REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Markýza na balkoně chrání pražský byt proti zapadajícímu slunci

Kazetovou markýzu jsme instalovali na balkón bytového domu v Praze 9. Nastaven musel být velký sklon, aby ji zapadající slunce nepodsvítilo.
Zdroj: Maron CZ s.r.o.
Zdroj: Maron CZ s.r.o.

Na balkón bytového domu v Praze 9 jsme instalovali kazetovou markýzu.

  • Markýzu jsme na balkón museli vytáhnout na lanech do 6.patra, což nebylo úplně jednoduché. Markýza je kazetová a na šířku má 4m, tedy už něco váží. Povedlo se a pak už naši montéři s použitím certifikované kotevní techniky markýzu namontovali přes zateplení do fasády.
  • Markýza má elektrický pohon a komfortní dálkové ovládání. Na předním profilu markýzy je umístěno otřesové čidlo, které snímá otřesy předního profilu a markýzu tak ohlídá. Pokud totiž čidlo vyhodnotí, že fouká silný vítr, vyšle signál do motoru, který markýzu automaticky stáhne. Markýza, zejména její ramena, jsou tak ochráněna proti poškození větrem.

Letní odpolední slunce dělá balkón bez zastínění téměř neobyvatelný. Markýza tento problém vyřešila. U markýzy byl nastaven velký sklon, aby ji sluneční paprsky nepodsvítily.

Maron CZ s.r.o.

logo
Teplárenská 601/7
108 00 Praha 10 - Malešice

telefon: +420 725 928 503
e-mail: info@maron.cz

web: www.maron.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Maron CZ

Jak efektivně zastínit lodžii?

Stále častěji se setkáváme s požadavkem na zastínění zasklené lodžie. Lodžie za sklem se neskutečně přehřívají hned jak vykoukne slunce a co teprve, když se teploty pohybují kolem 30 °C! Pak už je balkón absolutně neobyvatelný.

REKLAMA