REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

PS: hledá se ztracená spára

Zkuste se pozorně podívat na nábytek u vás doma. Konkrétně na spáru mezi hranou a čelní plochou dvířek. Pokud je ta vaše hodně silná a tedy na první pohled okamžitě rozpoznatelná, pak výrobce použil k upevnění hrany nekvalitní lepidlo. Správně byste totiž měli spáru hledat přinejmenším lupou…
PS: hledá se ztracená spára

Design nábytku a také míra usazování nečistot nezáleží jen na povrchu, ale také na provedení spár mezi hranou a čelní stranou nábytku. „Ze zkušeností z největších nábytkářských veletrhů je nejen trendem z hlediska vzhledu (perfektně nasedlá hrana a neviditelná spára), ale zejména z funkčních důvodů vhodné používat dvířka hraněná PUR lepidly,“ vysvětluje na úvod pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek, a pokračuje: „Při olepování PUR potřebujeme menší množství lepidla, než u většiny jiných technologií. Čím více lepidla, tím větší je spára. A naopak čím méně lepidla, tím je spára menší a designovější - a právě tenké spáry se nezanášejí prachem nebo nečistotami. PUR lepidla mají navíc po vytvrdnutí vysokou tepelnou odolnost. Tento spoj je také voděodolný – to znamená natolik kvalitní, že pokud dojde ke kontaktu s vodou, PUR lepidlo uzavře spáru mezi hranou a plochou, a vlhkost nemá šanci poškodit povrch nebo se dostat dovnitř dvířek – až na základový materiál.“ Až si půjdete do obchodu pro nový nábytek, rozhodně se proto nebojte hledat ztracenou spáru… Více na www.trachea.cz

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Foto: BoysPlayNice

Dvoupodlažní dřevostavba v úzkém sepětí s přírodou

Projekt vznikl z potřeby investora Vojenských lesů a majetků SR jako administrativní areál umístěný v přírodě, v přímém kontaktu s lesy, které investor spravuje. Je téměř uhlíkově neutrální a energeticky nezávislý. Materiálem hlavní administrativní budovy je v souladu s celkovou filozofií dřevo.

Foto: Federico Farinatti

Z venkovské stodoly vzniklo bydlení na italský způsob

Navenek se tahle architektonická intervence může jevit nenápadně. Tvar rekonstruovaného objektu se totiž nezměnil a jeho silueta pořád vypovídá o tom, že byl stodolou na venkovské farmě. Ovšem uvnitř, v interiéru, se děly velké věci.

Foto: Matej Hakár

Plynoucí prostor s markantním stíněním přesahy střechy

Paralela se žábrami ryby je vcelku přiléhavá, stěny, které cloní jednotlivé části od sousedů i od vstupu, umožňují zároveň zdařile otevřenost dispozice ve směru zahrady, kterou si dům jednoznačně žádá. Takto použité šikminy se promítají do více částí domu včetně mobiliáře, kupříkladu kuchyňského pultu.