REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

MECHANIKA Prostějov, v.d.

Základní informace

název:MECHANIKA Prostějov, v.d.
adresa:Letecká 2, 796 86 Prostějov
region:Prostějov
internet:www.mechanikapv.cz
www-adresa:www.estav.cz/mechanika-de-geyndt
IČO: 00030392
DIČ: CZ00030392
založení/historie: od r. 1953
počet zaměstnanců: 199
certifikát jakosti: ČSN EN ISO 9001, 14001
roční obrat: 750,0 mil. Kč za rok 2004

Činnost firmy

Projekce, výroba a montáž oken, dveří, fasád, zimních zahrad a výkladců z hliník. profilů SCHÜCO (SRN), REYNAERS (Belgie), WICONA (Rakousko), oken a dveří z plast. profilů SCHÜCO (SRN), oken a dveří z dřev. profilů Meranti fy Window Maker (Belgie), oken, dveří, fasád a výkladců z ocel. profilů české výroby nebo fy JANSEN (Švýcarsko), protipožárních výrobků HUECK ABS (Rakousko), automatických dveří WALDOOR, garážových a průmyslových vrat GÜNTHER (SRN), stínicí techniky

Stavební cechy, svazy, komory, sdružení, asociace
 • SČMVD   Svaz českých a moravských výrobních družstev
Zastoupení zahraničních firem Projektová činnost Výrobní činnost - výrobky, prefabrikáty Montážní činnost

Výrobky

 • Dveře automatické hliníkové ELDEBE WALDOOR
 • Dveře posuvné interiérové 173A
 • Dveře vchodové dřevěné MERANTI SYS 58
 • Dveře z hliníkových profilů REYNAERS Thermo system 50,57,74, CS 59, 68, 77, ...
 • Konstrukce prosklená z hliníkových profilů REYNAERS Thermo system 50,57,74, Thermo front, Thermo patio 90, 138, Cintro, Everest, ...
 • Okno dřevěné MERANTI - SYS 58, EURO
 • Okno ocelohliníkové C - C
 • Okno střešní ROTO 765K, 647K, 847K
 • Okno z hliníkových profilů REYNAERS Thermo system 50,57,74, Thermo front, Thermo patio 90, 138, Cintro, Everest, ...
 • Okno, dveře plastové SALAMANDER UNIVERSAL
 • Stěna prosklená plastová SALAMANDER UNIVERSAL
 • Vrata průmyslová a garážová navíjecí GÜNTER GI 100 STAHL, STYROPOR, G 100 STYROPOR ALU, G 105 STAHL
 • Vrata průmyslová a garážová sekční GÜNTER FI 707, 709, 909, PORTA PRIMA
 • Zábradlí z hliníkových profilů REYNAERS RB 10
 • Zahrada zimní z hliníkových profilů REYNAERS Thermo system 50,57,71, Thermo front, Thermo patio 90, 138, Cintro, Everest, ...

Nejnovější články

Zdroj: Dobrý design

Soutěž studentského designu objevila nové české talenty

Zástupci mezinárodní poroty zde objevili celou řadu nadějných talentů a společně s organizátorem probudili zájem škol všech typů. Slavnostní vyhlášení pro rok 2020 proběhlo na začátku prosince prostřednictvím streampoint studia.

foto: Jakob Gate, Jeppe Michael

Mobilní sauna: Zážitek, který si můžete dopřát kdekoli

Sauna a saunování není pro obyvatele severských zemí jen nějakou libůstkou. Je součástí životního stylu, odrazem života a jeho filozofie, která si nachází místo i u nás. Nejde úplně o nástroj rekreace, svalové relaxace, instantního zdraví – byť tím vším je – ale spíše o proces duchovní, související s celkovou očistou těla.

Zateplená fasáda je po dvaceti letech plesnivá a odlupuje se. Jak jí opravit?

Zateplená fasáda je po dvaceti letech plesnivá a odlupuje se. Jak jí opravit?

Fasáda domu na pražských Petřinách měla snad všechny problémy, jaké si u kontaktního zateplovacího systému můžeme představit. Nejzávažnější byla nesoudržnost fasádní omítky, která byla popraskaná, místy se i odlupovala. Jaké další chyby se na fasádě domu projevily? A jak se takové chyby řeší? Je nutné fasádu zcela vyměnit? Redakci ESTAV.cz provedl Jan Hrdlička zabývající se fasádním servisem.

Foto: Chytrý dům, s.r.o.

Pasivní rodinný dům ze dřeva na hraně strmého svahu

Vypořádat se se strmým svahem je pro architekta výzvou. Ateliér Sféra se tohoto úkolu zhostil na výbornou. Výsledkem je příjemná třípodlažní dřevostavba v pasivním standardu zapuštěná do terénu s přímým vstupem do zahrady.

Zateplování, Kingspan, ilustrační obrázek, foto redakce

Energetická střediska EKIS poradí zdarma s úsporami energií

Energetické konzultační a informační středisko - tedy EKIS poradí podnikatelům, správcům bytových domů i obyvatelům rodinných domů, jak uspořit energie. Techničtí specialisté pomohou s přípravou konkrétních řešení. Konzultace jsou dvakrát týdně zdarma.

Zdroj: Adobe Stock - christianschwier

Jak rozdělit pozemek na více částí. Kdy je nutný souhlas stavebního úřadu

Jste vlastníkem pozemku? Můžete s ním volně nakládat, nicméně pouze v mezích zákona. Pokud například hodláte pozemek rozdělit na více pozemků, můžete tak učinit, ale musíte dodržet pravidla pro rozdělení pozemku, která jsou dána právním řádem. Jak vlastníci pozemku mohou dělit své pozemky? Jaký je správný postup? Jak pozemky dělit, a co dělit nelze a proč?

Fotovoltaika, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com xl-elyrae

Získejte dotaci na obnovitelné zdroje. Registrujte se do konce ledna on-line

Přeměně české energetiky směrem k většímu využívání obnovitelných zdrojů a komunitní energetiky má pomoci Modernizační fond. Aby zájemci o dotaci v dosud nejžádanějším programu č. 2, Nové obnovitelné zdroje (RES+), mohli žádost o finance podat, musí se během ledna přihlásit do tzv. předregistračních výzev. Možnost mají do 1. února 2021.Využít k tomu mohou zdarma online nástroj vyvinutý expertní skupinou Frank Bold.

Příklad ekologického kondenzačního olejového kotle umístěného na zásobníku pro přípravu teplé vody. Viessmann Vitoladens 300-C, rozsah výkonů 10,3 až 28,9 kW, normovaný stupeň účinnosti 98 % (ke spalnému teplu). Foto: Viessmann

Vytápění domácností extralehkým topným olejem. Vyplatí se? Je šetrné k životnímu prostředí?

V posledních deseti letech se o vytápění extralehkým topným olejem, topnou naftou, hovoří jen velmi málo. Maximálně vyjde zmínka o daňovém úniku způsobeném zaměnitelností motorové nafty, která je však snadno odhalitelná v důsledku přidaného silného červeného barviva do topného oleje. Vytápění domácností extralehkým topným olejem není mrtvé a aktivně bojuje o svou budoucnost.

REKLAMA