REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Rodinný dům v zelené stráni nad Vltavou

Než se tento dům v zelené stráni začal tvořit na papíře, byly největšími podněty k jeho tvorbě právě přání investora. A ta byla jednoznačná: Bydlení v zeleni, využití výhledu a zachování soukromí a intimity rodiny.

Prvním přáním bylo bydlet v zeleni, co nejblíže přírodě, splynout se stávající zahradou. K tomuto spojení byla navržená velká posuvná prosklená okna, která zároveň umožňovala ještě větší propojení. Otevřenost měla vytvořit živý a příjemný prostor. Druhým přáním byl výhled. Výhled na údolí řeky umocňuje svah, ve kterém je objekt navržen. Třetím přáním, které si přeje asi každý investor, byla intimita a soukromí rodiny.

Dle architektů tak vznikl logický koncept. Prosklené přízemí, které je součástí přírody. Velký obývací pokoj s volnou dispozicí, propojený s boxem kuchyně. Bílý blok hmoty patra jako kapitánský můstek s výhledem do kraje. Ze strany z ulice zelený násyp s ukrytou garáží, což bylo záměrem, protože na obývací část přízemí není vidět.

Interiér je čistý bílý a otevřený prostor, který je na první pohled pro mnoho lidí chladný, ale zároveň současný "moderní". Doplněný o kontrastní barvy a materiály, kterým dominuje motiv dřeva, šedá stěrka, prvky kávové a smetanové barvy. Dominantním prvkem interiéru je krb. Především při chladných večerech bývá příjemným a klidným společníkem. Interiér koresponduje s celou stavbou. Do fasády se propisuje bílá barva a dřevěný dekor, což umocňuje pocit celistvosti stavby.

2008/2013 / Petrov-Chlomek

Architekt MgA. Michal Kunc
Ing.Arch. Michal Matějíček
MgA. Daniel Pospíšil
Investor soukromá osoba
Užitná plocha 340m²

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Soběstačné bydlení na vodě

Soběstačné bydlení na vodě

Tým zkušených inženýrů, lodních techniků, nápaditých návrhářů i mladých architektů z portugalské Univerzity Coimbra, sdružených ve společnosti Friday, uveřejnil první set fotografií originálního plovoucího domu vyrobeného z prefabrikátů. Ze své podstaty univerzální plovoucí platforma a bezpočet nabízených modifikací…

Unikátní projekt v "britském stylu" - Rodinný dům Benjamin

Unikátní projekt v "britském stylu" - Rodinný dům Benjamin

Stylová a specifická čtvrť pro milovníky golfu, přímo u golfového hřiště Loreta v Pyšelích. Čtvrť, která je protkaná uličkami pro rychlý přístup do krásného okolí. V takovém prostředí vyrostl na pohled tradiční a přesto jedinečný dům.

White villa – dům s (ne)tradiční sedlovou střechou

White villa – dům s (ne)tradiční sedlovou střechou

Zapálený pro svou vizi, ale nejistý v tom, jak jí dosáhnout, zapojil klient do návrhu svého moderního, minimalistického a otevřeného rodinného domu profesionální architekty. Záměr, se kterým byl dům projektován, vyžadoval použití minimálního množství detailů, s pomocí několika málo přírodních materiálů v…

Dům jako okno do krajiny

Dům jako okno do krajiny

Harmonický domov s privátní zahradou je možné vytvořit kdekoli. Důkazem je přestavba, která rozšířila malý rodinný dům v hustě osídlené části Japonska o multifunkční prostor s kuchyní, zimní zahradu s houpačkou, stromy, trávou a výhledem na nebe.