REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

ROZHOVOR: Interiérové a vstupní dveře se zásadně liší

Vstupní dveře do bytu a dveře interiérové jsou na první pohled identické konstrukce. Pokud bychom měli možnost je rozříznout, uvidíme zásadní rozdíly v materiálovém složení i v osazeném kování. Odolnost proti vloupání, požární odolnost i akustika jsou základní parametry, kterými se vstupní dveře liší od interiérových a nelze je proto zaměňovat. Dokonalý vzhled je dnes také neméně důležitým kritériem výběru. O dveřích nám vyprávěl pan Tomáš Haltmar z firmy HT Dveře.
ROZHOVOR: Interiérové a vstupní dveře se zásadně liší

ESTAV.cz se ptá...

Jaké vidíte trendy v oblasti dveří, kam trh s dveřmi směřuje, jak se vyvíjí?

Tomáš Haltmar, HT Dveře, odpovídá ...

Do nedávné doby se lidé zajímali o dveře jen z hlediska bezpečnosti. Nevěděli nebo nepovažovali za důležité, že by dveře měly mít i jiné vlastnosti. Naši zákazníci se nyní zajímají o to, aby jejich dveře měly co nejlepší protihlukové vlastnosti. I proto uvádíme na trh novinku s velmi špičkovými akustickými parametry. Ruku v ruce s odhlučněním jdou tepelně izolační vlastnosti dveří, které jsou neméně důležité.

V současnosti také zaznamenáváme zvýšené požadavky na věrohodné dekory folií, které můžeme nabídnout v široké škále a to zcela bez příplatků. Lidem totiž začíná záležet i na vzhledu dveří a neberou je jen jako stavebně truhlářský výrobek. Toto jim u nás zajišťuje např. elegantně a decentně tvarovaná zárubeň v barvě křídla, hezký hliníkový protiskluzový práh včetně těsnění a v neposlední řadě luxusní dělené kování, které se vymyká běžným zažitým a nudným zvyklostem a standardům. Barevnou škálu se neustále snažíme rozšiřovat a vymýšlet nové designové prvky dveří.

ESTAV.cz se ptá...

Jak se v principu liší běžné interiérové dveře a vstupní do bytu? Na první pohled jsou totožné.

Tomáš Haltmar, HT Dveře, odpovídá ...

Rozdíl je veliký. Vstupní dveře do bytu jsou konstrukčně zcela jiné, včetně použitých materiálů. Celá výrobní technologie je odlišná. I z tohoto důvodu se většina firem zabývajících se výrobou interiérových dveří nezaobírá výrobou dveří bezpečnostních a naopak. Na dveře vstupní jsou kladeny velké nároky z hlediska certifikací a splnění více norem, jako je třeba odolnost proti požáru. Také musí mít dobré protihlukové a další vlastnosti, které nejsou u interiérových dveří potřebné. Proto se tyto dva druhy dveří téměř nedají srovnávat.

ESTAV.cz se ptá...

Jaká pravidla platí pro kování vstupních dveří?

Tomáš Haltmar, HT Dveře, odpovídá ...

Vždy je důležité, aby byly dveře osazeny originálním kováním, které bylo na dveřích při certifikaci. Jedině takto je možné garantovat platnost certifikátu a plnou funkčnost veškerých komponentů na dveřích z pohledu záruky, kterou my poskytujeme v délce až 10 let.

ESTAV.cz se ptá...

Kam se vývoj dveří může ještě posunout?

Tomáš Haltmar, HT Dveře, odpovídá ...

Bezpečnost a certifikace jsou dnes samozřejmostí, a dveře se tak mohou odlišit hlavně dalšími parametry. Jako například akustickými. Proto se na ně výrobci v současnosti zaměřují a neustále je vylepšují. I ze strany zákazníků cítíme stále se zvyšující zájem o dveře s perfektní zvukovou izolací. Proto nyní přicházíme s novinkou špičkových bezpečnostních, protipožárních a protihlukových dveří. Ty budou uvedeny pod označením MAGNUM 56K a dosahovaná neprůzvučnost bude na špičkové hodnotě 44 dB a zároveň splňují i protipožární normu EI 30 a bezpečnostní normu RC3.

ESTAV.cz se ptá...

Jak se vzájemně ovlivňují požadavky na lepší akustickou a požární odolnost?

Tomáš Haltmar, HT Dveře, odpovídá ...

Málo se ví, že akustika a požární odolnost jdou ruku v ruce. Máme však ověřeno, že lepších akustických vlastností dosahují dveře protipožární, a to právě díky složení materiálů uvnitř křídla. Protihluková ochrana však není jediným důvodem, proč použít dveře odolné vůči požárům. V mnoha bytových jednotkách a domech toto nařizuje i norma a vychází se ze skutečnosti, za jakého režimu byla bytová jednotka včetně dveří vystavěna a kolaudována. Tuto informaci si majitel bytu může zjistit na bytovém družstvu, pod které bytové jednotky spadají, nebo u SVJ či samosprávy bytového domu.

HT dveře - Bezpečnostní dveře

logo
Franzova 65a
614 00 Brno - Maloměřice

telefon: 777 807 012
e-mail: htdvere@htdvere.cz

web: www.htdvere.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Požární dveře – kam se používají a jaké jsou na ně kladeny požadavky?

Požární dveře – kam se používají a jaké jsou na ně kladeny požadavky?

Na první pohled jsou to obyčejné dveře, podobné těm, co máte doma do pokoje. Vzhled ale není všechno. Jejich materiál a vybavení mohou zabránit ztrátám na lidských životech i na majetku. Protipožární dveře totiž se na rozdíl od klasicích liší nejen cenou ale i funkcí – slouží jako požární uzávěr proti šíření ohně a…

Nenechávejte nic náhodě, zabezpečte svůj domov

Nenechávejte nic náhodě, zabezpečte svůj domov

Vchodové dveře jsou jednou z nejdůležitějších součástí zabezpečení vašeho domova. Pokud chcete svou rodinu a majetek ochránit, měli byste zvážit pořízení bezpečnostních dveří. Ty jsou pro zloděje překážkou, kterou překonají jen těžko.

Požární dveře – materiál, kování a údržba

Požární dveře – materiál, kování a údržba

Protipožární dveře se nemusí lišit svým vnějším vzhledem od dveří interiérových. S přihlédnutím k jejich funkci ale musí být vyrobené z odlišných materiálů, osazené odlišným kováním. Například na požárních únikových cestách se nesmí nikdy stát, že by dveře někdo zamknul. Požární dveře je nutné nejen dobře vyrobit,…

© CAG s.r.o. www.dverecag.cz

Materiál dveřního křídla

Materiál, ze kterého jsou dveře vyrobené se liší podle požadavku na jejich umístění a funkci. Obecně platí, že čím těžší dveřní křídlo, tím lépe bude tlumit hluk. Taktéž existuje jistá úměra mezi akustikou a požární odolností. Dveře se často vyrábějí z různých sendvičových konstrukcí, poskládaných dle požadavků na…