REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Byt na okraji Prahy zaujme dvěma balkony i chytrým stíněním

Citlivě řešenou novostavbu, která se nachází v klidné vilové zástavbě na okraji Prahy, majitelé koupili už ve fázi výstavby. Své požadavky tak mohli společně s architektem dovést k dokonalosti. Čtyřčlenná rodina snila o bytě, který má blízko do přírody a terasu, na které by mohli pracovat i relaxovat. Byt navíc od podlah až po okna prostupují chytré technologie, díky nimž nabízí svým obyvatelům maximální komfort.
Zdroj: Climax

Vytoužená lokalita

Zvolené místo bylo jasnou volbou. Majitelka se tady totiž narodila. Lokalita zahrnuje krásnou přírodu – nedaleko je Kunraticko-michelský les, golfové hřiště, biotop Lhotka nebo cyklostezka, po které rodina dojede dokonce až na svou chatu. V blízkosti nechybí základní škola ani vlaková zastávka, z níž se dá dostat rychle a pohodlně do centra Prahy nebo třeba na Sázavu.

Architektonicky citlivě řešená bytová novostavba s 20 bytovými jednotkami z roku 2015 nerušeně zapadá mezi ostatní prvorepublikové vily. Díky tomu, že majitelé byt koupili už ve fázi výstavby, mohli vyladit požadavky na svůj nový domov k dokonalosti. Přáli si například nábytek a podlahy ze dřeva, podlahové vytápění, krb nebo vestavné reproduktory.

Zdroj: Climax

Praktické členění bytu

„Při návrhu jsem se snažil najít co nejjednodušší a logické rozdělení do kříže. Na východní straně bytu se nachází ložnice, pracovna a koupelna manželů, na západní dva dětské pokoje a koupelna dětí. Středem je dlouhá chodba, která tvoří komunikační propojku,“ říká architekt Aleš Holman, s nímž se majitelé osobně znají, a proto ho oslovili, aby jim s návrhem interiéru pomohl. Rodiče a děti mají dostatek svého soukromí a zároveň se mohou kdykoli potkat v prostorném a útulném obývacím pokoji.

Světla v obývacím pokoji jsou zabudovaná do stropů a lze je ovládat dálkově. V chodbě je LED osvětlení v podlahových lištách. Byt je vybaven podhledovými reproduktory a podlahovým vytápěním, které je možné regulovat i na dálku přes mobilní telefon. Vytápění mají také pod prahy oken, aby se v zimě nerosila, což si majitelé velmi pochvalují. V chladných měsících si mohou přitopit krbem, který je umístěn v obývacím pokoji.

Zdroj: Climax

Již v rané fázi stavby byly do projektu zahrnuty světlíky, které by později nebyly možné. Větrací světlíky odvádí vlhkost z obou koupelen a z chodby se díky nim stalo světlé místo, přes které od vchodu do bytu dohlédnete až na konec obývacího pokoje.

Místo klimatizace kvalitní stínění

S dostatečným předstihem architekt myslel také na venkovní stínění, takže mohlo být umístěno pod omítku a vzhled domu neruší viditelná schránka. „Venkovní stínění nám doporučil Aleš, abychom se doma cítili co nejlépe, protože nejsme příznivci klimatizace. Letní horka nás díky kombinaci správného větrání a venkovních žaluzií moc netrápí a markýzy vytváří na terasách příjemný stín a dávají útulný pocit střechy nad hlavou,“ pochvalují si majitelé.

Zdroj: Climax

Všech 16 velkoformátových oken chrání venkovní žaluzie Z-90 Noval od největšího českého výrobce stínění Climax, které jsou opatřeny větrným čidlem. „V případě silného větru vyšle větrné čidlo signál k pohonu a žaluzie se automaticky vytáhnou. Předokenní žaluzie využijete ve dne i v noci, chrání vaše soukromí a vytváří příjemné prostředí. Navíc vám ročně ušetří až několik tisíc korun za provozní náklady nezdravé klimatizace,“ doplňuje Filip Šimara, obchodní ředitel Climax.

Dominantou bytu jsou dvě prostorné terasy o rozloze 20 m2 s výhledem do okolí. Každou z nich zastřešuje kazetová markýza. Markýzy ochrání vás i nábytek na terase před sluncem i lehkým deštěm, a navíc se stanou elegantním prvkem vašeho domu či bytu,“ informuje Filip Šimara. Před vlhkem a plísněmi chrání látku markýzy praktický hliníkový box. Východní terasu využívají majitelé k práci z domova a dopolednímu cvičení, západní pak ke grilování či večernímu posezení.

Zdroj: Climax

Stínění pro každý projekt

Společnost Climax nabízí stínění na míru pro každý individuální projekt. Na všechny produkty navíc poskytuje prodlouženou záruku 4 roky. V případě potřeby odborných služeb či poradenství se můžete obracet na technického poradce společnosti Climax, největšího českého výrobce stínění. Nebo navštivte některý ze showroomů, kde je možné si venkovní i vnitřní stínění osobně prohlédnout a získat potřebné vzorníky.

Technické údaje:

Plocha bytu: 160 m2
Plocha teras: 2× 20 m2
Okna: PVC s trojskly
Stínění: venkovní žaluzie Z-90 Noval a kazetové markýzy od Climax
Nábytek: ŠMETR, s. r. o.
Podlahy: dřevěné uvnitř i na terasách
Vytápění: podlahové + krb
Autor interiéru: Ing. arch. Aleš Holman

CLIMAX

logo
Jasenice 1253
755 01 Vsetín

telefon: 800 100 967
zelená linka: 800 100 967
e-mail: climax@climax.cz

web: www.climax.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Předokenní žaluzie T-80 je ideální pro zastínění rodinných i bytových domů | Climax.cz

Venkovní žaluzie slaďte se vzhledem domu

Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanějším způsobem venkovního stínění. Představují účinnou ochranu před ostrým sluncem i horkem, večer zase zajistí potřebné soukromí. Žaluzie od českého výrobce Climax si navíc můžete nechat vyrobit na míru a přizpůsobit je tak každému oknu i architektuře stavby.

Jak připravit pergolu a venkovní stínění na zimu

Jak připravit pergolu a venkovní stínění na zimu

Celé léto jsme si přes den chránili své domovy venkovními žaluziemi a roletami před horkým sluncem a užívali si dlouhé večery pod pergolou. Teď na podzim nastává ideální čas na přípravu stínění na zimu. Když se o něj správně postaráme i v zimě, budeme ho moci bez problémů a naplno využívat také příští rok.

REKLAMA
REKLAMA