REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak vybrat ty správné dveře se skrytou zárubní?

Už několik let vládne modernímu bydlení trend směřující k minimalismu. Estetická čistota a elegance už není doménou pouze prémiových projektů a stále častěji se uplatňuje i v běžných novostavbách a rekonstrukcích. Důkazem toho jsou stále běžnější instalace dveří se skrytými zárubněmi Dorsis.

Minimalismus totiž neznamená jenom mít v interiéru málo nábytku – je to přístup, který vede k souladu všech interiérových prvků na bázi střídmosti a elegance, k čemuž jsou například dveře se skrytou zárubní  Dorsis naprosto ideální. Umožní srovnat dveře a zárubeň do jedné roviny se zdí, což sice zní jako detail, ale ve skutečnosti vnese do interiéru zcela nový charakter.

Skrytá zárubeň jako designový prvek interiéru

Dlouhá léta jsme byli zvyklí na dveře se zárubní, která „rámovala“ dveřní prostor, společně s prolisy ve dveřích prakticky dominovala celému prostoru. V lepším případě byly zárubně natřeny barvou podobnou omítce, v panelácích pak byla často přiznána kontrastní barva kovové zárubně.

„Dnešní trendy bydlení nám umožňují pracovat nejen s barvami, ale i samotnou konstrukcí a designem dveří,“ říká David Velímský, jednatel společnosti Dorsis. „Zákazníci usilují o čistší estetiku prostoru, minimalismu velí upozadit konstrukci zárubně a zalícovat dveře se stěnou. Nezapomeňte také na to, že skryté zárubně umožní zachovat co největší průchodnost dveřního prostoru.“

Všichni chceme řešení na míru našemu bytu

Dveře se skrytými zárubněmi nabízejí řadu řešení, nebojme se využít je do posledního detailu, konečný výsledek se jistě vyplatí. Chcete dveře až ke stropu? V pořádku. Potřebujete skryté zárubně v podkrovních místnostech nebo oddělit denní a noční zónu bytu? Vše je možné.

Proč volit koncept dveří a zárubní Dorsis?

  • Jedná se o ucelený koncept, nikoliv samostatnou zárubeň a dveře – to zajistí dlouhodobou spolehlivost a pevnost, ani dveře větších rozměrů se proto nedeformují a nekroutí
  • Dveře mohou být vysoké až 3500 mm, tedy určitě až ke stropu ve většině běžných interiérů, s nadpražím či bez něj. Problémem nejsou ani šikmé střechy podkrovních prostor.
  • Konstrukce a dostatečná tloušťka dveří 52 mm umožňuje aplikovat i volitelné nadstandardní doplňky, například skryté samozavírače, dveřní zarážky či elektrické otevírání.
  • Důležitá je i příprava zárubní a dveří k montáži, aby nedošlo k poškození během dokončovacích stavebních prací – celá konstrukce je proto dodávaná smontovaná a vybavená ochrannými prvky pro snadnou instalaci

Dveře se skrytou zárubní můžete instalovat ve zděných domech, dřevostavbách i do běžných sádrokartonových příček. Možná oceníte i speciální varianty bezzárubňových dveří – například akustické dveře Fortius Akustic dokážou snížit zvukovou průchodnost až o 37 decibelů, což oceníte například u dětských pokojů nebo ložnic. Jedinečné jsou také bezzárubňové bezpečnostní dveře, které vám umožní využít eleganci skryté zárubně už při vstupu do vašeho bytu.

Volba barvy a designu, to nás baví nejvíc

Ano – vybrat si správný design a barvu dveří je pro nás často důležitější než konstrukce. Právě v tomto ohledu nám celý koncept Dorsis nabízí netušené možnosti. Naším úkolem je rozhodnout se, jakou roli mají dveře v interiéru hrát – má dveřní plocha zcela splynout se zdí, ladit s provedením okolního nábytku nebo dominovat celému prostoru zcela odlišnou barevností nebo třeba obložením keramickými či kamennými obklady?

Přírodní dýha na dveřích představuje pochopitelnou klasiku – barevnost kvalitní přírodní dýhy do interiéru vždy vnese příjemný pocit zabydlenosti. Chcete-li dosáhnout skutečného souladu s interiérem, Dorsis dokáže zajistit použití dýhy, jakou využije i váš dodavatel nábytku – výsledný efekt je pak opravdu dokonalý.

Dveře se skrytou zárubní se dokážou v prostoru zcela upozadit, stačí je pojmout ve stejné barevnosti a provedení, jakou má okolní zeď, ze vzorníku barev RAL si jistě vyberete. Dveře lze opatřit i stěrkou a natřít, výsledkem je splynutí zdi a dveří do jedné roviny, viditelná je pouze klika a tenká spára.

Pokud chcete bezzárubňové dveře „zasadit“ do netradičně řešeného prostoru (dřevěný obklad stěn, tapety a podobně), určitě volte prémiové řešení Dorsis Fortius – ať už budou dveře vyrobené z dekorovaných či barvených laminátových desek nebo budou obložené keramikou či dokonce kameny, vždy dokážete umocnit celkový charakter vašeho bytu či domu.

Naprosto jedinečnou estetiku nabízí prémiové řešení Dorsis Woody. Jedná se o dveře s rámovou zárubní srovnanou v jedné rovině se stěnou, což ocení zejména stavitelé, kteří chtějí kombinovat moderní design s klasickými interiérovými prvky. Dýha použitá na zárubeň je ze stejného kmene, jako dveře, celá plocha má tak stejnou barvu a kresbu.

„Estetiku bydlení neovlivňují jednotlivé prvky zvlášť, ale celkový soulad mezi nimi. Náš koncept dveří se skrytou zárubní nežádá dominanci v prostoru, naopak – svou variabilitou dokáže sladit dveřní prostory s interiérem, upozadit rušivé prvky a podpořit celkový charakter bytu či domu,“ dodává David Velímský z Dorsisu.

Více informací najdete na www.dorsis.cz.

DORSIS s.r.o.

logo
K Dílnám 957
280 02 Kolín - Kolín IV

telefon: 777 298 258
e-mail: velimsky@dorsis.cz

web: www.dorsis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Dorsis

DORSIS WOODY – dveře lícují se stěnou díky skryté a rámové zárubni

Obdivujete moderní interiérové trendy a přitom chcete zachovat tradiční řešení dveřního prostoru? Dnešní minimalistické pojetí prostoru i konstrukce dveří nabízejí řadu možností při výběru dveří i zárubní. Zcela unikátní řešení nabízí společnost DORSIS se svou kombinací dveří se skrytou zárubní Dorsis FORTIUS 52 a…

Skryté zárubně a dveře Dorsis – nechte vyniknout krásu vašeho bytu

Skryté zárubně a dveře Dorsis – nechte vyniknout krásu vašeho bytu

Vzýváte estetickou čistotu a přímé linie i ve vašem interiéru? Máte pravdu, čistý, ničím nerušený prostor oproštěný od zdobných detailů, to je zřejmý trend posledních let. Minimalismus do vašeho interiéru přinese použití skrytých zárubní a dveří Dorsis Fortius 52, které představují špičku svého segmentu.