REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Filtrace a úprava vody: Jaký je mezi tím rozdíl?

Filtrace a úprava vody není totéž, pochopení těchto termínů je proto klíčové pro zajištění kvality pitné vody. Zjistěte, jaký je mezi nimi rozdíl.
Zdroj: Bola.cz
Zdroj: Bola.cz

Domácí filtrace pitné vody odstraňuje výhradně mechanické nečistoty a doporučuje se zejména v případě, že čerpáte vodu z vlastních zdrojů (studna nebo vrt), případně pokud máte starší rozvody. Součástí filtru na vodu je jemné sítko, které tyto nečistoty zachytává.

Na druhou stranu úprava pitné vody odstraňuje ve vodě rozpuštěné látky, kterých může být celá řada. Domácí úpravnu vody tedy vyberte podle toho, jaké konkrétní nečistoty obsahuje vaše voda – odstraňování látek, jejichž koncentrace je vhodná, by mohlo způsobit více škody než užitku. Princip tzv. reverzní osmózy, která z vody odstraní všechny látky, je proto pro pitnou vodu zcela nevhodný.

Nejčastěji se pro úpravu vody používá filtr s aktivním uhlím, který z vody odstraňuje chlor i další chemické a biologické nečistoty. Uhlíkový filtr navíc zlepšuje chuť vody a odstraňuje zápach. Častým problémem je také tvrdá voda. Zvýšenou koncentraci vápníku, který způsobuje vodní kámen, vyřešíte změkčovačem vody, železo a mangan zase odstraní filtry na železitou vodu. Anexový filtr na pitnou vodu vyřeší problémy s nebezpečnými dusičnany a dusitany, které se do zdrojů vody dostávají ze zemědělství a průmyslu.

Koncentraci nežádoucích látek zjistíte nejlépe profesionálním rozborem pitné vody. Podle naměřených hodnot poté zvolte způsoby filtrace a úpravy vody, které lze kombinovat v tzv. kombinovaných filtrech. Chraňte své zdraví a prodlužte životnost spotřebičů díky vhodné kombinaci filtrace a úpravy vody.

Bola spol. s r.o.

logo
Severní 276
252 25 Jinočany

telefon: 257 310 358
e-mail: bola@bola.cz

web: www.bola.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Temelín, ilustrační obrázek, fotolia - nixki

Experti: Diskuse o jaderném bloku často zastiňuje další výzvy energetiky v Česku

Diskuse o plánovaném novém bloku Jaderné elektrárny Dukovany často zastiňuje další výzvy energetiky v Česku. V hodnocení současné vlády v závěru jejího funkčního období to zmiňovali zástupci oborových asociací a další energetičtí odborníci, které oslovila ČTK. Význam nového zdroje pro Česko většinou nezpochybňují,…

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Primátor Hřib chce jednat o plánované demolici vily v Praze 5

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) chce v koalici jednat o dalším postupu ohledně plánované demolice vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Město by se podle Hřiba jako účastník řízení mohlo proti demoličnímu výměru odvolat, městská rada se bude otázkou zabývat na mimořádném jenání v úterý 27.…

Fotovoltaika, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Dostálová: Program Živel jsme rozšířili o žadatele s rozestavěným bydlením

Lidé, kterým tornádo poškodilo rozestavěné bydlení, budou moci podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) získat dotaci až dva miliony korun a další až tři miliony korun formou zvýhodněného úvěru z programu Živel. Z pravidel pro čerpání pomoci byl zároveň odstraněn požadavek, že žadatel nesmí být tři…

Edit Dee (Edita Holišová), CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Ve Valašském Meziříčí odkryly základy městské hradby

Archeologové a památkáři odkryli v Žerotínově ulici ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku základy původní městské hradby staré asi pět století. Stalo se tak při výstavbě chodníku, sdělil to ČTK mluvčí valašskomeziříčské radnice Jakub Mikuš. Město buduje v ulici společný pás pro cyklisty a chodce a rozšiřuje parkoviště.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Daikin

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma s čističkou vzduchu v ceně

Čistička vzduchu v hodnotě 24 000 Kč k tepelnému čerpadlu zdarma

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA