REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Novoroční předsevzetí, která vám pomůžou ušetřit za energie

Už jste si zvolili novoroční předsevzetí pro rok 2021? Jedno z nich možná je, že zkusíte omezit zbytečné výdaje v domácnosti. Jednou z děr, kudy peníze z rodinného rozpočtu zpravidla utíkají nejvíce, jsou energie. Nabízíme proto několik praktických tipů, co si naplánovat. O tom, co uděláte s ušetřenými penězi, si už rozhodněte sami…

Budeme „správně“ topit

Na začátek můžete začít jednoduchými zlepšováky, které fungují téměř okamžitě. Patří sem třeba instalace reflexní fólie za radiátor. Ta odráží teplo zpět do místnosti a tím částečně snižuje tepelné ztráty. Topení také pravidelně odvzdušňujte a radiátory nikdy úplně nevypínejte! „Při úplném vypnutí topení a vychladnutí místnosti spotřebujete totiž mnohem více energie, abyste ji po příchodu opět komfortně vytopili,“ říká Libor Holub z Bohemia Energy. Správně byste měli při odchodu z domova teplotu jenom snížit.

Postaráme se o plynový kotel

Prevence je vždycky lepší než léčba. Tato rada neplatí jen pro naše zdraví, ale i pro domácí plynový kotel. Dobře udržovaný a správně seřízený kotel vám totiž může ušetřit až tisíce korun ročně. A nejde jen o nižší spotřebu plynu, stálá péče znamená méně poruch a prodloužení jeho životnosti. Navíc u některých dodavatelů, jako třeba u Bohemia Energy, můžete mít servis kotle v ceně dodávek plynu. A termín kontroly sami ohlídají a vždy včas domluví.

Posvítíme si na žárovky

Pokud stále ještě svítíte klasickými žárovkami, zamyslete se nad jejích výměnou. „LED žárovky snižují spotřebu elektrické energie až o 85 procent oproti těm klasickým. Zároveň u nich můžete počítat s mnohaletou životností a návratnost jejich investice se pohybuje již kolem pěti měsíců,“ uvádí Libor Holub. Zároveň doporučuje nahradit klasické žárovky těmi úspornými nejdříve tam, kde svítíme nejdéle.

Necháme si poradit

Výrazněji ušetřit za elektřinu a plyn vám mohou pomoci i dlouhodobější investice. Můžete zateplit střechu či fasádu, pořídit si solární panely, nechat vyměnit dveře i okna, případně ta stávající opatřit těsněním a spoustu dalších „vychytávek“. Tady už je ale dobré vše pečlivě promyslet a poradit se s odborníkem. Ani to vás nemusí stát nic navíc. „Solidní dodavatel energií by měl tuto službu pro své klienty nabízet zdarma. A třeba u nás poradíme s úsporami za energie bezplatně i těm, kteří našimi zákazníky nejsou,“ ujišťuje Libor Holub.

Poohlédneme se po levnějším dodavateli

Tím nejjednodušším způsobem, jak ušetřit za energie, je ale neplatit zbytečně moc. Mnoho dodavatelů poslední dobou zlevnilo, proto je na místě si zjistit, kdo by vám vyhovoval nejvíce. Není totiž sleva jako sleva! „Nedívejte se jenom na cenu, ale prověřte si i to, zda se jedná o férovou a spolehlivou firmu s dobrým zákaznickým servisem,“ doporučuje Libor Holub. V době „covidové“ je důležité, že změnu dodavatele můžete u některých z nich zařídit kompletně on-line za pomoci vzdáleného elektronického podpisu. Pokud zvolíte dobře, můžete za energie ročně uspořit až tisíce korun!

Tak co, už víte, která předsevzetí budou „ta vaše“?

BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.

logo
Na Poříčí 24-26
110 00 Praha 1

zelená linka: 800 333 333 (prodejní linka)
800 025 025 (zákaznická péče)

e-mail: kontakt@bohemiaenergy.cz

web: www.bohemiaenergy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Šetřit za energie můžete i výměnou jističe

Šetřit za energie můžete i výměnou jističe

Už jenom s úsměvem vzpomínáte na doby, kdy jste doma nebo na chalupě nahazovali cirkulárku, hoblovačku nebo starou sekačku? Měníte v kuchyni nebo v koupelně stávající spotřebiče na úspornější třídy? Přecházíte při topení z elektřiny na plyn? Možná právě vy máte stále ještě velké třífázové jističe, které vás ročně…

Dodavatelé energií zlevňují! Spočítejte si, jestli přesto nepřeplácíte

Dodavatelé energií zlevňují! Spočítejte si, jestli přesto nepřeplácíte

Snižujeme ceny elektřiny! Snižujeme ceny plynu! To jsou zprávy, které by chtěl slyšet každý. Řada dodavatelů energií nyní ohlásila, že jdou s cenami dolů, a předhánějí se, kdo je nejlevnější. A jak už to v takových soubojích bývá, když se dva perou, třetí se směje.

Správně nastavené zálohy za energie ušetří nervy i peněženku

Správně nastavené zálohy za energie ušetří nervy i peněženku

Už se vám stalo, že nečekaně přišlo vyúčtování za energie s velkým nedoplatkem? Nebo jste byli příjemně překvapeni, kolik vám toho dodavatel bude vracet? Možná se budete divit, ale ani jedno není dobře. Jak říkají odborníci, správně nastavené zálohy za energie by totiž měly odpovídat reálné spotřebě.

Rady a tipy, jak neprotopit majlant. Přečtěte si je než se zima zeptá

Rady a tipy, jak neprotopit majlant. Přečtěte si je než se zima zeptá

Léto je pryč a je tak nejvyšší čas začít myslet na nadcházející topnou sezónu. Podívejte se na naše tipy, jak připravit domácnost na chladné měsíce a jak za vytápění co nejvíce ušetřit. Řadu z nich zvládnete bez větší námahy sami a rodinný rozpočet to ocení!

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA