Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Deštník proti drahotě: Kdo se pod něj může schovat?

Vláda na pomoc nejvíce postiženým skupinám obyvatel i firmám uvolňuje ze státního rozpočtu bezmála sto miliard korun. V programu je i část pomoci v oblasti bydlení.
Zdroj: destnikprotidrahote.cz
Zdroj: destnikprotidrahote.cz

Deštník proti drahotě

Na adrese www.destnikprotidrahote.cz najdou lidé i firmy přehled vládní pomoci proti zdražování spolu s konkrétními formami pomoci pro jednotlivé skupiny obyvatel či podnikatelů a odkazy na další informace na webových stránkách dotčených úřadů a institucí.

Drahota samozřejmě dopadá na každodenní život našich občanů, na některé velmi tvrdě, a proto naše vláda přijímá řadu opatření, která zmírňují dopady rostoucích cen potravin, energií a všechny důsledky, které to na lidi má. V každou chvíli nemusí všichni vědět, na jakou pomoc má kdo nárok, a proto jsme se rozhodli spustit informační web Deštník proti drahotě, kde každý občan získá přehled o tom, jaká pomoc je právě pro něj určena a kde získá další informace, jak má postupovat, aby svůj nárok mohl uplatnit," konstatoval předseda vlády Petr Fiala.

Webové stránky jsou přehledně rozděleny podle cílových skupin a veřejnost i podnikatelé zde mohou získat nejen všechny potřebné informace o možnostech pomoci, ale i kontakty či třeba odkazy na potřebné formuláře.

Z části Deštník pro bydlení

  • Zvýšení příspěvku na bydlení významně pomůže s náklady na bydlení rodinám a jednotlivcům s nižšími příjmy. Na příspěvek mají nově nárok další stovky tisíc domácností.
  • Příklad: Rodina 2 dospělí + 2 děti (5 a 8 let), kde je příjem obou rodičů ve výši minimální mzdy plus přídavku na děti celkem 32 340 Kč, normativní náklady na bydlení činí 15 606 Kč. Výše příspěvku na bydlení bude při splnění podmínek 5 298 Kč.
  • Pomoc státu při zvládání cen bydlení rozšiřujeme také o skupinu lidí žijících v podnájmu nebo užívajících nemovitost na základě věcného břemene.

Jakou mohu využít pomoc?

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Nájemní bydlení

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Vláda zváží zvýšení normativů pro výpočet příspěvků na bydlení

Vláda zváží úpravu normativních nákladů na bydlení, které slouží pro výpočet výše příspěvku na bydlení. Příští týden požádá příslušné úřady o údaje pro případné navýšení částek. Novinářům to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Při zvýšení normativů se dávka na bydlení zvedne. Debatu o podpoře vyvolal předseda vlády…

Peníze, Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Pravidla u příspěvku na bydlení budou pravděpodobně jednodušší

Příjemci příspěvku na bydlení pravděpodobně budou dokládat příjmy a výdaje jednou za půl roku, nikoliv už každého čtvrt roku. Dávku by měly úřady přiznávat na dobu neurčitou a lidé o ni nebudou muset žádat každý rok znovu. Nutný nebude ani podrobný rozpis jednotlivých položek nákladů na služby související s bydlením.…