REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Filtrace a úprava pitné vody: jaké existují metody?

Domácí filtrace vody není pouhým módním trendem. V dnešní době jsou v pitné vodě prokazatelně přítomny různé škodliviny, které je s ohledem na vaše zdraví namístě odstranit. Jak na to?
Zdroj: Bola.cz
Zdroj: Bola.cz

Prvním krokem by vždy měl být profesionální rozbor vody. Žádná univerzální filtrace, která by vyřešila všechny problémy s kvalitou vody, totiž neexistuje. Řešení vám musí odborník navrhnout na míru. V praxi se pak můžete setkat s mechanickou filtrací, úpravou vody a dezinfekcí vody. Nejčastější je jejich kombinace.

Filtry mechanických nečistot z vody odstraní jemné částice písku, rzi apod. Nejčastěji se využívají při filtraci vody ze studny. Mechanické znečištění vody nepředstavuje velké zdravotní riziko, ale může poškodit spotřebiče a zanášet potrubí, takže z finančního hlediska je určitě tato investice výhodná. Pro technické účely se používá i tzv. membránová filtrace neboli reverzní osmóza, voda vyrobená tímto způsobem ale není pitná a v žádném případě se nehodí do domácností.

Úpravny vody jsou filtry, které odstraňují ve vodě rozpuštěné látky. Fungují na bázi různých chemických a fyzikálních reakcí podle druhu zachytávaných látek. Nejčastěji se můžete setkat s uhlíkovými filtry, které se používají při úpravě vody ze studny i z vodáren. Aktivní uhlí díky své porézní struktuře zachytí široké spektrum škodlivin od chloru přes mikročástice způsobující zákal až po některé mikroorganismy. Uhlíkový filtr navíc zlepšuje vůni a chuť vody. Mezi úpravny vody se řadí i např. změkčovače a odželezňovače vody.

Pokud čerpáte vodu z vlastních zdrojů, je nezbytná i její dezinfekce. Uhlíkový filtr sice zachytí i většinu mikroorganismů, není ale plnohodnotnou náhradou dezinfekce.

Bola spol. s r.o.

logo
Severní 276
252 25 Jinočany

telefon: 257 310 358
e-mail: bola@bola.cz

web: www.bola.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Bola.cz

Jak na automatickou údržbu filtrů na pitnou vodu?

Pokud máte doma filtr na vodu, jistě víte, že je potřeba jej pravidelně čistit proplachem. V případě moderních filtrů s funkcí automatického proplachu se ovšem o údržbu vůbec nemusíte starat.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA