpořena inteligentní  předpovědí  počasí a individuálně definovanými časovými programy pro vytápění.

Pro projektanty a instalační firmy je důležité vědět, že až doposud byl nutný alespoň jeden zdroj tepla, aby bylo možné použít regulační techniku Hoval TopTronic®. Pro spuštění nové verze regulace TopTronic® E postačí pouze solární modul.

Hoval TopTronic® E funguje stejně pro plynové zdroje tepla, jakož i pro chladící kaskády u tepelných čerpadel. Pro samotné kaskády s počtem do osmi zdrojů tepla ponecháváme jejich řízení na nové regulační technice. S odpovídajícími dodatečnými komponenty typu KNX nebo pomocí rozhraní ModBus je možné integrovat Hoval TopTronic® E do nadřazeného systému řízení budov tak, aby bylo možné řídit zastínění slunečního záření, zdroje světla, prostorovou teplotu a teplou vodu. Vytopit dům a připravit teplou vodu ještě nikdy nebylo tak přátelské k životnímu prostředí, úsporné a jednoduché.

Náš semafor má stále zelenou

I přes maximální spolehlivost všech vytápěcích zařízení Hoval je pravidelný servis potřeba. Regulační technika TopTronic® E tuto potřebu dostatečně brzy rozpozná a zobrazí stav pomocí barev semaforu jak na ovládacím přístroji, tak ve vašem smartphonu. Nebezpečí, že by zdroj vytápění zůstal jednou ráno jednoduše studený, se tak významně snižuje. Technik firmy Hoval je v každém případě na blízku. Jedním zavoláním můžete dál fungovat hospodárně, žít komfortně a v souladu se životním prostředím.

Hoval TopTronic®

Chytrá regulace může být vhodná i pro dálkové teplovodní sítě

Nový regulační systém TopTronic® E je uzpůsoben speciálně také pro dálkové teplovodní sítě: každý dům s předávací stanicí tepla je vybaven regulátorem TopTronic® E a jeho ovládacím modulem. Díky tomu lze odečítat nejen data o spotřebě, ale také servisní data. Zavedená data se nechají, jestliže si to budete přát, na regulátoru znovu posoudit online, kde lze také vytvořit koncovému zákazníkovi funkční analýzu a jasný přehled. Inteligentní regulace TopTronic® E je k dostání jako přídavný modul a požaduje připojení LAN/WLAN.

Vývojáři také nezapomněli na rozhraní pro software nadřazené řídící techniky Hoval TopTronic® Supervisor pro snazší dohled a optimalizaci dálkových tepelných sítí. Zde má provozovatel všechna svá vzdálená zařízení pod kontrolou a může tak v případě potřeby zasáhnout.

Hoval spol. s r.o.

logo
Republikánská 45
31204 Plzeň

telefon: +420 377 261 002
e-mail: info.cz@hoval.com

web: www.hoval.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

V základní i mateřské škole Hradišťko vytápí peletovými kotli Hoval

V základní i mateřské škole Hradišťko vytápí peletovými kotli Hoval

Společnost Hoval s více než 70 lety zkušeností vyvíjí a dodává prémiová řešení pro vytápění, větrání a chlazení budov. Spolupráce s investory a developery při tvorbě komplexních řešení s ohledem na efektivnost a úsporu provozních nákladů, zajištění spolehlivého provozu nebo záruční a pozáruční servis odpovídají…

Spolehlivé řešení pro hotely: vytápění a teplá voda s co nejnižšími náklady

Spolehlivé řešení pro hotely: vytápění a teplá voda s co nejnižšími náklady

Pokud bereme v potaz požadavky na energii, horkou vodu a vytápění, jsou hotely velmi specifickou skupinou budov. Vytápění a příprava horké vody jsou jedněmi z nejvyšších nákladů na spotřebu energie proměnlivé v závislosti na obsazenost hotelu. Majitelé a správci hotelových komplexů často tvrdí, že v tomto sektoru je…