Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Kde všude lze zachytit dešťovou vodu?

Chytré hospodaření s dešťovou vodou dokáže v letní sezóně výrazně snížit rozpočet domácnosti. Kde všude je možné zachytit dešťovou vodu? Samozřejmě ze zpevněných ploch, ale také tam, kde je pohyb osob nebo vozidel mezi venkovním a vnitřním prostorem domu.
Zdroj: MEA Watermanagement

Už vás napadla vaše rohožka? Terasa? Garážová vrata? Úkapová voda z vašeho auta?

Vstupní venkovní rohožky mohou být osazeny s vanou z polymerického betonu s odtokem do potrubí. Před garážová vrata se může umístit odvodňovací žlab z kompozitního materiálu, který je lehký, a přitom velice pevný (např. MEA Home) a překryje se roštem ze širokého výběru. Uvnitř garáže se vkládá záchytný žlab bez roštu, vysoký jen 3 cm, který svede úkapovou vodu z aut. Vodu z terasy nebo ze zatravněné střechy je možné zachytit ocelovým, výškově nastavitelným žlabem Meatec. Menší plochy lze odvodnit bodovou vpustí.

MEA žlab home

Voda z okapů i ze všech menších odvodňovacích ploch pak může být svedena potrubím do čistící šachty s košem a následně do podzemní nádrže. Z ní je možné poté vodu využít pro zalévání zahrady a případný přepad pro zasáknutí vody přes retenční galerii rovnou do půdy. S okapovým filtrem je možné část zachycené vody směřovat i do nadzemní nádrže.

Video o nakládání s dešťovou vodou.

Více o komplexním hospodaření s dešťovou vodou systémy MEA Water Management

MEA Water Management s.r.o.

logo
Nad Primaskou 9
10000 Praha 10

zelená linka: 841 111 128
e-mail: praha@mea-odvodneni.cz

web: www.mea-odvodneni.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: MEA Water

Stoprocentně těsné nadzemní nádrže

Pro snadnou instalaci nádrží bez kopání můžeme pro zalévání nebo jiné využití použít nadzemní sloupové a nástěnné nádrže. Přes okapový filtr je část vody z okapového svodu vedena do nádrže, ze které potom můžeme vodu používat na zalévání. Nemusíme tak kopat v zahradě, ale pouze postavíme nádrž k okapu.

Zdroj: Fotolia.com

Předčištění dešťové vody pro využití v zahradách

Dešťová voda ze střech, příjezdových cest a parkovacích stání se akumuluje do nádrží, nebo se může přímo zasáknout do trávníků nebo záhonků. Ovšem při tomto způsobu nakládání s vodou je třeba vždy myslet na odstranění hrubých, ale i drobnějších nečistot. Vsakovací bloky mají pak delší funkční životnost a voda v…

Zdroj: MEA Water

Nerezové žlaby pro pivovar Budvar

Již třetí objekt pro rozšíření provozu kvasné kapacity cylindrokónických tanků v českobudějovickém Budvaru je odvodněn nerezovými žlaby MEA.

Zdroj: mea-odvodneni.cz

Odvodnění nového parkovacího domu v Brně

V Brně na ulici Polní finalizuje nová stavba parkovacího domu pro přibližně 110 aut. Je připravena i pro osoby se sníženou pohyblivostí a rodiny s kočárky.

Liniové odvodnění silnic v historické části Neratovic

Liniové odvodnění silnic v historické části Neratovic

Letos v létě proběhla rekonstrukce silnic v historické části Neratovic u Mělníka. Rekonstrukce byla realizována v městské části Lobkovice, která kdysi bývala samostatnou obcí. Pocházel odtud rod Lobkoviců. Žil zde i historik a politik František Palacký, jehož hrob je v areálu, u kterého proběhly stavební práce.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA