REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

BAU Mnichov více o tématu

Přírodní materiály i barevné vzory - kámen a keramika na BAU 2015

Keramika a kámen patří k tradičním stavebním materiálům. Jejich vlastností je tvrdost, odolnost proti chemikáliím i vysokým teplotám. Jejich barevné a vzorové možnosti jsou nepřeberné. Technologie zpracování kamene a hlíny nám dnes dovoluje i zajímavé tvarování a nasvětlení.

Veletrh BAU v Mnichově, který proběhl od 19. do 24. ledna 2015 je největší přehlídkou stavebních materiálů. Inspiraci jste na něm mohli načerpat jak pro hrubou stavbu tak pro dokončovací práce i interiérové vybavení. V dnešním článku se zaměříme na keramické obklady a přírodní kámen.

Kámen jako neopakovatelný materiál

Obecně se dá říci, že zpracovatelé kamene se snaží nacházet a vyzdvihovat přírodní neopakovatelnost tohoto materiálu. Pomocí impregnací potom dohání jednu z mála nevýhod kamene - jeho přirozenou nasákavost a náchylnost ke skvrnám. Samozřejmě záleží na druhu kamene, ale pokud chceme zachovat stálý vzhled třeba pracovní desky, bude třeba kámen impregnovat. Pak ale můžeme mít kamenná umyvadla doplněná světelnými efekty. Mnohé z nerostů a hornin totiž jsou průsvitné a nasvícením se zvýrazní jejich vnitřní struktura. Z umyvadla se tak rázem stává neopakovatelné umělecké dílo. Samostatnou kapitolou je použití kamene a keramiky v exteriéru, kde se výborně doplňuje se zelení.

Keramika jde několika směry

Výrobci keramických materiálů a dlažeb jdou v designu několika směry. Jednak se snaží co nejvěrněji napodobit přírodní materiály, nejčastěji kámen. Druhý směr je klasický italský design - vzory a luxusní metalické povrchové úpravy. Třetím trendem v oblasti glazované keramiky je návrat k jednoduchým barevným plochám, různě kombinovaných s bílou, popřípadě šedou barvou. Inspiraci pro tento proud hledejme v období funkcionalismu.

Zajímavostí na veletrhu byla keramika tvarovaná, různě profilovaná. Taková sice nebude mít zcela praktické využití v koupelně, nicméně jako dekorační prvek doplněný podsvícením si své místo najde třeba v obývacím pokoji či v hale.

Sdílet / hodnotit tento článek

Další kapitoly tématu „BAU Mnichov

  1. To nejlepší z Bau Mnichov 2015 - lehké fasády, střešní okna a vratové systémy
  2. Parkety zažívají renesanci - dřevěné podlahy na BAU 2015
  3. Střechy a izolace na Bau Mnichov 2015
  4. Přírodní materiály i barevné vzory - kámen a keramika na BAU 2015
  5. Zateplování zdivem na Bau Mnichov 2015

Mohlo by vás zajímat

FOTOGALERIE: Koupelny na veletrhu ISH 2017 ve Frankfurtu

FOTOGALERIE: Koupelny na veletrhu ISH 2017 ve Frankfurtu

Jestliže na ISH 2017 byly stánky v oboru vytápění a větrání především futuristické, cílem stánků se sanitou bylo „být co nejkrásnější“. A opravdu se bylo na co dívat. Sanita, to bylo několik hal ...

Střechy a izolace na Bau Mnichov 2015

Střechy a izolace na Bau Mnichov 2015

Expozice výrobců minerálních izolací se točily kolem materiálů skladby šikmých střech a zateplení stěn. Všichni výrobci však prezentovali již celá řešení, skladby navržené a odzkoušené na konkrétní ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška