REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

DORSIS WOODY – dveře lícují se stěnou díky skryté a rámové zárubni

Obdivujete moderní interiérové trendy a přitom chcete zachovat tradiční řešení dveřního prostoru? Dnešní minimalistické pojetí prostoru i konstrukce dveří nabízejí řadu možností při výběru dveří i zárubní. Zcela unikátní řešení nabízí společnost DORSIS se svou kombinací dveří se skrytou zárubní Dorsis FORTIUS 52 a rámové zárubně WOODY.
Zdroj: Dorsis

Dlouhá léta jsme byli zvyklí na tradiční tvary a povrchy dveří s reliéfy či masivními zárubněmi a respektovali je jako dominantní součást interiéru. Trend přímých linií a estetické čistoty vede v posledních letech k potřebě zjednodušit dveřní prostor a umenšit roli dveří i zárubní. V řadě interiérů ale prospěje designová souhra mezi dveřním křídlem a zárubní, i když stále chceme, aby dveře lícovaly se stěnou.

„Unikátní kombinace skryté zárubně Fortius 52 s rámovou zárubní Woody umožňuje volně pracovat s estetikou prostoru v duchu všech minimalistických principů a zároveň využít designových možností, které přidaná rámová zárubeň nabízí,“ říká David Velímský, jednatel společnosti Dorsis. „Přitom stále platí, že i rámová zárubeň Woody je bez výstupků, zdobných prvků a stále plně lícuje se stěnou.“

Proč si vybrat Dorsis WOODY?

Dorsis Woody ocení architekti i stavitelé, kteří touží po kombinaci moderního designu a klasických interiérových prvků. Technicky i designově přestavují skryté zárubně optimální řešení dveřního prostoru - umožňují srovnat dveře do jedné roviny se stěnou a omezit zdobné prvky. Funkční prvky (zámek a panty) jsou ukryty, viditelná zůstává pouze tenká mezera mezi zdí a dveřní plochou. Přidaná plochá zárubeň pak umožní vizuálně zvětšit dveřní prostor použitím stejného materiálu na dveře i zárubeň nebo dokonce zvolit kontrastní povrch či barevnost při zachování ničím nerušené linie stěny.

Jaké jsou hlavní výhody konceptu WOODY?

  • univerzální systém pro zdivo i SDK příčky s otevíráním dovnitř i ven
  • průchodová výška až 2700 mm
  • variabilita povrchu dveří i zárubní - od přírodní dýhy přes CPL desky ve škále odstínů RAL a NCS a různých dekorech. Dveře jsou dostupné v plné i prosklené variantě.
  • možnost aplikace volitelných prvků – skrytých samozavíračů a dveřních zarážek, elektrického otevírání, atd.
  • bezspárové napojení rámové zárubně zajišťující čistotu a eleganci dveřního otvoru

Design až na prvním místě

Technické řešení je jistě zajímavé, ale přiznejme si, že se mnohem více soustředíme na vzhled dveří a zárubně. Klíčem k úspěchu je variabilita povrchů, která je v případě konceptu Woody neuvěřitelná. Nejen, že dveře mohou být libovolně barvené, dekorované či dýhované. Kouzlo Woody spočívá v designovém souladu mezi dveřmi a plochou zárubní. Ta může mít stejný povrch, jako dveře, a tak elegantně rozšířit dveřní plochu. V případě využití dýhy je k dosažení bezchybného designu se vždy dveře i zárubně vyrábějí ze stejného kmene, aby bylo dosaženo stejné barvy a kresby u dveří i zárubně. Chceme-li využít dveřní plochu jako dominantní vizuální prvek interiéru, můžeme nechat dveře barevně kontrastovat se zárubní.

„Dorsis Woody představuje designový vrchol naší současné nabídky. Díky přidané ploché zárubni můžeme umocnit charakter celého interiéru, povýšit dveřní plochu na úroveň domácího designového prvku,“ zdůrazňuje David Velímský.

Instalaci skrytých zárubní je třeba rozmyslet včas

O skrytých zárubních lze uvažovat v případě, že stavíte novostavbu nebo rekonstruujete dům či byt. Koncept Woody představuje sofistikovaný produkt, který vyžaduje profesionální přípravu dveřního otvoru a precizní instalaci. Samotný rám zárubně se instaluje pod omítku v průběhu finálních stavebních prací. Rám se dodává již smontovaný, připravený pro okamžitou montáž. Je také vybaven ochrannými plastovými kryty, aby při montáži a omítání nedošlo k poškození nebo poškrábání. Teprve po dokončení všech stavebních prací se snímají ochranné kryty a instaluje dveřní křídlo.

„Volba povrchu dveří a zárubní je plně v rukou zákazníka, naším úkolem je vyrobit perfektní produkt, jehož technickou kvalitu a spolehlivost ocení zákazník nejen po instalaci, ale i v následujících letech. Musíme proto vytvořit i pro stavebníky takové podmínky, aby samotná instalace zaručila dlouhodobé a bezproblémové fungování. “ dodává David Velímský z Dorsisu. „Vzýváme minimalismus a design, ale nikdy neustupujeme od nároků na prémiovou kvalitu a řemeslo.“

DORSIS s.r.o.

logo
K Dílnám 957
280 02 Kolín - Kolín IV

telefon: 777 298 258
e-mail: velimsky@dorsis.cz

web: www.dorsis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Jak vybrat ty správné dveře se skrytou zárubní?

Jak vybrat ty správné dveře se skrytou zárubní?

Už několik let vládne modernímu bydlení trend směřující k minimalismu. Estetická čistota a elegance už není doménou pouze prémiových projektů a stále častěji se uplatňuje i v běžných novostavbách a rekonstrukcích. Důkazem toho jsou stále běžnější instalace dveří se skrytými zárubněmi Dorsis.

Skryté zárubně a dveře Dorsis – nechte vyniknout krásu vašeho bytu

Skryté zárubně a dveře Dorsis – nechte vyniknout krásu vašeho bytu

Vzýváte estetickou čistotu a přímé linie i ve vašem interiéru? Máte pravdu, čistý, ničím nerušený prostor oproštěný od zdobných detailů, to je zřejmý trend posledních let. Minimalismus do vašeho interiéru přinese použití skrytých zárubní a dveří Dorsis Fortius 52, které představují špičku svého segmentu.

REKLAMA