REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Rodinný dům v zelené stráni nad Vltavou

Než se tento dům v zelené stráni začal tvořit na papíře, byly největšími podněty k jeho tvorbě právě přání investora. A ta byla jednoznačná: Bydlení v zeleni, využití výhledu a zachování soukromí a intimity rodiny.

Prvním přáním bylo bydlet v zeleni, co nejblíže přírodě, splynout se stávající zahradou. K tomuto spojení byla navržená velká posuvná prosklená okna, která zároveň umožňovala ještě větší propojení. Otevřenost měla vytvořit živý a příjemný prostor. Druhým přáním byl výhled. Výhled na údolí řeky umocňuje svah, ve kterém je objekt navržen. Třetím přáním, které si přeje asi každý investor, byla intimita a soukromí rodiny.

Dle architektů tak vznikl logický koncept. Prosklené přízemí, které je součástí přírody. Velký obývací pokoj s volnou dispozicí, propojený s boxem kuchyně. Bílý blok hmoty patra jako kapitánský můstek s výhledem do kraje. Ze strany z ulice zelený násyp s ukrytou garáží, což bylo záměrem, protože na obývací část přízemí není vidět.

Interiér je čistý bílý a otevřený prostor, který je na první pohled pro mnoho lidí chladný, ale zároveň současný "moderní". Doplněný o kontrastní barvy a materiály, kterým dominuje motiv dřeva, šedá stěrka, prvky kávové a smetanové barvy. Dominantním prvkem interiéru je krb. Především při chladných večerech bývá příjemným a klidným společníkem. Interiér koresponduje s celou stavbou. Do fasády se propisuje bílá barva a dřevěný dekor, což umocňuje pocit celistvosti stavby.

2008/2013 / Petrov-Chlomek

Architekt MgA. Michal Kunc
Ing.Arch. Michal Matějíček
MgA. Daniel Pospíšil
Investor soukromá osoba
Užitná plocha 340m²

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Soběstačné bydlení na vodě

Soběstačné bydlení na vodě

Tým zkušených inženýrů, lodních techniků, nápaditých návrhářů i mladých architektů z portugalské Univerzity Coimbra, sdružených ve společnosti Friday, uveřejnil první set fotografií originálního plovoucího domu vyrobeného z prefabrikátů. Ze své podstaty univerzální plovoucí platforma a bezpočet nabízených modifikací…

Unikátní projekt v "britském stylu" - Rodinný dům Benjamin

Unikátní projekt v "britském stylu" - Rodinný dům Benjamin

Stylová a specifická čtvrť pro milovníky golfu, přímo u golfového hřiště Loreta v Pyšelích. Čtvrť, která je protkaná uličkami pro rychlý přístup do krásného okolí. V takovém prostředí vyrostl na pohled tradiční a přesto jedinečný dům.

White villa – dům s (ne)tradiční sedlovou střechou

White villa – dům s (ne)tradiční sedlovou střechou

Zapálený pro svou vizi, ale nejistý v tom, jak jí dosáhnout, zapojil klient do návrhu svého moderního, minimalistického a otevřeného rodinného domu profesionální architekty. Záměr, se kterým byl dům projektován, vyžadoval použití minimálního množství detailů, s pomocí několika málo přírodních materiálů v…

Dům jako okno do krajiny

Dům jako okno do krajiny

Harmonický domov s privátní zahradou je možné vytvořit kdekoli. Důkazem je přestavba, která rozšířila malý rodinný dům v hustě osídlené části Japonska o multifunkční prostor s kuchyní, zimní zahradu s houpačkou, stromy, trávou a výhledem na nebe.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Společnost HELUZ opět vyhlásila tradiční fotografickou soutěž! Své snímky…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA