REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Centrum pasivního domu, z.s.

Základní informace

název:Centrum pasivního domu, z.s.
adresa:Údolní 33, 602 00 Brno
region:Brno-město
telefon:777 479 144
e-mail:info@pasivnidomy.cz
internet:www.pasivnidomy.cz
www-adresa:www.estav.cz/centrum-pasivniho-domu
IČO: 26995140
DIČ: CZ26995140
založení/historie: od r. 2005

Kontakty

Tomáš Vanický

Činnost firmy

Prosazování standardu pasivního domu u novostaveb i u rekonstrukcí, zajištění kvality realizace pasivních domů a kvality stavebních prvků a materiálů pro stavbu pasivních domů; propagace, vzdělávání a poradenství pro veřejnost i pro odborníky; podpora výzkumu a inovací v podnicích vyrábějících stavební materiály a prvky pro stavbu pasivních domů ve spolupráci s VŠ, výzkumnými a zkušebními ústavy (i v zahraničí)

Stavební cechy, svazy, komory, sdružení, asociace
Výzkum a vývoj Konzultační a poradenská činnost

Nejnovější články

Jak odvzdušnit radiátor?

Jak odvzdušnit radiátor?

V teplovodních otopných soustavách s radiátory může dojít k tomu, že se ve vrchní části některých radiátorů postupně z otopné vody, která jimi prochází, tak dlouho uvolňují bublinky vzduchu, až vytvoří vrstvu, která omezuje průtok otopné vody.

Foto: Norbert Wunderling

Přestavba statku: Z hospodářství moderní bydlení s poezií venkova

Stará zemědělská farma, složená ze tří objektů. Každý s jinou střechou. Jeden s pálenou taškou, druhý s rákosovou doškovou, třetí s obyčejnou dřevěnou, sbitou z prken. Poněkud nesourodý komplet pro 21. století. Jak tu provést rekonstrukci, a přitom nezničit to původní, hezké?

Ytong ukáže velkoformátové zdění pomocí minijeřábu

Ytong ukáže velkoformátové zdění pomocí minijeřábu

Zcela poprvé na výstavišti, v rámci Stavebního veletrhu, ukáže Ytong velkoformátové zdění pomocí minijeřábu a nabídne mimořádnou cenu na produkty spojené s tématem tepelného komfortu – výhodněji lze koupit střechy a stropy.

Autor: Zuzana Kopilakova

V Česku se chystá první městská zelená čtvrť

V České republice vznikají plány první reálné městské čtvrti, která si dokáže sama vyrobit více než polovinu roční spotřeby elektřiny pro zajištění potřeb obyvatel a zároveň umí šetrně hospodařit s pitnou i dešťovou vodou a cíleně zmírňovat oteplování krajiny vlivem tzv. městského tepelného ostrova.

Měření vody: Od technologického pravěku ke smart technologiím

Měření vody: Od technologického pravěku ke smart technologiím

Začalo to nejspíše Faradayovými pokusy a skončí to zřejmě „smart“ technologiemi. Ano, budeme se zabývat dálkovým odečtem vody bez nutnosti vstupu do bytu či domu. Pojem chytré technologie se zabydlel i v oblasti měření spotřeby vody.

REKLAMA