REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Filtrace a úprava vody: Jaký je mezi tím rozdíl?

Filtrace a úprava vody není totéž, pochopení těchto termínů je proto klíčové pro zajištění kvality pitné vody. Zjistěte, jaký je mezi nimi rozdíl.
Zdroj: Bola.cz
Zdroj: Bola.cz

Domácí filtrace pitné vody odstraňuje výhradně mechanické nečistoty a doporučuje se zejména v případě, že čerpáte vodu z vlastních zdrojů (studna nebo vrt), případně pokud máte starší rozvody. Součástí filtru na vodu je jemné sítko, které tyto nečistoty zachytává.

Na druhou stranu úprava pitné vody odstraňuje ve vodě rozpuštěné látky, kterých může být celá řada. Domácí úpravnu vody tedy vyberte podle toho, jaké konkrétní nečistoty obsahuje vaše voda – odstraňování látek, jejichž koncentrace je vhodná, by mohlo způsobit více škody než užitku. Princip tzv. reverzní osmózy, která z vody odstraní všechny látky, je proto pro pitnou vodu zcela nevhodný.

Nejčastěji se pro úpravu vody používá filtr s aktivním uhlím, který z vody odstraňuje chlor i další chemické a biologické nečistoty. Uhlíkový filtr navíc zlepšuje chuť vody a odstraňuje zápach. Častým problémem je také tvrdá voda. Zvýšenou koncentraci vápníku, který způsobuje vodní kámen, vyřešíte změkčovačem vody, železo a mangan zase odstraní filtry na železitou vodu. Anexový filtr na pitnou vodu vyřeší problémy s nebezpečnými dusičnany a dusitany, které se do zdrojů vody dostávají ze zemědělství a průmyslu.

Koncentraci nežádoucích látek zjistíte nejlépe profesionálním rozborem pitné vody. Podle naměřených hodnot poté zvolte způsoby filtrace a úpravy vody, které lze kombinovat v tzv. kombinovaných filtrech. Chraňte své zdraví a prodlužte životnost spotřebičů díky vhodné kombinaci filtrace a úpravy vody.

Bola spol. s r.o.

logo
Severní 276
252 25 Jinočany

telefon: 257 310 358
e-mail: bola@bola.cz

web: www.bola.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Bola.cz

Filtrace a úprava pitné vody: jaké existují metody?

Domácí filtrace vody není pouhým módním trendem. V dnešní době jsou v pitné vodě prokazatelně přítomny různé škodliviny, které je s ohledem na vaše zdraví namístě odstranit. Jak na to?

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Hansgrohe

Soutěžte o atraktivní výhry od hansgrohe!

Atraktivní výhry od hansgrohe!

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA