Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Umělecké kovářství a restaurátorství Oldřich Bartošek

Základní informace

název:Umělecké kovářství a restaurátorství Oldřich Bartošek
adresa:Bratří Mrázků 586, 683 52 Křenovice u Slavkova
region:Vyškov
internet:www.bartosek.cz
IČO: 10128484

Činnost firmy

Zakázková umělecko-kovářská výroba a restaurování kovaných památek

Zakázková výroba Práce umělecké

Nejnovější články

Zdroj: Šance pro budovy

Metodická podpora pro obce a dostupné bydlení. V zahraničí obce více profitují z výrobních závodů

Také tento rok bude nejspíš spojován s rostoucími obavami o dostupné bydlení. Za necelé dva měsíce se uskutečnila celá řada akcí, kde vyjádřili zástupci obcí, sdružení, spolků a družstev obavy z omezení podpory výstavby obecních bytových domů. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) ve spolupráci se Státním fondem podpory investic (SFPI) se snaží obavy rozptýlit a představuje obcím metodickou podporu družstevního bydlení. Hovoří se také o německém či rakouském vzoru, kde obce daleko více profitují z výrobních závodů.

Foto: Croce & WIR

Bílá fasáda na rodinném domě ve Freistadtu

Architekti Schneider Lengauer Pühringer měli jasnou představu: chtěli bílý dům s fasádou, která bude mít strukturu. Ne hladkou, ale s výrazným reliéfem, který bude v každém okamžiku reagovat na dopadající světlo. Vytvořili návrh, předložili jej klempířům a ti se ptali: „Jakým způsobem to máme realizovat?“

Foto: Petr Polák

Neosobní bydlení? Ani náhodou. Každý centimetr tohoto domu nese příběh

Dům na pražském Břevnově došel ke svému životnímu milníku. Současná rekonstrukce jej nenásilně upravuje na komfortní bydlení manželského páru s prostory pro setkávání rodiny a přátel. Kromě dispozic a kompletní proměny interiéru byly upraveny i povrchy, barvy a materiály exteriéru.

Foto: Filip Šlapal

Prudký svah jako výzva: Vila Sidonius vznikla tam, kde by jiní nestavěli

Vilová čtvrť v malebném městě u Berounky je přehlídkou jedinečných rodinných domů. Ty se na svých prudkých parcelách vyjímají nad zařezanou cestou do svahu, lemovanou opěrnými zdmi zahrad. Stejná měla být i vila Sidonius. Ta se stala i jedním z finalistů České ceny za architekturu 2025.

REKLAMA