Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak efektivně zastínit lodžii?

Stále častěji se setkáváme s požadavkem na zastínění zasklené lodžie. Lodžie za sklem se neskutečně přehřívají hned jak vykoukne slunce a co teprve, když se teploty pohybují kolem 30 °C! Pak už je balkón absolutně neobyvatelný.

Jak zastínit lodžii, která je zasklená?

Víme, že nejúčinnější je stínění před oknem, v tomto případě před sklem. Jenže to bohužel v drtivé většině případů u zasklených lodžii možné není. Na předokenní systémy prostě za sklem na fasádě není dostatek místa pro kotvení.

Za sklo můžeme instalovat interiérové rolety, nebo vertikální žaluzie. Těmi však teplotu snížíme jen velmi málo. Co tedy s tím? Maron má řešení, a to velmi účinné!

Jsou to protisluneční fólie. Fólie s UV filtrem zabraňují tepelnému přehřívání interiéru a zároveň neblokují denní světlo!

Fólie se nalepují z vnější nebo vnitřní strany na sklo lodžie podle typu, který zvolíme.

Tepelnou energii sníží až o 55 %! Jsou jen mírně zatmavené, takže do interiéru vám stále proniká dostatek světla. Díky neutrálnímu vzhledu fólie na sklech je nebudete vůbec vnímat.

Instalace je z pozice zákazníka pohodlná, protože nedochází k žádnému vrtání jako při montáži jiných stínicích prvků.

Protisluneční fólie jsou vysoce účinné proti přehřívání interiéru nebo lodžie. Je to jednoduché řešení, které vám velmi dobře poslouží, a přitom vám nijak nepokazí výhled ven.

Zastínění zasklené lodžie Zdroj: Maron

A co když lodžie zasklená není?

Pak máte několik možností: Do stropu lodžie můžeme instalovat screenovou roletu nebo venkovní žaluzii. Odborníci z firmy Maron vám rádi poradí, který typ stínění je vhodný právě pro vaši lodžii.

Screenová roleta je vhodná pro své pozoruhodné vlastnosti. Perforovaná screenová tkanina funguje jako tepelná clona, ale zároveň propouští světlo a umožňuje průhled ven. Podle toho, jakou tkaninu si vyberete propustí více či méně světla. Sluneční tepelná energie se z velké části odrazí nebo ji pohltí screenová tkanina.

Druhým řešením může být venkovní žaluzie, kde si můžete lamely naklopit podle potřeby.

V obou případech je třeba si uvědomit náročnost montáže, tedy snad s výjimkou nižších pater. Také je nutné brát v potaz povětrnostní podmínky, větrné čidlo určitě doporučujeme, jako prevenci před poškozením rolety nebo žaluzie.

Venkovní žaluzie na lodžii Zdroj: Maron

Venkovní žaluzie na lodžii Zdroj: Maron

Maron CZ s.r.o.

logo
Teplárenská 601/7
108 00 Praha 10 - Malešice

telefon: +420 725 928 503
e-mail: info@maron.cz

web: www.maron.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Maron CZ

Jak můžete ovlivnit tepelné ztráty?

Předokenní hliníkové rolety jsou již tradičním prvkem stínicí techniky. Mají spoustu skvělých vlastností, které určitě stojí za připomenutí. Za zmínku stojí i jejich vliv na úsporu energie. Pomoci uchovat teplo v interiéru mohou i závěsy ze speciální termo tkaniny.