REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Zateplená fasáda je po dvaceti letech plesnivá a odlupuje se. Jak jí opravit?

Fasáda domu na pražských Petřinách měla snad všechny problémy, jaké si u kontaktního zateplovacího systému můžeme představit. Nejzávažnější byla nesoudržnost fasádní omítky, která byla popraskaná, místy se i odlupovala. Jaké další chyby se na fasádě domu projevily? A jak se takové chyby řeší? Je nutné fasádu zcela vyměnit? Redakci ESTAV.cz provedl Jan Hrdlička zabývající se fasádním servisem.
Zateplená fasáda je po dvaceti letech plesnivá a odlupuje se. Jak jí opravit?

Přicházíme k domu, který byl vystavěn se zateplenou fasádou v devadesátých letech minulého století, dnes je fasádě více jak 20 let. Již z dálky dům vypadá značně opotřebený. „Povrch fasády vykazuje vysokou míru degradace. Mikropraskliny, sprašování fasádního pojiva, výkvěty plísní, minerální rozklad pojiva,“ popisuje Jan Hrdlička a ukazuje konkrétní místa na fasádě. Na některých se odlupují svrchní vrstvy a je odhalena perlinka, jiná místa jsou popraskaná, solné výkvěty vypadají jako bílé skvrny.

„Dalším problémem jsou řasy, biotické napadení, které se projevuje zezelenáním fasády,“ pokračuje Jan Hrdlička, „po delší době napadení řasami může docházet k přesycení a rozvoji černých plísní, které jdou již do hloubky fasády.“

Znečištění lze zabránit pravidelnou údržbou, v případě velkého znečištění je potřeba po odstranění nečistot fasádu penetrovat, vytvořit adhezní můstek a zhotovit krycí nátěr.

Co když se ale fasáda rozpadá podobně jako na tomto objektu? Výměna fasády domu je nákladná, lze nějak opravit? „Záleží na rozsahu, lze i lokálně doplnit fasádu na perlinku, v horším případě je nutné strhnout krycí vrstvu v celé ploše fasády a obnovit novou omítkovinu,“ vysvětluje jednatel firmy Fasádní servis.

Celková výměna fasády by na tomto domě vyšla na cca 60 miliónů korun. „Nám se povedlo najít způsob, jak fasádu zachránit, povrch zpevnit za částku 11 miliónů korun,“ uzavírá obhlídku stavby Hrdlička.

Celou reportáž včetně ukázek realizace můžete zhlédnout ve videu výše.

Ing. Jan Hrdlička - Fasádní servis

logo
Evropská 696/113
160 00 Praha 6 - Dejvice

telefon: +420 606 741 841, +420 603 580 927, +420 602 224 733
e-mail: info@fasadni-servis.cz

web: www.fasadni-servis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Pixabay.com

V čem spočívá garance prováděcí firmy?

Kde jaká firma nabízí na svoji práci garance, nejlépe prodloužené. Není také výjimkou, že někdo nabízí prodlouženou záruku, nebo prostě záruku delší, než je zákonná lhůta. Jenže tahle tvrzení můžou být plná kliček.

Nové služby pro odborné odstraňování graffiti

Nové služby pro odborné odstraňování graffiti

Společnost Fasádní servis spustila nové webové stránky zaměřené na její nabídku v oblasti odborného odstraňování graffiti. Ve své nabídce důsledně vychází z vlastností jednotlivých typů povrchů a vstupní analýzy jejich stavu. Podle toho pak volí technologii odstranění.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA