Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Co nás zaujalo na veletrhu For Interior

Navštívili jsme veletrh interiérového vybavení v Praze na výstavišti PVA Letňany. Přinášíme vám to, co nás nejvíce zaujalo v části For Interior. Výstavu zahájili organizátoři 1. října 2015 za účasti ministra financí Andreje Babiše.

„Jsem nesmírně rád, že mohu udělit záštitu těmto veletrhům, protože je vidět, že se českým firmám daří,“ řekl Andrej Babiš při zahajovacím ceremoniálu.

Na letňanském výstavišti najdete mimo veletrhu FOR INTERIOR i souběžné veletrhy FOR DECOR & PRESENT a FOR GASTRO & HOTEL.

Veletrh můžete navštívit v termínu od 1. do 4. října, každý z těchto dnů od 10. do 17. hodiny.

Home in white – stánek prezentující myšlenku

Velmi zajímavou expozicí je stánek Institutu bytového designu. Navrhla ho česká designérka Iva Bastlová a jeho koncept nese název Home in white.

Stánek názorně demonstruje myšlenku, že v interiéru lze vedle sebe kombinovat i zdánlivě nekombinovatelné věci, pokud jim vtiskneme společné pojítko. Zde byla motivem bílá a rozhodně se nedá říci, že by stánek vyzníval nudně, chladně. Naopak je velmi nápaditě a útulně zařízený.

Bílá je v architektuře stánku oním pojítkem, je neutrální základnou pro další designové kreace. Nejzajímavější z nich je originál českého malíře Ivana Komárka malovaný na podlahu stánku. Malíř, jehož díla jsou zastoupena i v Národní galerii maloval podlahu přímo v hale před otevřením veletrhu. Pokud stánek navštívíte, budete se procházet po originální malbě. Podlaha bude po skončení výstavy rozebrána na kusy a ty budou vydraženy. Výtěžek bude věnován na dobročinné účely.

Pro stánek Bytového institutu na For interior vyrobila společnost Triant speciální kolekci bílých židlí s potahovou látkou s motivem světového malíře Victora Vasarelyho. Osvětu o bytovém designu a o roli umění v interiéru institut šíří i na svých seminářích.

Dveře, židle, pohovky

Trendem, který sledujeme výrazněji od letošního veletrhu BAU v Mnichově, a který je stále více vystavován i u nás jsou skryté zárubně dveří. Tyto zárubně se osadí do stavebního otvoru tak, že lícují se zdivem, umožňují dotažení povrchové úpravy (omítky, obkladu) až na její hranu a zárubeň tak není při zavřeném křídle vůbec vidět.

Z dalších expozic lze říci, že For interior je zajímavou přehlídkou českého trhu moderního nábytku, koberců, povrchových úprav stěn a podlah. Značné zastoupení mají výrobci a prodejci sedacích souprav a židlí, mezi kterými bychom našli i kousky světoznámých jmen.

Doprovodný program

V rámci zaměření našeho portálu jsme se zajímali o doprovodný program veletrhu zabývající se interiérérem. V pátek se koná konference Trendy interiéru v zahraničí (přednáší Mgr. Petr Tchakert, Ing. Iva Bastlová). Z dalších zajímavých expozic lze navštívit mezinárodní putovní výstavu Patchwork.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Jak na konci roku nenarazit kvůli daním. Dovolenou si z nich neodečtete, nábytek ano

Jak na konci roku nenarazit kvůli daním. Dovolenou si z nich neodečtete, nábytek ano

Daňová optimalizace zaměstnává a trápí koncem roku mnoho z nás snad i víc, než to dokážou kvapem se blížící Vánoce. Na využívání všech legálních možností, jak zaplatit na daních co nejméně, není nic špatného, a pokud podnikatelsky činný subjekt v tomto směru „nepřestřelí“, neměl by se s finančním úřadem dostat do…

Čtyři trendy bytového textilu a tapet ze světového veletrhu

Čtyři trendy bytového textilu a tapet ze světového veletrhu

Kdo byl alespoň jednou na mezinárodním veletrhu Heimtextil, ví, že jedna z těch nejzajímavějších hal je o přehlídce trendů, která se zde koná již od roku 1991. Tuto velkolepou expozici jsme mohli letos vidět v hale č. 6, kde dostala opravdu velký prostor.